WebMarketing.lv Pusgads, Secinājumi

logo

Jā, laiks skrien ātri un jau pusgads ir pagājis, kopš darbojas WebMarketing.lv blogs/mājas lapa. Nedaudz par maniem secinājumiem, izdarīto un plānoto.

Pirmkārt jau jāsaka, ka ir izskanējis viedoklis, ka WebMarketing.lv jau nav nekāds blogs, bet gan kaut kāds portāls :) Tā kā blogs vairāk vai mazāk tomēr ir savu domu izklāstīšanas vietne, tad jāsaka godīgi – ar to esmu nodarbojies nepilnīgi. Pārsvarā cenšos iebarot kaut ko līdzīgu starp teoriju un praksi, kas sajaukts ar manis paša pieredzi, viedokli. Taču tas ir darīts apzināti jau no paša sākuma.

WebMarketing.lv sākotnēji bija plānots kā multiautoru blogs par interneta mārketingu, taču tas dažādu apsvērumu dēļ ir palicis līdz galam nerealizēts. Lai gan aktīvi pie tā nedarbojos, tomēr ceru vēl visu pavērst multiautoru projekta virzienā.

Nišas lielums

Varu droši apgalvot, ka jebkurš cits manā vietā noteikti jau pēc diviem mēnešiem visu šo lietu būtu metis pie malas. Patiesi brīžiem rodas sajūta, ka īstenībā Latvijā šāds projekts ne tagad, ne, iespējams, tuvākā nākotnē nav vajadzīgs. Jā, ir lojāli apmeklētāji, taču to skaits nav tik liels, lai rastos pilnīga piepildījuma sajūta.

Bet saku Paldies visiem lasītājiem! Katrs no Jums man ir dārgs.

Taču ir labā ziņa – lēnām, taču stabili un pārliecinoši bloga statistikas rādītāji aug. Tomēr nevar neatzīt tā saucamās kritiskās masas totālu trūkumu.

Mērķis

Veidojot šo projektu, man bija vesela kaudze ar mērķiem. Vai tie ir vismaz daļēji piepildījušies?

 1. Iztaustīt, apzināt nišas vidi Latvijā. Jā, man tas ir izdevies un šobrīd ir daudz maz droša sajūta par nišas potenciālu Latvijā
 2. Apgāzt stereotipus par tādām lietām kā affiliate mārketings kā par kaut ko mistisku un sliktu. Nedomāju, ka man tas ir izdevies, taču lietas mainās uz labo pusi, kas priecē
 3. Apvienot līdzīgi domājošos. Bloga lasītāji nav tikai affiliate mārketieri, ppc, seo un citi speciālisti, tāpēc var droši apgalvot, ka vēl ir lielas iespējas un tās vislabāk var realizēt ar offline pasākumu palīdzību
 4. Personiskie mērķi – pašdisciplīnas, satura veidošanas treniņš. Pats uzskatu, ka gan viens, gan otrs mērķis ir sasniegts, lai gan par otro labāk spriest var citi.

Problēmas

Apzinos, ka laika trūkuma dēļ (patiesībā tagad domāju un nesaprotu, kur es esmu atradis laiku vairāk nekā 100 rakstiem…) ir ļoti spēcīgi cietusi satura kvalitāte.

Tas bija viens no iemesliem, kāpēc vēlējos uzreiz veidot multiautoru projektu. Jo patiesībā šobrīd katrs raksts top samērā īsā laikā, bet ir tik daudz vēlmju:

 • izveidot pēc iespējas uzskatāmāku saturu,
 • sniegt maksimāli detalizētu un dziļu informāciju,
 • paralēli veidot video pamācības
 • utt. utt.,

taču tas viss reāli galu galā atduras pret to sasodīto laika trūkuma sienu un citām prioritātēm.

Tas pats attiecībā uz apskatīto tēmu spektru. Interneta mārketings nebūt nesastāv tik vien kā no SEO, affiliate mārketinga, email mārketinga, par ko blogā ir runāts visvairāk. Taču atkal – nav ne jausmas, kur lai rod laiku, lai runātu arī par citām tēmām. Tāpēc esmu izvēlējies ceļu “šodien par vienu, rīt par citu”.

