Sociālo Tīklu Makšķerēšana

Pirms raksta rakstīšanas papētīju Google un, izrādās, ka sociālo mediju mārketinga salīdzinājums ar makšķerēšanu nav nekas jauns, atradu, ka tādas pārdomas publicētas jau tālajā 2007.gadā. Bet man šis salīdzinājums liekas tik trāpīgs, ka nolēmu savas pārdomas tomēr publicēt.

Man nereti jautā, ko es domāju par sociāliem tīkliem. Kādu dienu man prātā radās atbilde.

Rīki

Ūdenstilpnes – sociālie tīkli. Ir lielas ūdenstilpnes, ir mazas, lokālas.

Makšķernieks – uzņēmums, zīmols. Patiesā labuma ieguvējs.

Makšķerkāts – sociālo tīklu profils. Kāda makšķerēšana bez makšķerkāta.

Aukla ar āķi – komunikācija, saturs. Ar makšķerkātu vien nepamakšķerēsi.

Ēsma – pievienotā vērtība. Kaut kas ir jādod, lai saņemtu pretī.

Zivis – sociālo tīklu lietotāji.

Ūdenstilpnes izvēle

Var izvēlēties kādu dīķi netālu no mājām un mierīgā garā regulāri tajā makšķerēt. Gan jau arī būs lomi, tomēr Tu nekad nezini, kas notiek lielajos ezeros un upēs, nerunājot par jūrām un okeāniem. Var laiku pa laikam makšķeri izmest dažādās ūdenstilpnēs, lai būtu lielāks potenciāls noķert vēlami zivi.

Bet pats galvenais ir jāzina, tieši kuros ezeros vai upēs atrodas tās zivis, kas interesē Tevi.

Makšķerēšanas process

Katram zivs tipam ir nepieciešama sava veida aukla, āķis un ēsma. Nevar pielietot vienu un to pašu visām zivīm. Lielās zivis, piemēram, par pārraut auklu.

Pirms makšķerēšanas zivis var iebarot, metot ezerā barību. Daudzi tā dara. Tas piesaista lielāko daļu zivju – gan tās, kas interesē Tevi, gan daudzas citas, kas varbūt Tevi galīgi neinteresē.

Atceries, ka zivīm nepatīk, ka Tu tās tvarsti. Par īsteniem makšķerniekiem-profesionāļiem uzskata tos, kas pēc zivs noķeršanas palaiž to brīvībā nevis nes mājās cept.

Ja slikta aukla vai āķis, tad zivs var norauties un vēlamais rezultāts netiks sasniegts. Ja neatbilstoša ēsma vai tādas vispār nav, tad zivis pat nerādīsies tuvumā. Citreiz gan ēsmas vietā ir spīdīgs vizulis.

Galu galā ne vienmēr galvenais ir zivis noķert, bieži vien ir svarīgi vienkārši piedalīties procesā, labi pavadīt laiku, pačalot ar citiem makšķerniekiem un vienkārši likt zivīm uzzināt par tādu makšķernieku kā Tu. Jo vairākās ūdenstilpnēs Tu būsi pabijis, jo lielāks skaits zivju zinās, nu vismaz būs dzirdējušas, gan par Tevi, gan par Taviem āķiem un ēsmām.

Atdeve

Nobeigumā – makšķerēšanai ir nepieciešami milzīgi laika resursi. Ir jāiegādājas visi pieminētie makšķerēšanas rīki, jāveic vietu izpēte, jāizglītojas, kādus iesmus kādām zivīm piedāvāt, tad vēl arī pats makšķerēšanas process aizņem kaudzi laika un vēl nekad nevar garantēt, ka būs rezultāts. Varbūt pārbrauksi mājās tukšā, varbūt būs arī veiksmīga diena. Tiesa gan viena veiksmīga diena vēl nenozīmē, ka Tu esi ideāls makšķernieks, tev vienkārši var paveikties. Un ja salīdzina makšķerēšanas ieguvumus ar patērēto laiku, tad liekas, pie velna, kāpēc vispār kāds ar to nodarbojas!? Bet nodarbojas. Un nesūdzas, tieši otrādi – gūst prieku. Citi gan tajā pašā laikā zivis pērk tirgū.

Aigars - pēdējie 5 raksti

Line Break

Autors: Aigars (210 Raksti)

Mans lauciņš ir affiliate mārketings/partermārketings. No tā izriet, ka labi orientējos dažādos interneta mārketinga jautājumos.8 komentāri rakstam “Sociālo Tīklu Makšķerēšana”

 1. iMednis saka:

  diezgan precīzs salīdzinājums :) Kā kaisligs makšķernieks varu pastāstīt, ka tie, kas stāsta un rāda bildes ar lielām zivīm, makšķerē ļoti bieži. Tapēc arī zin kur un kā lielās dabūt. Par neveiksmīgajām un tukšajām reizēm gan parasti klusē. Tapēc rodas iespaids, ka ir džeki kuriem vienmēr baigi veicas…

 2. Osis saka:

  Terminu labojums:
  Auklu ar āķi sauc par makšķeri, savukārt makšķerkāts ir makšķerkāts – tā nav makšķere. :)

 3. Aigars saka:

  paldies, Osi ;)

 4. […] This post was mentioned on Twitter by Filmas.org, iMedia and Ernests Vaga, Media Alliance. Media Alliance said: @webmarketing_lv Sociālo Tīklu Makšķerēšana: Pirms raksta rakstīšanas papētīju Google un, izrādās, ka sociālo medi… http://bit.ly/bY8wA9 […]

 5. Evija saka:

  Nu ko, jāsāk makšķerēšanas sezona :D

 6. Aivars saka:

  Baigi labs salīdzinājums. Vēl interesantāk šis viss ir makšķernieku sociālajā tīklā – http://www.copeslietas.lv/ :)

  Domāju, ka šis links šoreiz būs pa tēmu :)

  Starpcitu, nevis “Ūdenstilpnes” bet “Ūdenstilpes”, te sīkāk – http://lv.wikipedia.org/wiki/Kategorijas_diskusija:%C5%AAdenstilpnes

 7. Andrejs saka:

  Ja arī var izcelt kādu zivi, tad Latvijā viņas dikti mazas :)

 8. Jana saka:

  Man ļoti ieptikās šī sociālās vietnes adrese, reģistrējoties šajā vietnē, atveras jauna, interesanta pasaule kurā viss ir līdz sīkumiem pārdomāts, bet galvenais – tur ir interesanti! Te ir: http://mana.luznava.lv

Ieraksti komentāru