Veiksmīgs Affiliate Projekts – Oriģināls un Labāks

veiksmīgs affiliate projektsLielākajai daļai affiliate mārketinga censoņu ir viena raksturīga problēma – kopēt citus projektus. Vairāk vai mazāk, taču affiliate projekti tiek kopēti. Dažreiz daļēji, citreiz tiek izveidoti mats matā tieši tādi paši kā konkurentiem.

Bet tā ir viena no galvenajām problēmām, kāpēc vairāk nekā 80% no visiem affiliate projektiem praktiski uzreiz izbeidzas, gandrīz nesākušies. Tas ir tāpat kā jebkurā citā jomā – tas, ko Tu iemācies teorētiskā līmenī, nenozīmē, ka precīzi tā arī tās ir jāpielieto, kā iekalts grāmatā. Savas iegūtās zināšanas Tev ir jāiemācās veiksmīgi realizēt!

Lai affiliate projekts (un, starp citu, jebkurš cits arī) kļūtu veiksmīgs, ir jāizpilda divi priekšnosacījumi:

 1. Tam ir jābūt ORIĢINĀLAM
 2. Tam ir jābūt LABĀKAM nekā konkurenti

Esi Oriģināls Affiliate Mārketingā

Nekad neatkārto vai nepārkopē jau kādu esošu affiliate projektu ar cerību, ka tādējādi atkārtosi konkrētā projekta panākumus. Tas tā nenotiks. Jā, varbūt arī tas būs salīdzinoši veiksmīgs, taču

 • Pirmkārt, Tu ierobežo savu peļņas līmeni. Tas nozīmē, ka Tu nevarēsi pārsniegt tos rezultātus, kurus sasniedz pārkopētā projekta īpašnieks. Tu jau pašā projekta sākumā esi sev uzlicis “limita griestus”.
 • Otrkārt, Tu nevari zināt kopējo pārkopētā projekta stratēģiju, attīstības plānu. Ar to gribu teikt, ka pārkopējot kādu affiliate projektu, Tu taču nezini, kā tā īpašnieks plāno to attīstīt nākotnē. Vai tā ir projekta galēja versija vai tikai maza daļa no kopējā projekta plāna? Vēl vienkāršāk sakot, Tu nevari iejusties oriģinālā projekta īpašnieka domāšanā. Bet ja Tu nezini, kas ar Tavu projektu notiks rīt, parīt, kādas izmaiņas tas gaida, tad Tu nekontrolē savu projektu. Bet ja Tu nekontrolē savu projektu, tad tas arī nevar būt veiksmīgs.
 • Treškārt, cilvēki ir ļoti kritiski pret jau redzēto. Viņiem ir nepieciešams kaut kas jauns, svaigs, neredzēts. Vai tas būtu viedoklis, vai pasniegšanas veids, vai jauna informācija, vai kas cits, tas nav būtiski. Būtiski, lai projektā ir kaut kas oriģināls, kāda odziņa.

Tai sajūtai no apmeklētāja puses ir jābūt aptuveni sekojošai:

“O, šis ir kaut kas jauns, tāds vēl nav redzēts!”

Esi Labāks par Konkurentiem!

Tev nav jābūt labākam visos aspektos. Bieži vien pietiek ar to, ka Tu esi labāks vienā konkrētā aspektā, lai jau Tavs projekts būtu veiksmīgāks par konkurentu. Tieši tāpēc ir ļoti svarīgi veikt tirgus un konkurentu izpēti pirms jebkura projekta sākšanas.

Tev ir jāsaprot, ar ko tieši Tu vari būt labāks šajā tirgū. Kas ir tā detaļa, kas Tevi atsķirs no citiem? Varbūt Tev ir padomā kādas programmas piedāvāšana, vai Tavs partneris ir jomas eksperts, līdz ar to Tu vari piedāvāt kvalitatīvāku informāciju nekā tā ir citiem.

Vai arī vienkārši Tu skaties uz attiecīgās nišas līderiem un saproti, ka tiem daudz kas trūkst un ka Tu noteikti daudzas lietas darītu savādāk. Te arī parādās atšķirība – darot savādāk nekā konkurenti, Tu noteikti būsi oriģināls. Iespējams, ka arī labāks, ja vien būsi kārtīgi pacenties.

Tieši šie divi principi ir manas affiliate domāšanas stūrakmeņi. Jo varbūt uzrakstītais skan banāli, bet reti kuram affiliate mārketingā izdodas šos divus principus ievērot.

Atzīšos arī, ka šo rakstu es uzrakstīju kā pārdomas par Lattelecom affiliate partneru projektos redzēto…

Aigars - pēdējie 5 raksti

Line Break

Autors: Aigars (210 Raksti)

Mans lauciņš ir affiliate mārketings/partermārketings. No tā izriet, ka labi orientējos dažādos interneta mārketinga jautājumos.



17 komentāri rakstam “Veiksmīgs Affiliate Projekts – Oriģināls un Labāks”

 1. Ritvars saka:

  Sveiks, Aigar, esmu Tavu lapu pārlasījis 2x pēdējo divu dienu laikā, tiešām respect! :)
  Riktīgi, ar lielo R, labi izstāstīts viss ko un kā darīt. Tad nu ķeros arī klāt tam visam, gribēšana ir liela, agrāk šis tas arī ir darīts jau ar blogošanu, atduros pašā sākumā, kaut gan to īsti tā nevarētu nosaukt. Runa ir par WP template izvēli, apskatījis apmēram 500 veidus, galva sāk griezties jau, grūti saprast, kas tieši būtu tas galvenais uz kā neiekrist ar tās izvēli? Nišas ir divas, vienu atmetu,jo mans apmeklētāju skaits, kam tas interesētu nebūtu lielāks par manu pilsētu, otrais ir vairāk priekš visas Latvijas.

