Peļņa internetā ar mājas lapu vai blogu (ievads)

money2-300pixIr daudz runāts par iespējām pelnīt ar mājas lapu vai blogu, bet kā tad īsti tas notiek?  Šajā rakstā centīšos vienkāršā veidā paskaidrot un ar piemēriem nodemonstrēt šo peļņas veidu.

Kā liecina virsraksts, runa būs par bezmaksas pelnīšanas veidu – proti, caur satura publicēšanu un meklēšanas sistēmu (Google, Yahoo, MSN) trafika piesaisti.

Modeļa princips sekojošs: jāveido saturs un jāiegūst linki, bet nav jāmaksā par piesaistītajiem apmeklētājiem (nav jāreklamējas par maksu).

Tehniskajās detaļās neiedziļināsimies, bet veiksim vispārēju modeļa apskati.

Saturs

Kvalitatīvs saturs ir stūrakmens šajā stratēģijā, un tam ir divi iemesli: cilvēki meklē kvalitatīvu informāciju un arī meklēšanas sistēmas, piemēram, Google, „novertē” labu saturu.

Kas ir saturs?

Saturs ir tekstuālā informācija, parasti to dala lapās, un viena lapa vidēji satur 300-500 vārdus. Lapu varētu arī saukt par rakstu. Raksts parasti apskata vienu tēmu (jautājumu).

Piemēram: bicepsa treniņš, kāju treniņš, wordpress instalācija, meta tagu optimizēšana, Saeima pieņem lēmumu par skolotāju algu samazināšanu, utt., utml.

Par ko ir saturs?

Iespējas ir daudz un dažādas, tomēr viens no klasiskajiem variantiem ir rakstīt par konkrēti izvēlētu nišu. Vēlams, lai tājā būtu pietiekami liela cilvēku grupa, kas aktīvi iepērkas internetā. Piemēram: iepazīšanās, veselība, programmatūra, mārketings, izglītība, sadzīves tehnika, apģērbi, juvelierizstrādājumi, grāmatas, finanšu pakalpojumi, tūrisms utml.

Tātad pieturamies pie vienas konkrētas tēmas un nejaucam kopā futbola biļetes ar makšķerēšanu, Latvijas princesi ar ceļojumiem uz Lapzemi. Ja lapa par fitnesu – tad no A-Z par to tēmu, ja lapa par mobilajiem telefoniem, tad pieturamies pie tās tēmas.

Ja veidojat saturu, tad centieties radīt tādu saturu, kas citiem varētu kalpot par piemēru, par resursu, par atsauces vietu, jo tas dos ne tikai resursa statusu, bet arī piesaistīs saites dabīgā ceļā.

Piemēram, Māris raksta par web analytics. Ja paanalizējam saturu, raksti ir sakarīgi un sniedz dažādus noderīgus padomus par piņķerīgām situācijām. Izlasot rakstu, cilvēkam rodas jaunas zināšanas, viņš ir ieguvis kaut ko vērtīgu.

Tāpat Mārim ir iespēja veidot dažādus resursu apkopojumus, piemēram, top 10 pamācības par web analytics, kā veikt split-testus, kā uzstādīt un analizēt mērķus (goals), 5 grāmatas ko viņš ieteiktu izlasīt no Amazon.com (jā, viņš jau te pelna atkal), 7 triki kā analizēt informāciju, kā izdarīt to vai šito ar analytics, visādi rīki un plugini utml. Vārdu sakot resursi, kas citiem var būt par atsauci vai ieteikšanas vērti.

Ja saturu nevarat rakstīt paši – tad ir iespēja to outsourcēt (lai kāds cits par samaksu jums to uzraksta, bet tā jau būs cita tēma).

Saites (linki)

Ja saturs ir tas, kas veido lapu, tad linki (saites) ir tie, kas „satur” lapas un internetu kopā. Likumsakarība ir tāda – jo labāka lapa, jo vairāk cilvēki liek linkus uz to. Diemžēl jaunai lapai, par kuru neviens vēl nezin, ir jāpalīdz jums pašiem.

