SEO: Mājas Lapu Templeita Optimizācija

Wordpress SEOTe nu mēs arī nonākam pie SEO tehniskās puses jautājumiem. Mājas lapas  iekšējo tehnisko optimizāciju (ja tā var nosaukt) vienkāršam indivīdam/mājas lapas īpašniekam veikt ir visgrūtāk vai pat neiespējami tikai tā iemesla dēļ, ka pārsvarā gadījumu šis indivīds nav mācījies lapas uzbūves tehnisko pusi.

Kopumā pasaulē, rupji sakot, ir divi populārākie lapas uzbūves veidi – nested table un uz CSS (Cascading Style Sheets) bāzētas lapas. Google meklētājā vari atrast vairāk informācijas par atšķirībām. Tas, ko varu pateikt droši – otrs risinājums no SEO viedokļa ir veiksmīgāks.

Šodien mēs vairāk parunāsim par iespējām tiem, kuri nevar noalgot speciālistu/kompāniju, kas uztaisa tīru, SEO draudzīgu mājas lapu. Un arī pašam nav saprašanas, kā tas ir jādara. Speciālistiem tālāk rakstītais visticamāk izskatīsies smieklīgi.

Tā kā arī es, piemēram, esmu tāds pats indivīds, kas pats no HTML kodiem sevišķi daudz nesaprot (katram tomēr savs darbs jāveic..), tad visvienkāršākā izeja ir – mājas lapas izveidē izmantot labāko, kas jau ir radīts. Es pats savos projektos līdz šim esmu izmantojis Worpdress un Joomla. Par tiem tad arī parunāsim – kādas ir abu šo CMS SEO iespējas.

WordPress SEO spraudņi

Teiksim, ja man ir padomā izveidot vienkāršu mājas lapu, mini lapu vai blogu, tad es noteikti izmantoju WordPress, kas ir pārbaudīta vērtība SEO ziņā. WordPress jau radīšanas brīdī ir izveidots kā ļoti draudzīgs meklētāju programmām. Protams, ar dažādiem liekiem spraudņiem vai arī tieši pretēji – bez nepieciešamajiem SEO spraudņiem tā nebūs ideāla mājas lapa no SEO viedokļa.

Kad ir izveidota WordPress mājas lapa, blogs, tad ir nepieciešami vairāki SEO spraudņi. Nosaukšu tikai tos, ko pats esmu izmantojis vai izmantoju. Tu vari izmantot citus, alternatīvus risinājumus un es arī nesaku, ka šī spraudņu kombinācija ir pati labākā. Tomēr, ja nezini vispār, kādus nepieciešams lietot, tad lūk būs mans piedāvājums:

 • All in One SEO Pack – nosaukums visu pats par sevi izsaka
 • Google XML Sitemaps – cieši ar SEO saistīts spraudnis, kas izveido lapas kartes, ir citas alternatīvas
 • HeadSpace2 – šī spraudņa funkcijas daļēji dublējas ar All in One SEO Pack
 • Robots Meta – pievieno lapām meta robots tegus
 • Free Traffic-getting SEO plugin – jaunais spraudnis, kas apvienojot sevī visus svarīgākos SEO spraudņus. Pats vēl neesmu lietojis, taču grasos to darīt jaunākajā WordPress blogā

Dziļāk par katru atsevišķo spraudni nerunāsim, jo vienā bloga ierakstā tas nav iespējams. Visu informāciju, funkcijas var uzzināt spraudņu mājas lapās, aprakstos un lietošanas instrukcijās.

Joomla SEO riski

Pats aktīvi izmantoju un arī rekomendēju citiem izmantot Joomla. Protams, tikai tad, ja ir sarežģītāki projekti, ko nevar “pavilkt” WordPress. Tomēr laiks iet un parastam lietotājam daudz vienkāršāk salīdzinājumā ar Joomla lietojamais WordPress var pavilkt arvien vairāk un vairāk.

Ar to gribu teikt, ka, ja ir iespējams Joomla nelietot, tad labāk lietot WordPress – no SEO viedokļa tas būs tomēr labāk. Lai arī Joomla ir ļoti laba bāze mājas lapai, ar ko var paveikt lielas lietas, tomēr no SEO viedokļa tā nemaz tik draudzīga arī var nebūt. Tas ir pārbaudīts uz savas ādas.

Ar speciālista roku, protams, Joomla lapu var “uztjūnēt” līdz vajadzīgajam līmenim, taču tas nav process, ko elementāri var izdarīt pats indivīds bez attiecīgajām zināšanām.

Tāpēc arī ar to par Joomla beidzu, nemaz neminot SEO komponentus, ko esmu lietojis vai rekomendējis. Tos var viegli atrast Joomla mājas lapā.

Svarīgakais, kas ir jāatceras, ja nu tomēr Joomla tiek lietota, tas ir URL – tie pamatā Joomla ir ļoti “SEO nedraudzīgi”. Ir daudzi komponenti, kas šo problēmu atrisina. Bet ieteikums to atrisināt uzreiz, neatlikt uz citu reizi, jo ir tāda lieta kā komponentu savstarpējā nesavienojamība, kas var radīt lielas galsvassāpes, kad projekts jau funkcionē. Un vēl ir tāda problēma, ka lapu linki izmainās un vecie, kas mētājas pa visu Google meklētāju, nestrādās…

Bet tas ir tikai SEO faktors – ar to nekādi nevēlos noniecināt Joomla. Un ne jau visiem web projektiem ir svarīgs tas SEO faktors, kā jau iepriekš arī esmu to teicis.

Kādi ir Tavi ieteikumi SEO draudzīgas mājas lapas izveidē? Ko Tu izmanto par pamatu mājas lapu izveidē, kāpēc?

Aigars - pēdējie 5 raksti

Line Break

Autors: Aigars (210 Raksti)

Mans lauciņš ir affiliate mārketings/partermārketings. No tā izriet, ka labi orientējos dažādos interneta mārketinga jautājumos.7 komentāri rakstam “SEO: Mājas Lapu Templeita Optimizācija”

 1. Spektrs saka:

  Droši vien jautājums ne pa tēmu, skaisti Joomla un WordPress SEO, bet kā ir ar “mājas lapu” SEO, jo bez blogiem ir arī mājas lapas. Skatos, ka manai mājas lpp. viss no augstāk minētā nekas no tā neder, nu tā es tā domāju. Un kur ko iespraudnēt (mājas lpp)?

 2. Aigars saka:

  tur ir nepieciešama speciālista roka ;) jo tie spraudņi jau kodi vien ir, nekas pārdabisks

 3. Ronijs saka:

  iesaku http://www.youtube.com/watch?v=6xHBzwF3iUg

  nekas nav labaks vel izdomaats parastajaam majaslapaam prieksh SEO

 4. Spektrs saka:

  Ronij, nu takš nē, man nevajag jaunu web lapas izveidošanu man vajag SEO priekš jau esošas mājas lpp. kā piem: nokļūt uz jaunu PR, apdeitu un levelu…

 5. Kaspars saka:

  Sveiks Aigar, kā ar tevi sazināties?

 6. gajputns saka:

  hmm, un kā ir ar tādu zvēru kā satura vadības sistēmu Sitecore? vai tas nav priekš “blondīnēm”? :)

 7. Aigars saka:

  nekas nav dzirdēts, diemžēl..

Ieraksti komentāru