SEO: Kā iepatikties Google meklētājam?

googleIepriekšējā reizē apskatījām, kas ir meklētāji un kas ir Google. Šoreiz par to, kā iepatikties populārākajam meklētājam Google – kas ir svarīgākie faktori, kas tiek ņemti vērā, sakārtojot mājas lapas rezultātu lapās, Google reitingā.

Ārpuslapas faktori:

 • Page Rank

Vēl joprojām pats nozīmīgākais faktors ir Page Rank (PR). Jo lielāks PR, jo lielāka lapas vērtība un attiecīgi lielāka iespēja nokļūt augstākā pozīcijās Google meklēšanas rezultātos (SERPs).

No kā veidojas Page Rank? PR tiek veidots no ienākošajām saitēm/linkiem uz konkrēto mājas lapu. Jo vairāk un augstvērtīgākas tās ir, jo vērtīgāk tas ir no PR perspektīvas viedokļa.

Tomēr šeit ir viena būtiska detaļa – svarīga ir tieši saišu/linku kvalitāte nevis to daudzums. Labāk ir censties iegūt vienu saiti/linku no mājas lapas ar Google PR8 nevis 1000 saites/linkus no mājas lapām ar Google PR1.

Vislabāk, lai redzētu gan savas, gan jebkuras citas mājas lapas PR, ir lejupielādēt Google Toolbar un lietot to kopā ar Firefox pārlūku. Tad PR vienmēr varēs redzēt sekojošā logā.

Page Rank | PR

Ja taisnstūris ir pelēkā krāsā, tad lapa nav indeksēta vai ir sodīta. Ja ir baltā krāsā, tad lapas PR ir 0, bet ja daļa ir zaļā krāsā, tad atkarībā no piepildījuma PR ir diapozonā no 1-10. Konkrētā attēlā lapas PR ir 6. Par PR detalizētāk vēl parunāsim citreiz.

 • Anchor text

Tas ir otrs nozīmīgākais faktors. Anchor text ir teksts, kas ir redzams linka vietā, t.i. linka nosaukums. Tas ir nozīmīgs ar to, ka, ja šajā Anchor tekstā ir iekļauts atslēgvārds, kas ir atbilstošs mājas lapas saturam, tad šis atslēgvārds tiks augstāk novērtēts no Google puses. Jo vērtīgākos resursos šāds Anchor text tiks ievietots (lapās ar augstu PR), jo vērtīgs pats atslēgvārds kļūs un augstāk tas nokļūs Google rezultātos.

Piemēram, ja Tava mājas lapa ir par ēdienu receptēm, bet links kādā mājas lapā ir Spied šeit! (kā tas arī bieži vien dzīvē notiek…), tad tam nebūs nekādas vērtības. Kurš gan meklē Google meklētājā atslēgvārdu “Spied šeit!”? Savukārt vērtīgs būs, piemēram, atslēgvārds Zivju ēdienu receptes.

Tas pats ir sakāms arī par iekšējo linkošanu savas mājas lapas ietvaros. Ja kādā rakstā ir vēlme/vajadzība pieminēt citu rakstu, tad nevajag linku saukt ŠEIT, bet gan ar kādu atslēgvārdu, lai tas dod vērtību Google meklējumu rezultātiem.

 • Semantika

Tas arī ir viens no svarīgākajiem ietekmes faktoriem. Google lasa mājas lapas atbilstību konkrētai tēmai, cenšoties saprast, kuri vārdi, termini nozīmē vienu un to pašu. Tas ir arī viens no iemesliem, kāpēc nišas mājas lapas vienmēr kotējas reitingā augstāk par universālām.

Teiksim, Google indeksējot lapas, saprot, ka vārds “Atslēgvārds” ir “Interneta mārketings” sastāvdaļa vai arī vārds “gurķis” ir arī “dārzenis”. Tāpēc no SEO viedokļa ir svarīgi mājas lapā nejaukt dažādus savā starpā nesaistītus vārdus un tēmas, tādējādi nejaucot galvu meklēšanas dzinēju robotiem.

 • Hilltop algoritms

Google ir iedalījusi atsevišķās kategorijās tā saucamās Expert un Authority mājas lapas.  Expert lapa ir lapa, kas linko uz citām, atbilstošām lapām. Authority lapas savukārt ir lapas, kas saņem linkus no Expert lapām. Expert lapas ir dažādas mājas lapas ar augstiem PR, piemēram, DMOZ, augstskolu lapas (teiksim, mūsu pašu LU mājas lapa) utt.