Pirmkārt, ievietojot lapu dažādos katalogos, piedaloties atbilstošos forumos, apmainoties ar saitēm ar līdzīgām vai saistītām lapām, piemēram, makšķerētāju lapa var apmainīties ar saitēm ar zivju audzētavām vai aktīvās atpūtas piedāvātājiem, pajautājot draugiem, lai tie ieliek saiti savās lapās utml. Piedaloties kā „guest blogger” jeb viesis citos blogos, rakstot saturu, bet kā „samaksu” saņemot iespēju ievietot linku vai vairākus uz savu lapu.

Kā arī – laika gaitā – radot kvalitatīvu saturu, citi cilvēki sāks linkot uz Tavu lapu, no forumiem, savam lapām un blogiem. Tapēc ir svarīgi ieguldīt laba satura izveidē.

Mājas lapas vai bloga attīstības gaita

Internets nav Lejputrija, kur viss notiek bez jebkāda darba. Tā nav. Būs jāstrādā.

Pieņemot, ka Tevis izvēlētā joma ir vidēji vai mēreni piesātināta ar konkurentiem, notikumu attīstības gaita varētu būt sekojoša.

Palaižam lapu

1. mēnesis – 30 lapas ar saturu, 50 linki. Apmeklētāji mēnēsi: 50 – 100
2. mēnesis – 60 lapas ar saturu, 120 linki. Apmeklētāji: 150-300
3. mēnesis – 100 lapas ar saturu, 300 linki. Apmeklētāji: 200-750
4. mēnesis – 150 lapas ar saturu, 600 linki. Apmeklētāji: 500-1.500
5. mēnesis – 200 lapas ar saturu, 1000 linki. Apmeklētāji: 1.000 – 3.000
6. mēnesis – 250 lapas ar saturu, 1500 linki.  Apmeklētāji: 2.000 – 5.000

12. mēnesis – 500 lapas ar saturu, 5000 linki.  Apmeklētāji: 5.000 – 30.000/mēnesī

Piemērs ir triviāls un rezultāti atšķirsies atkarībā no nišas, valodas, bet galvenais, kam jāpievērš uzmanība, ir satura un linku pieaugums, kas nodrošinās arī apmeklētaju skaita pieaugumu. Gribu piebilst, ka komentēšana blogos un forumos īsti neskaitās pie šī trafika, jo tas ir īslaicīgs. Uzsvars ir uz Google trafiku (apmeklētājiem).

Klupšanas akmens jaunajiem parasti ir 1.-3. mēnesis. Respektīvi, kaut kas tiek iesākts, bet netiek novests līdz brīdim, kad darbs sāk nest nopietnus augļus. Tapēc būtiski ir nepadoties pirms laika.

Tipisks piemērs: vēstule ar sērīgu subject line. Apskatos, cilvēks galīgi izmisis, jo 3 mēnešus strādā pie satura un dizaina, 100 lapas saražojis, bet apmeklētāju kā nav tā nav.

Kā izrādījās  – pa šiem mēnešiem viņš bija ieguvis tikai 18 linkus. Tādas elementāras kļūdas dēļ gandrīz padevās. Morāle: jāstrādā gan pie linkiem, gan pie satura. Jābūt balansam un tad arī 3.elements – apmeklētāji (peļņas avots) – būs.

Lielā pelnīšana!!! (pipi dip, beidzot!)

Nu tad beidzot tikām pie lielās pelnīšanas. Kā jau sapratāt – uzreiz lielā nauda nenāks, pat izmantojot šo pieeju. Tomēr ar laiku, attīstot saturu un saites, apmeklējums pieaugs – līdz ar to arī iespēja nopelnīt. Labākais ir tas, ka laika gaitā apmeklējums un peļņa palielināsies daudz ātrāk, nekā tas bija pirmajos pāris mēnešos, pat ja darbs tiks ieguldīts salīdzinoši mazāk.

