SEOportal.eu – Pērc un Pārdod Linku Vietas!

seoportaleuNu jau kādu brīdi Latvijā aktīvi tiek darbināts jau otrais publiski redzamais linku serviss – SEOportal.eu. Tā īpašnieks sazinājās ar mani, piedāvāja servisu iztestēt un ievietot atsauksmi blogā, ko arī es tagad ar prieku daru.

Jāsaka uzreiz, ka jaunais serviss ir ne tikai saišu serviss, tas sevi pat vairāk pozicionē kā SEO pakalpojumu sniedzēju + AdWords konta konfigurēšanas palīgu. Bet ne par to ir stāsts, mums vairāk interesē, ko SEOportal.eu piedāvā saistībā ar saišu servisu, kas tajā ir jauns un savādāks?

Vai Vajag?

Šodien arī nerunāsim par plusiem un mīnusiem, ko šāds serviss sniedz, jo par to jau ir runāts daudz un plaši pirms tā paša pusgada. Jāatkārto tikai tas, ka šajā laikā nekas nav mainījies un neviens nevar apstiprināt, ka kāda mājas lapa par servisa izmantošanu tiktu sodīta, tādējādi pastiprinot aizdomas, ka patiesībā Googlei par šāda veida lokālām aktivitātēm ir… dziļi nospļauties. Es pats uzskatu, ka šobrīd linku spams sociālajos tīklos ir lielāka problēma nekā to pirkšana un pārdošana.

SEOportal.eu sākums

Pirmā sajūta, atverot savu kontu –  ļoti profesionāli izstrādāts serviss, patīkams interfeiss, dizains, tāda “mājīga” sajūta. Sākumā pat ļoti viegli navigēt un saprast, “kas kur atrodas” un “kur kas jāmeklē”.

Sākotnēji katram lietotājam ir iespējams pievienot sistēmai 4 domēnus un 12 atslēgvārdus, kurus ir vēlme bīdīt pa mātes-Googles kāpnēm augšā. Taču izveidojot vienu kampaņu, Jūs iegūsiet papildus 3 atslēgvārdu vietas un 1 domēna vietu. Tā ka iespējas ir praktiski neierobežotas.

Katram domēnam sistēmā var ievadīt neierobežotu skaitu ar URL adresēm. Tas ir jāizdara uzreiz, jo vēlāk, veidojot kampaņu, būs jāizvēlas konkrētā atslēgvārda saistītais URL no pieejamā saraksta.

Kampaņas izveide

seoportal

Veidojot jaunu kampaņu, tātad, ir jāizvēlas saite, kas ir saistīta ar konkrēto atslēgvārdu, jāievada Title parametrs jeb saites virsraksts, kas visā šajā procesā ir pats svarīgākais darbs (pirms tam jāveic atslēgvārdu izpēte!) un, kas ir interesanti, ir iespēja arī ierakstīt tekstus pirms un pēc atslēgvārda 15 simbolu graumā. Šis teksts netiks iekļauts pašā saitē, bet piedos atbilstības devu atslēgvārdam. Laba ideja!

Nu un kad tas ir izdarīts, tad atliek tikai tāds “sīkums” kā izvēlēties web resursus no visa pieejamā saraksta, kuros vēlies ievietot savu kampaņas saiti. Ir redzami tādi rādītāji kā:

 • Konkurence (parāda, cik liels pieprasījums ir uz saišu izvietošanu šajā resursā)
 • PR (tas ir vecais labais Google PageRank – jo lielāks tas ir, jo labāka atdeve no ievietotās saites)
 • Ieteicamā cena (cena, ko iesaka pati sistēma, izvietojot saiti konkrētā resursā)
 • Maksimālā cena (Tu nosaki, cik liela ir maksimālā cena, ko Tu varētu samaksāt par saites ievietošanu šajā resursā)

Kad tas ir paveikts, tad atliek tikai saglabāt uzstādījumus un kampaņa var sākties. Jāpiebilst, ka kampaņas uzstādīšanas lapas apakšā ir redzams kopsavilkums – cik daudz lapas esi izvēlējies un kāds ir kopējais maksimālais dienas budžets. Tādējādi nav problēmu kontrolēt kampaņas naudas plūsmu, gluži kā Google AdWords servisā.

Atskaites

SEOportal.eu ir labi pārdomāta atskaišu sistēma, ir arī iespēja izvēlēties, cik bieži tiks nosūtītas kampaņas atskaites.

seoportalPar pašām atskaitēm runājot, ir vairākas jaukas lietas, kas man ļoti patika. Galvenokārt jau tas, ka kampaņu sākot, automātiski tiek fiksēta mājas lapas pozīcija pēc konkrētā atslēgvārda un kampaņas laikā var ērti sekot līdzi, kā tad mājas lapa Google meklēšanas rezultātos uzvedas.

Uzreiz gan ir ieteikums veidotājiem – fiksēt nevis jebkādu mājas lapas URL Google meklēšanas rezultātos, bet gan konkrēto kampaņas URL. Jo var jau būt arī situācijas, kad kampaņas veidotājs vēlas optimizēt uz konkrētu atslēgvārdu pavisam citu URL, nevis to, kas pašlaik Google meklētājā atrodas visaugstāk.

Tas, starp citu ir arī iemesls, kāpēc man vienā kampaņā uzrādījās nekorekti dati – es strādāju ar citu URL, ne ar to, kas sākumā Google meklētājā bija atrodams.