Papildus ārpuslapas faktoriem ir arī mazāk nozīmīgi, taču arī ļoti svarīgi iekšlapas faktori. Ar laiku META tegi ir zaudējuši savu vērtību dēļ lielām spameru aktivitātēm, tāpēc, piemēram, META Keywords tegs ir zaudējis savu nozīmi vismaz par 50%. Ir eksperti, kas uzskata, ka pat par 75% vai vispār šis tegs nerada nekādu iespaidu uz Google pozīcijām.

Tomēr nekad nevar zināt, kādas atkal izmaiņas veiks Google, tāpēc arī iekšējo optimizāciju ir jāpilda augstākā līmenī. Teiksim, META Keywords vienmēr ir jābūt 3-4 galvenajiem atslēgvārdiem. Pie tam ir arī vitāli svarīgi iekšlapas optimizācijas pasākumi.

Iekšlapas faktori:

 • Domēna vārds

Domēna vārds ir viens no svarīgākajiem, es pat teiktu svarīgākais iekšlapas faktors no SEO viedokļa. Domēna vārds, kas precīzi atbilst atslēgvārdam ir liela veiksme un lieliska iespēja.

 • TITLE tegs

Arī TITLE tegs joprojām ir ļoti nozīmīgs iekšlapas optimizācijas faktors. Katrai lapai TITLE tegam ir jābūt saturam atbilstošam ar tajā iekļautiem attiecīgiem atslēgvārdiem.

TITLE tegs

 • Heading tegi H1-H6

Arī šie ir nozīmīgi tegi, ko gan bieži vien daudzi atļaujas nelietot.

 • ALT text attēliem

Google robots attēlus var nolasīt tikai pēc ALT text, TITLE tega un attēla apraksta. Pretējā gadījumā attēlam nav nekādas vērtības no Google viedokļa. Tāpēc tas ir vitāli svarīgi – visiem attēliem piešķirt ALT text.

Piemērs.

Pirmajā attēlā redzam konkrētu bloga rakstu. Otrajā redzam kodu, kurā izcelts ALT text tegs.

kas ir SEO

ALT text

 • Saturs

Vēlreiz var uzsvērt, ka svarīgs ir kvalitatīvs, kopējam saturam atbilstošs katras atsevišķas lapas saturs. Viena lapā vēlams vairāk nekā 300 vārdu. Atslēgvārdus var izcelt “boldā” vai pasvītrot, lai tiem ir lielāks svars Google robota acīs.

Nākošreiz parunāsim par Iekšējo optimizāciju detalizētāk.

Aigars - pēdējie 5 raksti

Line Break

Autors: Aigars (210 Raksti)

Mans lauciņš ir affiliate mārketings/partermārketings. No tā izriet, ka labi orientējos dažādos interneta mārketinga jautājumos.42 komentāri rakstam “SEO: Kā iepatikties Google meklētājam?”

 1. Spektrs saka:

  1. Page Rank – zaļš, alleluja, vēl neesmu izpelnījusies nokļūt pelēkā sarakstā.
  2. Par Anchor text -es galīgi esmu šāvusi garām, esmu viena no tām, kura raksa>>spied šeit<< šausmas, ja būtu to agrāk zinājusi, tagad jāsēžas un visi “spied šeit” jāpārdēvē par – Zivju ēdienu receptes:)
  3.ALT text attēliem, arī galīgi garām pasākums, tagad jābūt uzmanīgākai, kopējot bilžukus jāraksta iekš- alt “kas ir SEO” :)

  Paldies, par tekstu ar piemēriem un vizuālajiem efektiem, blondīne var saprast. Paldies. Vai vari iedomāties, visu sapratu, neticami. Kas lai to zin, varbūt tomēr neesmu blondīne…

 2. Spektrs saka:

  Tomēr man ir jautājums ne pa tēmu: no kā ir atkarīga tāda situācija? piem: tiek ieliktas ziņas saitā, pēc tam tās virsraksts tajā pašā dienā iekopēts googlā – mekletājā, bet tas neuzrāda nekādu informāciju par doto rakstu un virsrakstu, kā to saprast?
  Vai googla zirneklīši lasa, ja teksta virsraksts ir ar lieliem burtiem?

 3. Sandis saka:

  Principaa, tas noziime ka Google veel nav atradis jauno rakstu un var pariet paris dienas – 2 nedeljas, kamer google atrod un “noindeksee” un iekljauj savos mekleshanas rezultaatos;

  blogus google indekse vissatraak, parastas majas lapas var pariet paris nedeljas, atkariiba cik dzilji ir saite uz rasktu;)

 4. Spektrs saka:

  ak tā, paldies par atbildi.