AdSense

Pats klasiskākais veids iesācējiem ir AdSense reklāmas. Proti – jums maksā par klikšķi ko izdarījuši jūsu apmeklētāji. Samaksa var būt no pāris centiem, līdz pāris dolāriem par klikšķi.

Ja pieņemam, ka jūsu lapu dienā apmeklē 100 apmeklētāji, apskata piecas lapas katrs, tad pie 5% CTR (klikškināšanas procents), sanāks 100 x 5 x 0.05 = 25 klikšķi. Atkarībā no tēmas viens klikšķis var dot 10 centus (2.50 USD/dienā), vai 1$ ($25 dienā). Tas varētu rezultēties $75 – $750 lielā peļņā/mēnesī. Priekš 1.kursa studenta nav slikti ne?

Jāatceras – jo pelnošāka niša, jo grūtāk būs iespraukties Google rezultātos un iegūt ievērojamu apmeklējumu. Ieteicams iesākumā izvēlēties mērenākas vai specifiskākas nišas – adwords reklāmu daudzums, kā arī Google rezultātu skaits ir vienkāršs veids kā gūt aptuvenu priekštatu par nišas piesātinājumu.

Nākotnē arī apskatīsim pāris trikus un stratēģijas, kā maksimizēt klikškus, peļņu un izveidot veselas adsense lapu grupas. Tā sacīt, ja viena mājas lapa vai blogs var nopelnīt $20 dienā, kapēc neizveidot 5 tādas lapas, vai ne? ;)

Affiliate Programmu reklamēšana

Viens no populārākajiem veidiem ir reklamēt affiliate produktus – piemēram, ja lapa ir par fitnesu un treniņiem, tad var piedāvāt iegādāties dažādas pamācības (komisija līdz pat 75%), dažādus uztura produktus un piedevas (komisija 10-50%) vai pat trenažierus (3-10%) caur affiliate tīkliem.

Pāris piemēru, par ko vēl varētu būt lapa: iepazīšanās, ceļojumi, hostings, azartspēles, ar web saistītās lietas, programmas, apģērbi, biļetes, preses izdevumi, adwords pamācības, grāmatas, zvanu melodijas utt. utjp, principā par jebko, ko var iegādāties internetā, būs iespējams atrast arī affiliate programmu.

Nākotnē apskatīsimies dažādus paņēmienus un veidus, kā strādāt ar affiliate programām.

Bezmaksas reģistrāciju reklamēšanas

Pēdējos pāris gados populāra ir kļuvusi reģistrāciju reklamēšana, piemēram, jūs varat saņemt 1-5$ par bezmaksas reģistrācijas piesaisti iepazīšanās portālam, vai pieteikšanos aptaujai, vai piedalīšanos konkursā utml.

Reklāmas pārdošana

Reklāmas rakstu un reklāmas banneru izvietošana par maksu. Jums maksā noteiktu maksu par to ka ievietojat informāciju vai banneri savā lapā/blogā.

Savi produkti un pakalpojumi

Piedāvāt savus produktus vai pakalpojumus (piemēram, sastādīt individuālu treniņu programmu), e-books ar jūsu sastādītu treniņu programmu, piemēram, dāmām pēc 40mit, sievietēm pēc grūtniecības utml.

Nobeiguma vietā

Iespējas ir daudzas un dažādas, galvenais priekšnosacījums – izvēlēties nišu, kurā ir iespējams nopelnīt un tad, kad trafiks aumaļām plūst, būs arī idejas un varianti, ko izmēģināt, lai pelnītu.

