SEO: Kā tiek “rankotas” mājas lapas

Search Engine SpiderŠodienas SEO rakstā par to, kad tad īsti tiek “rankotas” mājas lapas no meklētāju viedokļa un kā labāk veidot gan ārējos, gan iekšlapas linkus.

Pats nozīmīgākais, kas ir jāatceras, ir tas, ka meklētāji neindeksē un “neranko” visu mājas lapu, blogu vai portālu kopumā. Meklētāju “zirneklis” (search engine spider) indeksē tikai vienu konkrētu atsevišķu lapu konkrētā web projektā.

Teiksim, ja šis raksts ir par SEO, tad arī meklētājs šo konkrēto lapu uztvers, nolasīs kā rakstu par SEO un savos rezultātos to ievietos meklējumos ar atslēgvārdu SEO un citiem atslēgvārdiem, kas sastopami šajā konkrētā raksta lapā. Un arī lietotājs, uzspiežot uz linka meklētāja rezultātos, nonāks nevis bloga galvenajā lapā, bet gan šajā konkrētā lapā.

Tas ir arī iemesls, kapēc ir svarīgs lapu skaits konkrētā web projektā. Jo vairāk ir lapu, jo lielākas iespējas meklētāju rezultātos (SERP). Kāpēc? Vienkārši normālā situācijā viena konkrēta lapa tiek optimizēta uz 1-2 atslēgvārdiem, bet lai Google rezultātos nonāktu ar pēc iespējas vairāku atslēgvārdu meklējumiem, tad arī lapu skaitam ir jābūt attiecīgam.

Daudzi pieļauj būtisku kļūdu – optimizē (veido linkus) tikai galveno lapu ar neskaitāmiem atslēgvārdiem, kuri nemaz galvenajā lapā nekur neparādās. Tā vietā daudz vērtīgāk ir optimizēt atslēgvārdam atbilstošās tēmas kategorijas lapu vai arī atsevišķu lapu par konkrēto tēmu/atslēgvārdu.

Piemērs.

Mūsu blogs WebMarketing.lv ir par Interneta mārketingu. Ja skatamies dziļāk, tad tas ir arī par Affiliate mārketingu, SEO, Email mārketingu utt.

Es vēlos uzlabot savas Google pozīcijas pēc vairākiem atslēgvārdiem un nolemju veidot linkus ar Anchor tekstu (gan ārējos resuros, gan iekš paša bloga) ar šiem atslēgvārdiem.

Teiksim, izvēlos atslēgvārdu seo.

Nebūs lielas jēgas, ja es tagad visās iespējamās vietās veidošu linkus ar šo atslēgvārdu Anchor tekstā, kas vedīs uz galveno lapu www.webmarketing.lv. Tadējādi es diži savas pozīcijas Google meklētājā neuzlabošu.

Tā vietā es daru tā:

konkrēto atslēgvārdu seo linkoju uz lapām, kurās ir šī tēma

http://www.webmarketing.lv/category/interneta-marketings/seo

vai

http://www.webmarketing.lv/kas-ir-seo

Rezultātā links ar Anchor tekstu būs sekojošs – seo

Un tā jādara ar jebkuru citu atslēgvārdu. Protams, tas nenozīmē, ka galvenā lapa nav jāoptimizē pavisam. Arī galvenā lapa taču sākumā ir iekšēji optimizēta pēc konkrētiem, aptuveni 3 galvenajiem atslēgvārdiem. Tos tad var arī attīstīt.

Pagājušajā reizē jau runājām arī par attēlu un skriptu nozīmi SEO. Tie tiek lietoti apmeklētāju uzmanības piesaistīšanai, bet diemžēl meklētāji to nenovērtē. Attēlos šo problēmu var atrisināt ar ALT tekstu, kurā iekļauts atslēgvārds. Skriptu gadījumā var teikt tā – lieto tos pēc iespējas mazāk!

Vēl viena būtiska detaļa – meklētāji neindeksē vairāk par 100 KB informācijas vienā konkrētā lapā. Tāpēc smagās lapās ir nozīmīgi, ka visa galvenā informācija (atslēgvārdi) ir lapas augšējā daļā, bet skripti, cita smaga informācija atrodas lapas apakšējā daļā.

Nākamreiz nedaudz par atslēgvārdiem un iesāksim arī HTML elementu tēmu detalizētāk.

Aigars - pēdējie 5 raksti

Line Break

Autors: Aigars (210 Raksti)

Mans lauciņš ir affiliate mārketings/partermārketings. No tā izriet, ka labi orientējos dažādos interneta mārketinga jautājumos.7 komentāri rakstam “SEO: Kā tiek “rankotas” mājas lapas”

 1. senscore saka:

  Par tiem 100kb – tad sanāk, ka ja lapa ir pasmaga ar featured content galerijām augšā utt, tad spiders līdz lapas lejai nemaz neiet?

 2. Aigars saka:

  nu ir jāskatās, cik smagas tās visas fīčas ir.

  Bet paskaties kaut vai Google Webmasters kontā statistiku – man vidēji vienā lapā šeit blogā Google ikdienu indeksē ap 20-25 KB. Tiesa gan, pārsvarā jau lapas nav smagas

 3. Spektrs saka:

  Mums galvenajā lapā nav atslēgvārdu un optimizācijas, ja neņem vērā dažus uzrādītos katalogus un skaitītājus. Nesapratu, kādā veidā atslēgvārdi ir jāuzrāda uz galvenās lapas? Caur SOURCE, jāieraksta ar roku, tai programmā?

 4. Aigars saka:

  Spektrs nē, te un visur citur ir domāts – atslēgvārdi tekstā, saturā, kategorijas nosaukumos, linkos, TITLE, Keywords tegos.

 5. Spektrs saka:

  Atvainojiet esmu kaut ko pārpratusi un nesapratusi

 6. […] Tas gan nenozīmē, ka tagad visi teksti ir jāsāk ar atslēgvārdiem, taču, zinot to, ka Google bots lasa lapas sākumu, beigas, vēlams atslēgvārdus arī izvietot lapas sākumā un nekoncentrēt […]

 7. Muge saka:

  Hi Lindsay,Sounds great hope to see you whem you get back here!I just repaced my rear tire today here in Samar with an off road Malaysian made bteauy and I put in one of those tubes you got for me there in NZ. I am riding in style now :)many many thanks!Only got one flat in Palawan and haven’t had a blow out since they paved the road in Samar in fact the road is so good I drove down to Ormoc and back last night (450 k)Bruce will enjoy getting out in the country with you and your rig pass along my regards.take caredp

Ieraksti komentāru