 5. Spektrs saka:

  Sandi, sāku pievērst uzmanību šai lietai vairāk un secinu, ka situācija nemainās. Pagājusi vairāk kā nedēļa, bet virsraksts no mūsu saita googlā neuzrādās, veicu aksperimentu arī ar vacākiem materiāliem situācija līdzīga. Daži uzrādās, bet pārsvarā vispār tādu nav! Interesanti, ka citās līdzīgās mājas lapas tā pati ziņa parādās uzreiz, kad tiek ielikta, bet viņu PR ir zemāks par mūsu. Tad kā to saprast?
  Aigar, vēlāk ielīdu META un TITLE, bet man ir atšķirīga programma, no tās kas tiek uzrādīts šeit. Man titlus var ieraudzīt programmā kura saucās SOURCE: jocīgi, bet man titlēs vispar nav vārdu vai teikumu, tur ir ,piem,šādi:

  Runājot par tekstiem, es tos no datora worda pārkopēju internetā-mājas lapā un tas uzrādās šādi:
  Ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, kad šāda veida konferencē draudzē „Patiesības Vārds” pietrūka sēdvietu, un cilvēkiem nācās drūzmēties starp sēdvietu rindām, tad šoreiz organizētāji nolēma konferenci vadīt lielākā telpā – draudzē „Labā vēsts”.
  Izskatās, ka man tā lieta ir pilnīgi savādāka un šķiet, ka nefunkcionē.

 6. Spektrs saka:

  ak vai, pārkopētos piemerus neuzrāda. Ar roku pārrakstīt būtu dikti saražgīti

 7. Aigars saka:

  grūti tā pateikt uz sitienu, kur ir problēma, jāpēta lapa

 8. Spektrs saka:

  logā uzrādāsMETA CONTENT un tajā vārdiem rakstits Microsoft Word tad name generator vai name originator, bet nekā cita viens vienīgs šadi vārdi visur. Varbūt man META logā katru reizi veikt ierakstu ar roku(teksta nosaukumu) un tos vārdus Microsoft dzēst ārā?

 9. Aigars saka:

  :) kodu koriģēt varbūt arī nevajag, lai lapa paliktu uz vietas..

  WordPress blogiem, Joomla mājas lapām, citiem CMS, ar ko es pats esmu saskāries, vienmēr var kopā ar rakstu ievadīt visus META tegus. Pirms tam gan ir jāuzpilda mājas lapa ar attiecīgiem SEO papildinājumiem.

  Attiecīgi Tev arī jāgriežas pie lapas izstrādātāja, lai sniedz šādu iespēju, ja tādas vēl nav.

 10. Spektrs saka:

  Cik es saprotu, tad par SEO papildinājumiem varu uzzināt lasot Webmarketing.lv otrdienās ?

 11. Aigars saka:

  nu tiksim arī līdz tam, protams!

 12. Zīdaste saka:

  Strādāju ar Joomla lapu (lieku rakstus). Esmu ievērojusi, ka Joomla rakstu adresēs tos burtus no virsraksta, kuri ir ar garumzīmēm un mīkstinājumiem, vispār izmet laukā (piem., “mājas” kļūst par “mjas”). Varbūt arī tegus tad nerakstīt ar garumzīmēm un mīkstinājumiem (“mājas” vietā “majas”), lai būtu 100% garantija, ka viņi netiks izkropļoti un līdz ar to nebūs saprotami Googlei?

 13. Aigars saka:

  Zīdaste, jā, Joomla ir tāda problēma. Tā kā es strādāju ar citu valodu tirgiem, tad man tādas problēmas nebija, bet šogad sanāca saplānot vienu Latvijas projektu uz Joomla.

  Lieta tāda, kad raksts tiek veidots no administratora paneļa, tad jau tegu var ierakstīt bez garumzīmēm un viss ir kārtībā. Bet šis projekts paredzēja ļaut pievienot rakstu arī apmeklētājiem, līdz ar to sākās problēmas ar šām zudušajām garumzīmēm, lai gan SEO plugins bija pievienots.

 14. Zīdaste saka:

  Paldies! Cik labi, ka ir kāds, kuram var pajautāt un saņemt sakarīgu atbildi!

 15. Spektrs saka:

  Ne pa tēmu, bet tomēr.

  SVAIGAS ZIŅAS!
  Google dibinātājs ir manāmi satraukts par Microsofta mekletāju -“Microsoft Bing” parādīšanos.
  Viens no kompānijas vadītājiem Sergejs Brins licis sev vienu no galvenajiem uzdevumiem – izpētīt, cik šis rīks ir efektīvs un kādus zaudējumus viņu kompānijai var nest. Tādēļ viņš domā pēc iespējas ātrāk paaugstināt google meklēšanas programmas aizsardzību.

