SEO Audits

seo kļūdasEsam gana daudz runājuši par mājas lapas iekšējo SEO un pirms ķeramies klāt pie ārējā SEO, atcerēsimies, ka laiku pa laikam mājas lapā jāveic audits, “jāizķemmē” viss liekas un jākoriģē bojātais no SEO viedokļa.

Jā, ar laiku mājas lapā informācijas kļūst arvien vairāk un vairāk. Mājas lapa pamazām apaug ar dažādiem papildinājumiem, tūļiem, rīkiem, bet galvenokārt saturu, kurš ietver sevī gan attēlus, gan linkus.

Neviens nav ideāls un katram var gadīties kļūdas – kļūdaini izveidot linku vai arī izveidot linku uz resursu, kas pēc kāda laika no aprites pazūd utt. Tieši tāpēc ideāls saimnieks savu saimniecību apkopj un aprūpē nevis vienu reizi dzīvē, bet regulāri.

Kas tad ir tas, kas būtu jāpārbauda, jānovērš, jāuzlabo, veicot mājas lapas iekšējo SEO auditu?

 • bojāti, neeksistējoši linki
 • META tegu iztrūkums
 • ALT tegu iztrūkums
 • tukšo failu jeb orphan files esamība (no kuriem un uz kuriem nav neviena linka)
 • redirekti (SEO draudzīgs ir tikai 301 redirekts)
 • vecas lapas, kas vairs netiek nekādā veidā atjaunotas

Viena no lielākajām problēmām ir bojātie linki, kas no SEO viedokļa var nodarīt lielu ļaunumu konkrētai lapai. Bojātos linkus savā lapā var atrast ar šī tūļa palīdzību. Tas būtu pirmais un svarīgakais, kas jāizdara. Tūlis rezultātos uzrādīs visus bojātos linkus un ieteikumus, ko ar tiem darīt.

Pārbaudīt vai visiem attēliem mājas lapā ir pievienoti ALT tegi, var ar šo tūli. Tiesa gan, pārbaude te notiek vienas lapas ietvaros. Ja zini labāku tūli, tad iekomentē ;)

Tukšie faili jeb orphan files dažreiz izveidojas, kad tiek linkots uz kādu lapu, failu, kurā, vēlāk šis links tiek izdzēsts un par lapuvai failu tiek aizmirsts. Rezultātā sanāk, ka lapa vai fails fiziski ir un atrodas uz Tavas mājas lapas servera, taču ne uz to, ne no tās nav neviena linka. Lapa burtiski “karājas gaisā”, kas no SEO viedokļa ir bezvērtīgi un pat kaitīgi.

Atceries, ka tikai 301 redirekts ir SEO draudzīgs. Pārējie redirektu veidi (300, 302 un tā tālāk) spameru veikumu dēļ pārsvarā ir meklētāju melnajās listēs vai arī labākajā gadījumā tie nav ieteicami.

Aigars - pēdējie 5 raksti

Line Break

Autors: Aigars (210 Raksti)

Mans lauciņš ir affiliate mārketings/partermārketings. No tā izriet, ka labi orientējos dažādos interneta mārketinga jautājumos.13 komentāri rakstam “SEO Audits”

 1. Jānis saka:

  Kā vispār var izdzēst neeksistējošos linkus no google? Mājaslapā ir izdzēsta sadaļa, bet google joprojām tas parādās un uzskata par slikto linku

 2. Pipuks saka:

  Aigar, ir tāds lielisks rīks ar nosaukumu “XENU”. Tas atradīs ne tik vien mirušās saites (gan iekšējās, gan ārējās), bet arī parādīs kur kāds JavaScript fails netiek ielādēts nepareiza nosaukuma dēļ, vai kāds attēls nejauši izdzēsies. Ļoti noderīgs gan auditam, gan izstrādei, kad šad tad sanāk mainīt nosaukumus, utt.. Tāpat ar šo rīku (prātīgi apejoties) var atrast attēlus, kuriem nav ALT teksta.

  PS Palabo to “orpane files” raksta sākumdaļas sarakstā. :)

 3. Pipuks saka:

  Jāni,

  Uztaisi 301 pāradresāciju uz satura ziņā vislīdzīgāko eksistējošo/aktīvo sadaļu/lapu savā mājaslapā. Gadījumā, ja nekā līdzīga nav, pāradresē uz sākumlapu. Tādā veidā visi, kas meklētāja klikšķinās uz tās saites nonāks Tevis izvēlētajā vietā un Google diezgan ātri nomainīs veco saiti uz jauno (2-3 nedēļas, dažreiz nedaudz ilgāk).

 4. Aigars saka:

  Pipuks, paldies par XENU! Zināju, bet nebiju lietojis – cerēju, ka kāds to ieteiks :)

 5. mongoliss saka:

  Ar ko aigars backlinkus mēra, skatās, pēta un visu pārējo kas ar viņiem saistīts ?
  Man šķiet ka vis labākais ir backlinkwatch*com, bet šis tikai 1000 parāda…

 6. Aigars saka:

  lielisku rakstu bija webmeistari.lv ielicis Vairo – veselu kaudzi no tiem es ar izmantoju. Patiesībā vislabāk ir kombinēt dažādus tūļus, jo neviens nav īsti precīzs, bet vidējo var izvlikt

 7. Vairo saka:

  Mongoliss šeit ir tie rīki, kas tev varētu noderēt. http://www.webmeistari.lv/index.php?topic=359.msg2095#msg2095

  Aigar ja nevēlies lai es publicēju saiti, tad tik dzēs laukā.

  Turās džeki, un Aigar kārtējais labais raksts btw. ;)

  Vairo,

 8. Aigars saka:

  Vairo, man vienkārši bija slinkums meklēt :)

 9. Vairo saka:

  Hehe, nu skaidrs. ;)

 10. deni2s saka:

  No googles neeksistējošas lapas viskorektāk ir dzēst ar google webmaster tools palīdzību.

  Par rakstu runājot – SEO audits ir kas vairāk, nekā kļūdu lapas kodā labošana, kā tas ir pateikts šajā rakstā.

 11. Aigars saka:

  piekrītu, īstenībā raksta nosaukums nav pareizs, drīzāk biju domājis lapas iekšējo faktoru kontroli, jo ja runājam par tādu kā kopējo auditu, tad būu jāpieskaita gan linku analīze utt. utt.

 12. deni2s saka:

  Tādā gadījumā, kā tad paliek ar lapas validēšanu pēc W3C standartiem? Lapas, kas validējas (t.i. ir korekts kods), noteikti arī korekti indeksēsies.

  http://validator.w3.org/check?verbose=1&uri=http%3A%2F%2Fwww.webmarketing.lv%2Fseo-audits

 13. Edgars saka:

  Man tāds jautājums par google.

  Tātad situācija tāda ,ka es ielieku digg.com savu lapu ,viss ok,pēc pāris stundām caur digg google viņu var atrast (manu lapu)
  Tālāk pēc dienas skatos viņas vairs nav?Kapēc tā?

Ieraksti komentāru