Nākotnē apskatīsim šīs tēmas atsevišķi un daudz plašāk, bet pagaidām – sāciet ģenerēt idejas un rīkoties. Uzdodiet jautājumus, bet mēs savukārt mēģināsim jums palīdzēt gan ar atbalstu, gan ar padomu ;)

Sandis - pēdējie 5 raksti

Line Break

Autors: Sandis (3 Raksti)

Daudzi uzreiz norādīs, ka Sandis ir SEO speciālists. Jā ir, bet ne tikai – Sandis orientējas jebkurā jautājumā, kas saistīts ar Interneta mārketingu. It sevišķi spēcīgs Sandis ir affiliate mārketingā.48 komentāri rakstam “Peļņa internetā ar mājas lapu vai blogu (ievads)”

 1. :))) saka:

  Labs raksts :)
  bet ar to adsensi un klikiem mēs vel varētu pastrīdēties …

 2. Aigars saka:

  smaidīgais, kas tieši Tev Sanda teiktajā liekas nepareizi?

 3. Sandis saka:

  @Smaidīgais – strīdēties ar domu par CTR? 5% bija tik piemērs, kāds CTR ir Tev?

 4. :))) saka:

  Es tomēr nestrīdēšos :), nu šodien man ir 13.33%.

 5. :))) saka:

  Starpcitu kuras tad ir pelnošākās ?

 6. Sandis saka:

  Man hostings vislabāk patīk iekš adsense. Ir pāris mūsu vietējie brašuļi ar 20% CTR bet nu saiti ir mazliet parodija :)

 7. Ivars saka:

  Strīdēties un kritizēt jau vienmēr var. Vai smaidīgajam ir kāds raksts? Pakritizēšu :))) Katram mums ir savi viedokļi, tāpēc jau ir interesanti padiskutēt:))
  P.S Raksts Labs!

 8. Girts saka:

  Par tiem linkiem…

  Vai tas nozīmē, ka vajadzētu izvēlēties nišu, kurā darboties un rakstīt, kas būtu kādā saistībā ar blogošanu, mājaslapām un tamlīdzīgi? (Ar to domājot, ka šādu mājaslapu apmeklēs cilvēki, kam pašiem ir blogi. Tas nozīmē, ka lielāka iespēja dabūt linkus uz savu blogu no viņiem, jo vienkārši viņiem būs, kur tos (linkus uz manu blogu) ievietot.)

 9. doctors saka:

  Girts – izvēlies tēmu kas tev pašam tuvāka :)
  Kad lapa ir gatav sāc viņu popularizēt
  forumos ir iespējams apakšā atstāt parakstu – ieliec savu lapu
  šeit blogā kad raksti komentāru 3lodziņā ieliec savu lapas adresi
  ievieto saišu katalogos piemēram latwebs.lv saiti.lv utt
  Atrodi čomus kuriem ir lapa par līdzīgu tēmu un apmainies ar linkiem – tu ieliec viņu linku savā lapā viņš tavu utt uttt uttt

 10. doctors saka:

  ā un nav tādas lapas kur nevarētu linku ievietot :D , bet jautājums vai katrs gribēs ievietot :))))

 11. Aigars saka:

  Ģirt, daudziem Latvijā ir sabojāts priekšstats par blogošanu.

  Jā, pie mums pārsvarā blogi ir par tēmām in general, par dzīvi un tikai retais blogs ir ar šauru specializāciju.

  Taču pasaulē tā nav – ir ļoti daudz nišas blogu un arī pārsvarā ir tikai nišas blogi. Un vienmēr varēs atrast resursus, kur ievietot linku par jebkuru tēmu.

  Tā ka vari veidot blogu par jebko un neuztraukties, ka nevarēsi saņemt linkus.