 16. Edgars saka:

  Man tāds jautājums,es nokačāju to google toolbar,bet kapēc es neredzu to Page Rank nekur? Varat paskaidrot kur viņš redzams?

 17. Aigars saka:

  Edgar, aktivizē to toolbar – peles labā taustiņa klikšķis Firefox pārlūka augšā, pelēkā daļā un spied uz “Google Toolbar”

 18. Edgars saka:

  Paldies aigar,es vienīgi brīnos.kapēc jums tik maziņš PR?

 19. Edgars saka:

  Manējai vispār 0/10 ,nu moints

 20. Aigars saka:

  Edgar, vēl jau šī vietne ir jauna, skatīsimies, kas te notiks pēc upgreida.

  Jo redz, kas visvairāk varētu linkot, tie ir blogeri, bet viņiem šeit rakstītais nav sevišķi interesants vai noderīgs, viņi raksta par vispārpopulārajām tēmām.

  Bet interneta mārketinga nišas resursu Latvijā praktiski nav, līdz ar to arī linku nav. Un es pats linkus neģenerēju speciāli, jo trūkst laika resursu. Nu tā, kopumā ņemot, vēl ilgi šim blogam nebūs lielāks PR par 4 ;)

 21. Edgars saka:

  Aigar paldies,man ir LV vietne ,nu diemžēl ir 0 PR ,nu cerams nekas traks nenotiks,pagaidām ,mācos no jūsu blogu,doma veidot kādu angļu blogu,bet vot tāds jautājums vai blogspot.com dzinim var pielikt savu domain?Vienkārši es meklēju ,bet tā arī neatradu.

 22. Aigars saka:

  bet nav jau problēmu izveidot kaut vai to pašu WordPress blogu! Tas taču ir tik vienkārši, atrodi Google kādu pamācību “install wordpress step by step” stilā un aidā! ;)

  Ja jau esi varējis nopirkt domēnu, tas nozīmē, ka varēsi atļauties arī kādu hostingu, tie tagad ir tik lēti. Piemēram, http://www.justhost.com/ nav tas pats pats labākais hostings, bet lētākais gan. Un maksāt var gan par mēnesi, gan citiem periodiem. Varēsi mierīgi blogu uz tā turēt.

  Ieteikums – sāc pildīt pasūtījuma formu, nonāc līdz otrajam solim un slēdz lapu ciet, viņi Tev piedāvās 50% atlaidi ;) sanāks uz pusi lētāks hostings…

 23. Edgars saka:

  Ok,būs jāmeiģina,vari nedaudz ieteikt kādā nišā man darboties?protams es saprotu ka jāatrod pašam tā īstā,bet es pa cik jauniņais,vari ieteikt kādu?
  Paldies

 24. Aigars saka:

  palasi šo te – īsumā, nav nemaz tādas ideālās nišas, ir tikai Tev piemērotās un nepiemērotās

  http://www.webmarketing.lv/affiliate-marketing-iespeju-meklesana

  Šijā rakstā savukārt ir info par Howie Schwartz piedāvātajām TOP nišam, lejupielādē materiālu, papēti, kas Tevi interesē ;)

  http://www.webmarketing.lv/formula-five-google-cash-detective-top-nisas-un-mike-filsame

 25. Edgars saka:

  Paldies,žēl ka es neko nevaru iesākt ,es ar adsensi mocos jau 1mēnesi ,nevaru dabūt viņu !

 26. Sandis saka:

  Sac ar lapas izveidu, kuraa ir kadi 50-100 apmekleetaji dienaa. Tad domaasi par adsensei un citaam leitaam.

 27. Edgars saka:

  Sandi a ja pa mēnesi tikai tos 50-100 apmekletajus dabun,tas nekas?

 28. bugibugi saka:

  Ja tevi apmierina tad nekas, protams pirmajā menesī tūkstoši tev neplūdīs nez no kurienes, bet jo lielāks apmeklējums, jo attiecīgi lielāka peļņa no senses :)

 29. […] reizē jau runājām arī par attēlu un skriptu nozīmi SEO. Tie tiek lietoti apmeklētāju uzmanības piesaistīšanai, bet diemžēl meklētāji to […]

 30. forex saka:

  Gribēju pavaicāt par šo:
  “Tomēr šeit ir viena būtiska detaļa – svarīga ir tieši saišu/linku kvalitāte nevis to daudzums. Labāk ir censties iegūt vienu saiti/linku no mājas lapas ar Google PR8 nevis 1000 saites/linkus no mājas lapām ar Google PR1.”