Plāni

Lai arī kā tur nebūtu, tomēr attiecībā uz WebMarketing.lv ir savs plāns:

 1. Turpināt iesākto kursu un skart arvien vairāk citus interneta mārketinga jautājumus
 2. Izveidot lokālo interneta mārketinga konferenci, kurā sākotnēji galvenā tēma varētu būt affiliate mārketings
 3. piedāvāt pirmo info resursu latviešu valodā par peļņu ar affiliate mārketingu
 4. Izveidot affiliate projekta case study, kurā soli pa solim tiktu iztirzāts konkrēts affiliate projekts (teksts + video)
 5. Piesaistīt jaunus autorus (starp citu, visus gribētājus lūdzu atsaukties)
 6. un vēl daži mazāki plāni, kurus skaļi nesaukšu, bet kuri būs redzami

Jautājums Tev

Kādas ir Tavas domas par visu augstāk rakstīto? Vai WebMarketing.lv ir kaut daļēji attaisnojis Tavas cerības vai gaidīto? Kas būtu tas, kas projektam trūkst un kas būtu liekais?

Aigars - pēdējie 5 raksti

Line Break

Autors: Aigars (210 Raksti)

Mans lauciņš ir affiliate mārketings/partermārketings. No tā izriet, ka labi orientējos dažādos interneta mārketinga jautājumos.21 komentāri rakstam “WebMarketing.lv Pusgads, Secinājumi”

 1. Lasītājs saka:

  Hip hip … Apsveicu! Izturēji jau 6 mēnešus visus uzbrukumus, nievas utt. ;)

  Manuprāt trūkst vairāk personīgās pieredzes un jau pieminētie case study. Kā es “atslēgas vārds” dabūju lielā G pašā augšā, kā es sasniedzu x apmeklētājus y laikā utt. Reizēm iegriežos, bet lasot ir sajūta, ka kaut kur jau tas ir lasīts tikai citā mēlē. Viena lieta priecē … Vairs neredz tik daudz klikotāju spamīgo postu. Iespējams jaunatne sākusi pievērsties kaut kam nopietnākam tavā un citu pāris censoņu iespaidā. Bet kopumā resurss labs … Keep digging!

 2. Ronijs saka:

  Taa tu turpinaat Aigar! Tu dari labu darbu te :)

  Vairak gan gribetos lasiit par tavu personigo pieredzi… Citad dazreiz sak likties ka tev bail no konkurentiem, kas tavas darba metodes varetu sakt izmantot pret tevi :D

 3. Agris saka:

  Tieši tā, pat gribējās pajautāk, ko tieši pats dari :)
  Ir dažas interesantas un noderīgas lietas, bet visu laiku nepamet sajūta, ka kaut kas netiek pateikts līdz galam.
  Bet nu lielāko daļu rakstu esmu pārgājis pāris, daži labi video (ko gan AKKA/LA par tiem saka :p), keep gooing.
  Bet tirgus jau te mazs, tāpēc jau laikam idejas nestāsti :)
  Pašam ir viena grandioza ideja, bet laikam to nāksies paņemt līdzi kapā :D
  P.S. Varētu varbūt vienu tēmu, kur komentāros katrs slepeni var apmēram ierakstīt, ko dara utt, nu aptuveni, lai taptu lielāka skaidrība par to visu, kas notiek Latvijā :)

 4. deni2s saka:

  Par seo tēmu man personīgi tie raksti likās vairāk tādi virspusēji, vispārināti un attālināti no reālās optimizēšanas. Liela daļa no rakstītā ir aprakstīta citur (tai skaitā http://web.hc.lv/seo/pamaciba/ ), tāpēc apbrīnoju, kā tev pietiek pacietības un laika rakstīt vēlreiz par to pašu tikai citiem vārdiem.

 5. mongoliss saka:

  Ko tad pats denis neatjauno savu lapu, bet reklamē kurai pēdējais ieraksts bija 2008 gadā ?