 12. Sandis saka:

  Linkus var iegūt ļoti daudzos veidos, piemēram, rakstot rakstus un submitojot rakstu direktorijās, tā pat reģistrējot savu lapu katalogos, preses relīzes, forumu, blogi, web 2.0 lapas kā digg, pligg, delicious, utml, un vēl daudz dažadas metodes , kā izveidot dažādus resursus un rīkus uz kuriem citi linkotos, vai rakstīt ļoti interesanti lai atkal citi pamanītu, vai veidot piemēram bezmaksas templeitus mājas lapām un blogiem un izplatītu, atpakaļ par to saņemot linkus utml, maksas saites utml utjp

 13. Ivars saka:

  Kā iespējams savienot adsense ar youtube, lai arī pie maniem video rādītu reklāmas? Adsense nemaz nepiedāvā šo iespēju, tas tāpēc, ka esmu reģistrēts LV?

 14. Natālija saka:

  Sveiki, man vasarā saka darboties savs saits – interneta-žurnāls http://www.abazur.lv. Bet es Internet-mārketinga maz ko saprotu :-) vairāk strādājot pie satura (kā žurnāliste). Atdeve no forumiem Latvijā ir diezgan maza, tāpēc ka krievu forumi nav tik daudzi un cilvēku tur ir maz. Pašlaik domāju kā pareizāk iziet uz Krievijas auditoriju. Varbūt ar kādu var sarunāt konsultāciju?

 15. Aigars saka:

  Natālija, uzrakstīšu e-pastu ;)

 16. Natālija saka:

  OK, gaidīšu!

 17. jap saka:

  Piedāvāju iespēju piedalīties jauna sociālā tīmekļa paplašināšanā.
  Šādu projektu ir izstrādājuši tīkla veidotāji.
  Apskatiet un novērtējiet šo projektu un savas iespējas un ja ir kādi jautājumi , vai vēlaties pievienoties sazinieties ar mani.
  http://vebpayaut.ucoz.com/news/socialnyj_proekt/2010-08-15-1

 18. Toms saka:

  Pavērojot, cik daudz resursu, informācijas, blogu utml. visā tīmeklī ir par manām iecienītajām nišām, uzreiz nolaižas rokas.
  Cik liela iespēja nopelnīt pastāv ar blogu, kas domāts Latvijas auditorijai? Latvieši tomēr ir diezgan švaki pircēji un adsense clickotāji. Vismaz tāds ir mans priekšstats.

 19. Inta saka:

  Mans saits nesen saka darboties. No tadam lietam maz vel ko saprotu. Ka var nopelnit ar sadu saitu. Mana nisa ir raksti lauksaimnieciba, arsniecibas augi
  Loti daudz ir speles 300 jaunas interesantas speles.

 20. Aigars saka:

  projekts ir angļu valodā? Tad atiecīgi jāmeklē partnerprogrammas šajā valodā un jāturpina radīt kvalitatīvs saturs, kas ir noderīgs apmeklētājiem, tad arī būs rezultāts.

  Protams, jācenšas izmantot mērķauditorijas plūsmas. Sākumam var veidot savu reputāciju atteicīgās nišas kopienās, forumos, sociālos tīklos.

 21. Inta saka:

  Apmeklejiet manu saiti/kentaurs.at.ua/

 22. jautājums saka:

  Es labprāt arī vēlētos savu blogu un vēl jaukāk, ja ar to vēlāk varētu kaut ko nopelnīt! Taču kā uztaisīt tādu blogu man nav ne mazākās nojausmas. Vai tādam cilvēkam kā man ir izredzes tomēr ko tādu izveidot un vai par tā izveidi ir jāmaksā kāda nauda?

 23. Aigars saka:

  Sveiks, viss notiek pakāpeniski, reģistrējies http://www.goaff.lv kā partneris, saņemsi pirmo pamācību, pēc tam vēl un vēl un ar laiku visu sapratīsi.

 24. eriks saka:

  Aigar vai nevarētu nedaudz precīzāk par to reģistrēšanos, jo tur itkā tiek prasīta jau esoša majas lapa .Bet iepriekšējai rakstītājai tu saki reģistrēties kaut arī viņai vēl nav mājas lapas.var būt ne tur mēģinu reģistrēties.paldies.