  Lieta tāda ka parasti tas lielais PR ir galvenajai lapai, bet iekšējām lapām vai lapai pievienotajam forumam kur varētu iepostēt beklinku, PR ir būtiski mazāks, piemēram lapai ir PR5, bet pievienotajam foruma tikai PR1. Ko darīt, tādā forumā nepostēt?

 31. Aigars saka:

  protams, ja kāda resursa iekšējā lapa pat nav indeksēta, tad jēgas no šāda beklinka nebūs nekādas, lai arī galvenajai lapai ir PR8. Ļoti pareizi, ir svarīgi, kāds PR ir tieši tai lapai/-ām, kurā/-ās atrodas beklinks

 32. forex saka:

  Bet kā ir ar baneri, ja esmu nopircis banera vietu, piem., PR4 pirmajā lapā, vai tas skaitās kā beklinks?

 33. Mārcis saka:

  Man ir jautājums: tiek izveidota mājaslapa, un, protams, esmu ieinteresēts, lai tā pēc iespējas ātrāk parādītos Google meklētājā (piemēram); vai ir iespējams kaut kādā veidā dot ziņu Google(m), lai tas pārmeklētu lapu nekavējoties, līdzko tā ir izveidota? Jeb tomēr ir jāpaļaujas uz sistēmu, un tur neko nevar pasteidzināt?

  Tad vēl: kā pašreiz tiek indeksēts mājaslapas saturs; vai atslēgvārdu daudzums tiek šķīdināts % uz teksta apjomu, vai kā citādi? Jo var jau tā- es uzrakstu veselu palagu ar tekstu, kurā vairākkārt atkārtojas man nozīmīgie vārdiņi, bet vai tas nozīmētu, ka šī lapa kotētos augstāk meklētājā attiecībā pret uzbūvē līdzvertīgu mājaslapu, kurā ir salīdzinoši mazāk teksta?

 34. Aigars saka:

  ir daudz resursu, ar kuru palīdzību var pasteidzināt sava resursa indeksāciju – RSS agregatori, sociālās grāmatzīmes, sociālo tīklu profili, miniblogi, Google Profils, ping servisi

 35. Mareks saka:

  ļoti noderīgs raksts par SEO, PALDIES!
  http://internetamarketings.lv/seo_pakalpojumi/

 36. Jānis Supe saka:

  Atceros vienā ļoti labā seminārā tu stāstīji par piemēru ar celofāna maisiņu un sadurtiem caurumiem tajā :)

  Tāpēc jautājums:

  ja man ir http://www.manssaits.lv/lapa1

  un http://www.manssaits.lv/lapa2

  un es saoptimizēšu lapa1 tā, ka tā rādīsies Google pirmajā pozīcijā. Ja es došu linkus uz āru no lapa2 (bez nofollow) – vai tas ietekmēs lapa1 pozīciju?

  tb ir ideja dalīties ar linkiem bet tikai no daļas no bloga lapām – pārējās stutējot uz augšu ar back linkiem. nez vai tas ir iespējams tā?

 37. Aigars saka:

  neietekmēs lapa1 pozīciju. Vispār jau jālinko uz āru ir jebkurā gadījumā, jo tas ir dabiska linku profila sastāvdaļa. Iedomājies, ja neviens nelinkotu uz āru, tad arī nebūtu beklinku. Cita lieta, ka labāk linkot uz autoritatīviem resursiem. Starp citu, tikko biju SEO konferencē Polijā un viens džeks baigi sakarīgi stāstīja par linking out stratēģijām, kas palīdz būvēt beklinkus

  http://www.seoptimise.com/blog/2011/03/linking-out-instead-of-link-building-to-rank-in-google.html

 38. Jānis Supe saka:

  Paldies! Saliku out linkus – lapa pacēlās par 8 pozīcijām un tur arī turās. Tas darbojas.

 39. asxml saka:

  Odzyskiwanie informacji Warszawa świadczy usługi przywracania dostępu do danych po jakichkolwiek rodzajach uszkodzeń nośników, jak: zniszczenia logiczne typu formatowanie dysku. Wejdź tutaj aby zapoznać się z informacjami dotyczącymi odzyskiwania danych z macierzy raid

 40. Mebelken saka:

  Мебель на заказ Нижний Новгород – http://style-plusnn.ru – style-plusnn.ru

  http://style-plusnn.ru – прихожие на заказ

Ieraksti komentāru