Pozīciju izmaiņas var labi redzēt arī grafiskā veidā. Tāpat atskaitē ir arī fiksēta reklāmas kampaņas vēsture, cik bieži un kādās dienās tā ir tikusi izvietota. Uzbīdot kursoru uz konkrēto datumu, uzreiz arī var redzēt, kurās mājas lapās tika izvietota saite konkrētā datumā un cik daudz naudas ir ticis iztērēts.

seoportal.euRezultāti

Par rezultātiem nav lielas jēgas spriest, jo visiem, kas saprot, no kā veidojas Google SERP, ir skaidrs, ka šāda sistēma dod pozitīvu pienesumu Google pozīcijām. Testam izveidoju divas kampaņas (divi atslēgvārdi). Kā jau minēju, tad vienā kampaņā man bija nekorekti rādītāji dēļ tā, ka izmantoju nevis to URL, kas sākumā tika fiksēts kā izejošais, bet gan pavisam citu.

Otrā kampaņā nedēļas laikā pēc stagnējošās mīcīšanās ap 18-19.vietu, atslēgvārds tika “uzrauts” 7.pozīcijā Google meklētājā. Nekas cits no optimizācijas viedokļa vairs šajā laikā netika darīts, nebija cita iemesla, kāpēc tas tā varēja notikt.

seoportal.eu

Protams, protams, šis serviss ir ar domu “tagad maksāju, tagad esmu augšā”, ilgtermiņa izdevīgumu te meklēt nevar, ja nu vienīgi tad, ja ir iespējas arī maksāt ilgtermiņā.. Taču kampaņveidā uzlabot pozīcijas Google meklētājā ar šāda servisa palīdzību ir pat ļoti iespējams.

Aigars - pēdējie 5 raksti

Line Break

Autors: Aigars (210 Raksti)

Mans lauciņš ir affiliate mārketings/partermārketings. No tā izriet, ka labi orientējos dažādos interneta mārketinga jautājumos.14 komentāri rakstam “SEOportal.eu – Pērc un Pārdod Linku Vietas!”

 1. Ģirts saka:

  Ja ir maza konkurence, tad jau ir jēga, bet ja būs 5 linki ar tulkošana? Ko tad?

 2. […] This post was mentioned on Twitter by WebMarketing.lv, Lasi.lv pop. raksti. Lasi.lv pop. raksti said: SEOportal.eu – Pērc un Pārdod Linku Vietas! http://lasi.lv/0mch9 (no @webmarketing_lv) […]

 3. Ņemot vērā, ka Datateks labu laiku bija http://www.seolinks.lv klienti – var redzēt, cik augstu viņi vērtē seolinks.lv projektu, jo principā ir to nokopējuši, vienīgi mājas lapu skaits seoportal.eu ir daudz mazāks un ar zemākiem PR.

 4. Aigars saka:

  Ģirts, tad, protams, ieslēdzas blakusfaktori jeb, precīzāk, pamatfaktori, kuram ir labāk paveikts SEO mājasdarbs

 5. seoportal saka:

  Kristapam: nevis augstu vērtējam seolinks, bet linku cenas seolinks.lv bija nepamatoti augstas. Projekts iekšējai lietošanai bija gatavs jau sen, tikai tagad izlēmām to publiskot. Seoportal ir cita filozofija – vispirms monitorē bez maksas un ja vēlies, tad vari arī nopirkt linkus, kas var palīdzēt sasniegt rezultātu.

 6. No1 saka:

  @seolinks un @seoportal – kas juusu abu portaliem ir pret bittorrent trakeriem? Tas, ka majas lap [iespejams] atrodas nelegali faili, slikti ietekmes SEO? Lapa dirsnis.lv (neesmu gan veris vala, bet nosaukums ir daudzsoloss), protams, jusu leet klientiem noteikti ir patikamaka vai ne?

  btw, Aigar, joprojam seit ir taa, ka uzrakstot mega garu tekstu un neaizpildot kadu laucinu korekti, pec back nospiesanas teksts pazud!

 7. asdf saka:

  No1 meiby tāpēc ka tam trakerim nav ranka ?

 8. Mārtiņš saka:

  Viens liels pluss ir šī servisa kw monitoringa iespēja LV datu centram
  Līdz šim nevienā vietā nevarēju šo atrast un labprāt izmantotu iespēju monitorēt lielākam kw skaitam

 9. seoportal saka:

  Mārtiņam: ja izmanto maksas pakalpojumus, tad a.v.automātiski monitorējamo a.v. skaits palielinās.

 10. Nauris saka:

  Zinu daudziem pēc šādu linku publicēšanas savā lapā pēc kāda laika pamatīgi kritās PR.

 11. Aigars saka:

  Nauri, tas jau ir tikai loģiski, par kaut ko tā nauda jau ir jāsaņem ;)

 12. […] vairāk vai mazāk liecina par kompānijas nolūkiem. Protams, arī iepriekš aprakstītais ārējo saišu serviss, kas ir ļoti būtiska ārējās optimizācijas sastāvdaļa, par kuru tik ļoti negribīgi runā […]

 13. Cityfinances saka:

  Nauda tavam biznesam. Sāc augt jau tagad pieveršot papildus finansējumu sava uzņēmuma kaitāl daļās.

  Aizpildi pieteikuma anketu un sūti mums izskatīšanai! Darba dienas laika mūsu specialisti atbildes tev un piedāvās piemēretako sadarbības veidu.

  Finansējums uzņēmumiem: http://www.cityfinances.lv/lv/finansejuma-pieteikums

  Vai arī vari iepazities ar mūsu nosacījumiem un piedāvājumu šeit: http://www.cityfinances.lv

 14. Grāmatvedis saka:

  Tas tak aizliegts. Es jums to neieteiktu darīt !

Ieraksti komentāru