 25. Respect saka:

  To lauku var atstāt tukšu. Ja Tu gribi spēlēties bez mājas lapas, tad tu tikai izniekosi savu laiku.

 26. eriks saka:

  respect, nē mājas lapa būs ,tikai aigars te jau ieteica tur reģistrēties lai iegūtu viairāk informācijas , attiecīgi radās tāds jautājums.paldies ka pateici.

 27. Roze saka:

  Es gribētu izveidot savu blogu,un kaut ko nopelnīt,taču kā uztaisīt tādu blogu,nav ne mazākās nojausmas.Un vai par šāda bloga izveidošanu ir jāmaksā kāda nauda?

 28. Sandra saka:

  Sveiki! Vēlos arī uztaisīt savu mājas lapu jau divi gai, bet nezinu kā un ar ko sākt.vai kāds man par šo visu sīkāk varētu pastāstīt. uz šo brīdi man šis vis ir kā melna lapa. Ar ko labāk piesaistīt cilvekus,kas vis labāk viņus piesaista. ja ir kās kas var man nedaudz sīkāk pastāstīt lūdzu uzrakstiet man.
  Paldies jau iepriekš…..

 29. Gadget Error saka:

  Ten jau laikam aktivitāte ir noplukusi, bet rakstīsu tik un tā!
  Man tāds jautājums no kā ir atkarīgs tas page CTR%. Kā lai es savu CTR palielinu

 30. Edgars saka:

  Google rich snippets.

 31. pffchats saka:

  Manu saitu adsense neņem preti
  Man saita URL ir http://www.pffchats.do.am
  Un laikam neņem tikai tāpēc ka man beigās ir do.am
  Ko man darīt?

 32. Lauris saka:

  Paldies par rakstu, nezināju, ka tik svarīga ir bloga linku ievietošana citās lapās. Mans blogs ir http://laurisberzins.blogspot.com/ tēma nekustamie īpašumi, tātad labprāt apmainītos ar linkiem ar citiem interesnetiem.

 33. iespēja saka:

  arī šeit var pelnīt, sēžu mājās audzinu dēlu un laiks man ir tik cik mazais guļ diendusu, tad ari pastrādāju un atpūšos vienlaikus.. teikšu atklāti, pati esmu jauniņā, daru to tik nedēļu, bet neliela kapeiciņa manā kontā ir iekritusi.. iesaku pamēģināt.. zaudētājs nebūsi.. ;) http://affiliate.lattelecom.lv/affiliate/affiliates/signup.php?a_aid=iespeja

 34. hello77777 saka:

  JA KADAM KADA BRIVA VIETA
  [email protected]

 35. hello77777 saka:

  Ja kadam ir intrese varam apmainities ar baneriem ! [email protected]

 36. Labs saka:

  Šis ir labs!

  http://t.co/cMGvtN9qgc

 37. Arturs saka:

  šitos vajag izsūtīt uz Anglijas fabrīšiem!!!

 38. Davis saka:

  Reāla iespēja nopelnīt naudu neizejot no mājām, viss kas vajadzīgs ir laiks pāris h dienā un krievu valodas zināšanas. Peļņa ir rubļos taču izmaksā 100%. http://htzx.tecdengi.club/719911733827 tas nav vīruss vai kaut kas līdzīgs,saku to jo pats sākumā tā domāju.

 39. Sinča saka:

  Šī ir laba mājas lapa, kur var nopelnīt. Viss, kas jādara ir jāizvēlas logo kas visvairāk patīk, un par to jums samaksās. Mājas lapa neprasa nekādus ieguldījumus.
  Piereģistrējies šeit: http://hotlogo.net/p765880/
  Vēlu veiksmi!

 40. trial saka:

  Man ļoti noderēja šis raksts, paldies un gaidīšu nākamos rakstus!

Ieraksti komentāru