 6. Andy saka:

  Apsveicu Aigar, ka esi izturējis tik ilgi :-)))

  bet nu kopējas jēgas no visa šī…hmmm, nezinu gan…

  Varbūt tiešām daudz vērtīgāk būtu mēģināt uztaisīt kādu konferenci/work shop, jā – ar ekspertiem un par maksu! Lai reāli varētu apmācīt, ievirzīt pareizajās sliedēs vismaz kādu grupu cilvēku. Ar pareizu reklāmu, šajos krīzes apstākļos tas varētu itin labi nostrādāt.

  Info, kas šeit ir nav silkta bet to visu jau reāli var izlasīt angļu mēlē.

  Otra lieta – tev nav tādu resursu/laika lai runātu PAR VISU! Tāds savārstījums vien sanāk, bez dziļas analīzes etc., tāpēc varbūt labāk būtu koncentrēties uz kādu konkrētu nišu vai pat sistēmu?

  Anyway – good luck & lai veicas!

 7. kakjis saka:

  es gan teiktu, ka man kā iesācējam ir ļoti interesnati… Aigars raksta pilīgi priekš Beginner level, un tāpēc skaidrs, ka tiem, kas zin drēbi, šeit ir garlaicīgi…

 8. deni2s saka:

  mongoliss, nav taisnība, pēdējais ieraksts bija aizvakar, ja nemaldos.

  Bet jā, iesācējiem šis varētu būt neslikts resurss.

 9. Ivars saka:

  Nu ko, vēlu vien noturēties vēl kādus 10 gadus :)
  Man, kā iesācējam, visi šie resursi ir ļoti piemēroti. Varu teikt Aigaram LIELU paldies par ieguldīto laiku un darbu šajā blogā. Tā tik turēt.

 10. Lasītājs #2 saka:

  Gandrīz vai jāpiekrīt deni2s rakstītajam… :)
  Ar vispārīgām teorijām ir pilns nets… trūkst praktiķu viedoklis un pieredze.
  Lai gan es saprotu, ka tā maksā “baltu naudu” :)

 11. iMednis saka:

  es domāju, ka šādā formā pasniegts info ir ļoti noderīgs, jo tā daļa kas neko nezin, bet grib zinat ir daudz lielāka, nekā “spečuku” daļa. Es uz šo blogu skatos, kā uz katalizatoru, kas rada vai gluži pretēji, nerada vēlmi zināt vairāk. Katrā ziņā paldies Aigaram. Vēl gribēju piebilst, ka labāk, ka Aigrs nesaka ar ko nodrabojās, jo tas rada papildu intrigu un trennē domāšanu, jo principā te pa visām malām lien laukā tas, ar ko ir saistīti Aigara affiliate pasākumi :)

 12. mongoliss saka:

  denis es biju domajis sadaļu /pamaciba/, kur ir rakstīts tā, bet citā lapā tu komentē savādāk =]
  imednis Kā tad nesaka, man gan ir skaidrs ar ko nodarbojas, nu ar celtniecību un nekustamo īpašumu tas toč nav saistīts
  Ā un man gan šķiet ka lapa ir domāta vairāk kā portfolio nevis kā peļņas gūšanai, ja viņš gribētu jūs nokāst sen kautvai pie produktiem būtu iespraudis savus aff linkus :)

 13. Aigars saka:

  paldies par komentāriem, par laba vēlējumiem, par kritiku, par skaidro skatījumu.

  Šis raksts tapa nedaudz agrāk nekā ir redzams, pēc tam vēl pārdomāju rakstīto, taču pirms atpūtas nepaspēju papildināt:

  lieta tāda, ka pats mēģināju sev formulēt mērķauditoriju pirms bloga rašanās, bet man tas īsti neizdevās, jo ne es. ne viens cits nemaz nezināja, kas tad īsti šajā nišā Latvijā notiek. Tagad gan man jr skaidrība un var veidot pamazām fokusus.