  Cik saprotu šiš lapas dizains ir mazliet pamainīts, izskatās pievilcīgs, kaut ko uz šo pusi arī vēlētos bez pārbagātām krāsām. :)

 2. Aigars saka:

  sveiks, man prieks, ka Tev patīk resurss! Tici man, dizains nav tas svarīgākais sākumposmā. Tikai nepārproti, svarīgs, bet ne svarīgakais! Ar to gribu teikt, ka Tev nav 500 templeiti jāizpēta un vairākas dienas pie tā jāpavada.

  Pie tam vēl WP gadījumā tas ir pavisam vienkārši – Tu vari jebkurā brīdī templeitu nomainīt! Bet ietaupītajā laikā Tu varēsi saražot jau saturu, kas ir daudz daudz svarīgāk ;) Cīnies!

 3. asdf saka:

  100% mani domā, varu pateikt tikai to ka pats arī domāju rakstit par pilsētām pirms vēl biju registrējies… vienīgais ko esmu kopējis ir atruma meritajs…. ja jau mes ta runājam, tad es biju ja ne pirmais, tad viens no pirmajiem ka ielika video optika ķengaragā.. Ko tad jus visi mani kopējat :)?

 4. Aigars saka:

  asdf, es jau nepārmetu, bet gan pamācu. Lai jau Tev izdodas – es esmu ieinteresēts industrijas attīstībā, galīgi un nemaz savstarpējā kasīšanās procesā.

  Starp citu, būtu interesanti ar Tevi aprunāties, atklāsies? :D

 5. asdf saka:

  Es jau neko nesaku, vienkārši aizstāvējos, runājot par kopēšanu nesen redzēju kā mani kopē ar copy/paste palīdzību, bet googlei tas neintresē, tur maksimums 15 vārdi bija izmainīti no kādiem 400^^ arī no LTC …

  Raksti uz šo epasta, ja kas :)

 6. Agris saka:

  Otrreiz pārlasot, nemaz sākumā neiedomājos, ka runa ir par Lattelecom affiliate… :D
  Un piekrītu Aigaram par attīstību. Es arī esmu par to, nevis par smilšu kastes dalīšanu.
  Varbūt te ir domāti šie 2 projekti- http://interneta-pieslegums.info/ v http://interneta-pakalpojumi.lv/?!?
  Vai pareizi esmu sapratis?

 7. asdf saka:

  Pareizi ir agris, pabaro ar backlinkiem (:

 8. Agris saka:

  Ko tad? Tevi, sevi vai Aigaru?

 9. Aigars saka:

  bet tomēr vairāk tas bija domāts tā in general, nevis tieši šie divi vai kādi citi divi projekti. Teiksim, kā ceļamaize pirms došanās plašajā pasaulē ;)

 10. […] This post was mentioned on Twitter by Kas jauns blogos? and Lasi.lv visi raksti, Lasi.lv pop. raksti. Lasi.lv pop. raksti said: RT @webmarketing_lv Veiksmīgs Affiliate Projekts – Oriģināls un Labāks http://lasi.lv/0ljw8 […]

 11. Egils saka:

  If you steal – Steal from the best!
  :)

 12. Sandy saka:

  Gribas tikt teikt, lai nokaunas mazie! Deretu vienu otru pie dziemsmas par autortiesiibaam panjemt :)

 13. Aigars saka:

  asdf gadījums vēl nav nekas, salīdzinājumā ar http://www.internets-katram.lv …šis gan ir ko vērts, gandrīz viens pret vienu nokopēts! :) tiesa gan, jāatzīst, pie dizaina ir labi pastrādāts..

 14. bezvārdis saka:

  Biju jau redzējis, sākuma tur baigais joks stāvēja, tad nesen tavs uzlabotais parādījās :D, bet jēgu tāpat viņš nav sapratis tipa kas ir kas un kāpēc :) asdf nekopē, no asdf kopē:)

 15. Sandis saka:

  Skjiet, ka deretu panjemt shito pie dziesmas par kadiem 1000-5000 Ls

 16. asdf saka:

  Arī man ir fani http://internetapieslegums.blogs.lv/2009/12/04/virszemes-televizija/, kopējot džeks aizmirsa izņemt pingback :))

 17. iMednis saka:

  par kopēšanu runājot. Ir tāds vīriņš Džordžs Soross, iespējams visu laiku ievērojamākais riska menedžeris pasaulē. Viņam ir memumāri “Soross par Sorosu”. 16. lpp. viņš lieliski ir aprakstījis savu bezgala primitīvo shēmu pēc kā darbojies. Pat ja tu zini, ka 99% tirgus rīkojas vienā konkrētā veidā, rikojies pretēji. Ja 99% būs taisniba un tev ne, tad tu zaudēsi 1%, ja pēkšņi izrādīsies otrādāk, tu iegūsi 99% no tirga. Kopš es esmu šito ņemis vērā, nekad neesmu palicis bešā :) Kopēt (zagt) ir pēdējais, ko vajag darīt.

Ieraksti komentāru