SEO: Linku Veidošana

linku veidošanaEsam beidzot arī nonākuši līdz mājas lapas ārējās optimizācijas pašai galvenajai darbībai – linku veidošanas.

Lai arī ko pretēju kāds teiktu, ienākošo linku skaits ar atslēgvārdu anchor tekstā uz konkrēto mājas lapu ir pats galvenais iemesls, kas var pacelt Google meklējumu rezultātos attiecīgo mājas lapu. Jo vairāk linku, jo augstāk būs lapa pēc meklējamā atslēgvārda, kas ir linka anchor tekstā.

Tas nozīmē to, ka, ja es gribu, lai mans blogs Google meklētājā nonāktu rezultātu pirmajās pozīcijās ar atslēgvārdu interneta mārketings, tad arī es cenšos izveidot pēc iespējas vairāk linku interneta mārketings no dažādiem ārējiem resursiem uz savu blogu.

Jā, pirms tam gan tiek veikta arī bloga iekšējā optimizācija, taču tieši linku skaits bieži vien ir izšķirošais faktors, lai iekarotu Google TOP pozīcijas. It sevišķi, ja mēs runājam par augstas konkurences atslēgvārdiem.

Ienākošie un izejošie linki

Pa lielam linkus iedala divās lielās grupās:

 • ienākošie linki jeb inbound links – linki, kas tiek veidoti no ārējiem web resursiem uz Tavu mājas lapu, no Tava redzesloka būs Tava web projekta ienākošie linki.
 • izejošie linki jeb outbound links – linki, kurus Tu veido savā mājas lapā uz citiem web resursiem, no Tava web vietnes viedokļa būs izejošie linki.

Meklētāju dzinēji kā Google linku saistībā uzskaita sekojošos faktorus:

 • linku skaits
 • linku vecums
 • linku kvalitāte

Tātad tie ir trīs galvenie faktori, kas vispār interesē meklētāju dzinējus. Loģiski, ka tie automātiski arī kļūst par faktoriem, kuriem būtu jāinteresē arī Tevi kā mājas lapas īpašnieku.

Kā jau iepriekš teicu, tad ienākošo linku skaits (linka popularitāte) no ārējā resursa uz Tavu lapu ar vēlamo atslēgvārdu anchor tekstā var būt svarīgākais faktors, lai uzlabotu reitinga pozīcijas, taču tas vēl nav viss. Ir ārkārtīgi svarīga šo linku kvalitāte.

Ko Google izprot ar kvalitatīvu linku:

 • mājas lapas satura līdzība tās lapas saturam, uz kuru tiek linkots (jo līdzīgāks saturs abām lapām, jo kvalitatīvāks links)
 • atslēgvārdu esamība linkā un atslēgvārdam atbilstošs teksts linka rajonā (starp linkiem ar atslēgvārdiem šeit un interneta mārketings, otrs neapšaubāmi šim blogam būs kvalitatīvāks)
 • lapas, no kuras tiek veidots links, Google PageRank līmenis (jo augstāks PR, jo kvalitatīvāks links. Pie tam jāatceras, ka ir svarīgs tieši konkrētās lapas PR, no kuras tiek veidots links nevis galvenās lapas PR, kurš parasti ir augstāks)
 • links no ar saturu veidotas lapas ir kvalitatīvāks nekā no lapas, kas piepildīta tikai ar linkiem (tātad, jo mazāk izejošo linku konkrētā lapā, jo kvalitatīvāks šis links būs Tev kā ienākošais. Vēl uzskatāmāk – links no cita bloga ieraksta ir vērtīgāks nekā links no linku kataloga, kurā vienā lapā izvietoti vēl daudz dažādu citu linku. Protams, ar nosacījumu, ja abām lapām ir vienāds PR)

Runājot par pēdējo faktoru, daudzi bieži vien baidās, ka konkurenti varētu izveidot neskaitāmus linkus dažādās meklētāju sodītās lapās, lai sabojātu Tavas mājas lapas reitingu.

Par laimi tas nav iespējams – šiem linkiem vienkārši nebūs nekādas vērtības. Un vispār, mājas lapu nekad nevar sodīt par ārējiem faktoriem – tas pats attiecās uz Duplicate content, ko mājas lapas īpašnieks nevar kontrolēt. Jābaidās ir tiem, kas kopē nevis tiem, no kuriem kopē saturu.

Aigars - pēdējie 5 raksti

Line Break

Autors: Aigars (210 Raksti)

Mans lauciņš ir affiliate mārketings/partermārketings. No tā izriet, ka labi orientējos dažādos interneta mārketinga jautājumos.8 komentāri rakstam “SEO: Linku Veidošana”

 1. deni2s saka:

  Nepiekrītu, ka tik liela nozīme tiek pievērsta linku skaitam.

  Vispārēji runājot pie pārējiem vienādiem faktoriem, vienam linkam no lapas ar PR 3 būs lielāka jēga par 99 linkiem no lapām ar PR1.

 2. iMednis saka:

  man ir reāls piemērs iz dzives par Duplicate content, kur lai ari mana lapa bija pirmavots tomēr pa mizu dabuju es, jo Diena.lv tiek indeksēta vairākas reizes dienā, bet mana lapa 2x dienā

 3. Aigars saka:

  deni2s, es it kā pretējo neapgalvoju :)

  “…taču tas vēl nav viss. Ir ārkārtīgi svarīga šo linku kvalitāte.”

  paldies par salīdzinājumu, tas ir vietā.

  iMednis, esi pārliecināts, ka Google sodīja Tevi?

 4. iMednis saka:

  Tas īsti nebija sods no google puses no SEO viedokļa, bet sods no google kā tāds tas bija un ir vēl šodien un visdrīzāk labot es to nekādi nevarēšu. Bet tas ir garāks stāsts un nav ar šo tēmu sakarā.

 5. […] nedēļā runājām par linku veidošanas nozīmīgumu mājas lapas SEO pasākumos. Noskaidrojām, ka linku popularitāte un kvalitāte ir […]

 6. Wallaby saka:

  Nekā nesapratu, bet nu baigi forši… viens jautājums. Kurā gadījumā links būs vislabākais google pagerankam, ja, piemēram, es ielieku sava saita linku kādā citā forumā kā parakstu:
  a) attached userbar attēls ar linku uz manu saitu;
  b) userbar attēls (izvietots manā saitā) ar linku uz manu saitu;
  c) teksts, kurā ir anchor linki – t.i., teksts ar saita nosaukuma, atslēgas vārdiem? Protams, ar linku uz manu saitu.

 7. […] pagājušajās SEO reizēs izskatījām tēmas linku veidošana un linku veidi. Šoreiz par konkrētām galvenajām metodēm, kā var veicināt linku […]

 8. Maris saka:

  Esmu lasījis, ka outbound linku skaitam google vairs nepiešķir nozīmi veidojot PR…

Ieraksti komentāru