  Lasītājs, case study būs. Būs viens kārtīgs, kas kompensēs visu līdz šim trūkstošo

  Ronijs, ir vien cita lieta – pat ja es izliktu visus sīkumus, ko pats daru, būs tā, ka neviens to neuztvers, ja nebūs nepieciešamā background. Un tomēr biju uzreiz nolēmis sākt ar pamatiem, turpinot ar advancētākām lietām – vienkārši laiks ātri skrien :)

  Agris, arī man ir tāda vēlme līdz galam izzināt, kas un ko no Latvijas dara..

  deni2s, cienu Tavu paveikto darbu, bet nemāku komentēt, vai rakstu to pašu, jo visu lasījis neesmu un arī lasīts jau ir ļoti sen

  Andy, jā, arvien vairāk sliecos, ka nepieciešams organizēties arī offline. Tevis teiktajam es piekrītu, bet nepiekrītu, ka nav jēgas. Vienīgais citiem tā varētu būt lielāka nekā man pašam :)

  kakjis, protams, nav neviena resursa pasaulē, kas kaut vienam nešķistu garlaicīgs

  Ivars, paldies

  iMednis, īstenībā jau nepatīk mētāties ar projektiem pa labi, pa kreisi, jo tas nav labi, informācija ir spēks, liels spēks.

  mongoliss, jā, izrādās ka arī kā portfolio, cv tas strādā. To es izjūtu ;)

  Katrā ziņā paldies vēlreiz visiem, turpināsim rakt, cerams, ka tikai kvalitatīvāk.

 14. Sandis saka:

  Denis kā parasti kaut ko saēdies! Kā 2008. sanāca niķis, tā vēljoprojām nav labojies ;)

 15. Sandis saka:

  Bet nu kopumā ņemot, Aigara neatlaidība ir pārspējusi viņu pašu :) manas rokas jau nolaidās, un tad parādījās šitais ērglis un sākā bīdit lietas jau citā līmenī! Well done :)

  p.s. Denis baidās par konkurentiem – bet Denis nav neko jaunu rakstījis nu jau ilgu laiku ;) lietas nāk un mainās utml, tā kā Tu arī atpakaļ pie drukāšanas poda ;)

 16. Sandis saka:

  Lasitajs #2 – a kadu praktikju pieredzi tu gribi? Paraadi kur tev ir teiksim nishas websaits ar 100 lapaam zoliida satura, 1000 backlinki, email capture utml iestradaats? Kamēr pakaļu nekustināsi, neko tā arī nesapratīsi. Nekādas maģijas jau nav, ir sūrs darbs! Tas ko tu dari šodien, atmaklsāsies pēc mēnešiem 3-6shiem, un ja nespēj to saskatīt tad ir kā ir.

 17. Sandis saka:

  Ronijs – tieši specifiskas lietas atklāt nav pārāk labi, jo notiek stulbā kopēšana – bet nu ja gribi pāris nišas, tad uz priekšu veselības jomā vien ir pāris desmiti uber pelnošas subnišas :) pāris idejas – paskaties ko spamo tev! tas kaut vai vien jau ir indikators ka to pērk;) tālāk standarta taktika un done :)

 18. Sandis saka:

  Andy – kur tu biji palicis, vajdzēja tomēr saskrieties visiem kad bija iespēja! un es domāt ka Aigaram idejas top ;) Aigar – kad BezTabu brauks ciemos pie tevis? :)

 19. Andy saka:

  Nav laika – jāstrādā, krīze – jāapēd konkurenti :-)

 20. Mārtiņš saka:

  Manuprāt ideāls resurss iesācējiem un arī tiem, kas kādu laiku pabakstījušies. Kad man kāds parasti jautā par affiliate mārketingu es praktiski vienmēr sūtu uz šo blogu, jo pirmkārt te viss ir latviski, otrkārt profesionāli noformēts un treškārt kas ne mazāk svarīgi ir viss nepieciešamais, lai uzsāktu. Varbūt vienīgais ieteikums būtu biežāk akcentēt to lielāko aff marketinga vājību – darbību trūkumu, jo kā jau parasti visi gaida, kad kāds pasniegs superpelnošu nišu kurā ar 5 minūšu ieguldījumu var sākt pelnīt miljonus. Bet patiesībā ja sāk no nules ir jāpatērē kādi pāris mēneši pirms izdodas pareizo saprašanu uztvert un sākt kaut ko taustāmu pelnīt.
  Tā kā visu cieņu neatlaidībai Aigar, un tā tik turpināt!

 21. Aigars saka:

  paldies, Mārtiņ ;) ņemšu vērā ieteikumu

Ieraksti komentāru