Partnermārketings (Affiliate marketing)

Affiliate marketingAffiliate marketing jeb kā dažreiz Latvijā to sauc – Partnermārketings ir gluži vai radīts iesācējam Interneta biznesā. Taču tas nenozīmē, ka Affiliate marketing ir kaut kas tik vienkāršs, ka nav nepieciešamas nekādas zināšanas, lai ar to sāktu pelnīt. Gluži otrādi – peļņu nesoša Affiliate marketing izmantošana prasa ļoti plašas un daudzveidīgas zināšanas. Un, jo vairāk Tu vēlies pelnīt, jo lielākas zināšanas ir nepieciešamas.

Teiksim, Affiliate marketing iesācējs sākumā var atrast labu nišu, labu produktu tajā, par kura “aiznešanu līdz pircējam” maksā ļoti labu komisijas maksājumu, reģistrēties attiecīgā produkta Affiliate programmā jeb Partnerprogrammā un saņemt unikālo linku. Tālāk ar šo unikālo linku iesācējs var doties uz attiecīgās tēmas forumiem, blogiem, izmantot Adwords iespējas, vienvārdsakot darīt visu, lai reklamētu attiecīgo produktu un motivētu cilvēkus nopirkt to, izmantojot viņa unikālo linku, kas dod iespēju saņemt komisijas maksājumus. Šajā gadījumā mājas lapa nav nepieciešama.

Taču, ja iesācējs pēc kāda laika saprot, ka viņam nepietiek ar to, ko viņš pelna, tad viņam ir jāveido pašam savs Interneta resurss, respektīvi mājas lapa vai portāls par attiecīgo tēmu. Tajā tad var izvietot savus unikālos linkus, lai peļņu palielinātu. Tagad pelnītājam jau ir jāmāk ne tikai veidot mājas lapu, bet arī piesaistīt tai apmeklētājus, radīt interesantu saturu, lai vispār kādam būtu interesanti atrasties šajā vietnē. Tātad jau ir nepieciešamas advancētākas zināšanas.

Bet arī šajā situācijā pelnītājs agri vai vēlu saprot, ka ir “par īsu”… Ko tad viņš dara? Viņš sāk veidot savu personīgo meilu listi, dodot apmeklētājiem apmaiņā pret parakstīšanos vērtīgu bonusu. Jo viņš zina, ka ar savu meilu listi viņš pēc tam varēs pelnīt vēl vairāk.

Un tā tālāk un tā joprojām. Laiks iet, rodas apetīte un katram nākamajam solim ir nepieciešamas arvien jaunas zināšanas par Affiliate marketing.

Kur šīs zināšanas lai ņem? Iesaku šādu manuprāt ideālu bezmaksas resursu iesācējam:

Affiliate marketing bezmaksas resursi

Affiliate marketing veterāns Allan Gardyne daudzu gadu laikā ir pamatīgi pacenties – viņa portāls satur ārprātīgi daudz noderīgas bezmaksas informācijas. Pirmkārt jau ir vajadzīgs lērums laika, lai tai informācijas kaudzei izurbtos cauri. Tomēr tas ir to vērts ikvienam, kam interesē Affilate marketing. Ļoti ērti ir tas, ka viss ir sadalīts pa kategorijām – iesācējiem vieni resursi, vidēju zināšanu īpašniekiem jau citi resursi un advancētiem Affiliate marketing speciem jau pavisam citi resursi.

Aigars - pēdējie 5 raksti

Line Break

Autors: Aigars (210 Raksti)

Mans lauciņš ir affiliate mārketings/partermārketings. No tā izriet, ka labi orientējos dažādos interneta mārketinga jautājumos.23 komentāri rakstam “Partnermārketings (Affiliate marketing)”

 1. Affiliate marketing toč nav domāts iesācējam interneta biznesā !!!

 2. Andis saka:

  Kāpēc tāds slēdziens?

 3. jo manuprāt lai sāktu darboties ar Affiliate marketingu ir jābūt jau kautkādām zināšanām kautvai minimālām internet biznesā, slinkums baigi sīki aprakstīt kas un kā bet es tam nepiekrītu!

 4. taa pati betonroka, raksta otrais un trešais teikums

  Taču tas nenozīmē, ka Affiliate marketing ir kaut kas tik vienkāršs, ka nav nepieciešamas nekādas zināšanas, lai ar to sāktu pelnīt. Gluži otrādi – peļņu nesoša Affiliate marketing izmantošana prasa ļoti plašas un daudzveidīgas zināšanas. Un, jo vairāk Tu vēlies pelnīt, jo lielākas zināšanas ir nepieciešamas.

  bez zināšanām vispār patiešām nevar neko iesākt… tur Tev taisnība ;)

 5. Māris saka:

  cik tu vidēji mēnesī, pēdējos 12 mēnešus, esi nopelnījis ar šiem affiliate? :)
  (lūdzu nestāsti man cik ārzemēs “lielie” puikas pelna, bet konkrēti tu vai tavi kolēģi šajā blogā)

 6. Māri, publiski noteikti neteikšu :)) Nav nav miljoni, kā Tu iedomājies..

  Te ir arī jāpaskatās no otras puses – kā tas ietekmē uzņēmuma attīstību, ja tam ir vesela affiliate armija aiz muguras ;)

 7. Māris saka:

  Redz, mans uzskats tāds, pavērojot lidzīgus forumus (kāds ir arī jums) arī ārzemēs, kā cilvēki ņemas un velta tam ārkārtīgi daudz laika, lai nopelnītu kaut tik, lai var teikt, ka ir nopelnījis.
  Ja ir jāizvēlas:
  a) pelnīšana caur affiliate (nevis tas, ka tu pats izveido sistēmu – diemžēl tad tev jābūt produktam/pakalpojumam (how to make money online ebook (tepat vienam latvietim arī pēc visiem zelta guidlines tāds ir) nav produkts/pakalpojums, tas ir gaiss), kam tu velti šausmīgi daudz laika vienmuļā darbā pie datora izmantojot visu ko parasti izmanto, lai iegūtu kaut kādu jel $$$, lai varētu samaksāt ik diena tēriņus
  b) normāls darbs ar konnkurētspējīgu atalgojumu, ko var gan cv ierakstīt gan pie alus draugam pastāstīt, kurā ietilpst normāls birojs, normāla sociāla vide + kolēģi un tusiņi.

  Redzi, ja tu pat šeit, starp līdzīgiem domājošiem īsti negribi teikt cik var nopelnīt (esi nopelnījis) izmantojot nodarbošanās veidu, ko tik ļoti lieli. Vai šādu rakstu mērķis (kā pec ideālākais whitepaper vai līdzīgiem) ir radīt vidi, kur piesaistīt jaunos affiliate darboņos, uz kuriem attiecīgi uzvārīties?

 8. Māri, vai Tu daudz esi redzējis, kad kāds publiski lielās ar saviem ienākumiem? Tas ir viens.

  Otrs, ja Tu saki, ka Tev ir žēl manis, tad es varētu teikt to pašu. Tas ir kā salīdzināt offline uzņēmēju ar algotu darbinieku. Vienam patīk miers un stabilitāte, otram labāk patīk projektu ideju ģenerēšana, to attīstīšana, brīvība, risks un iespējas. Tu piederi pie pirmajiem, es pie otrajiem. Tā tas ir bijis vienmēr visos laikos un te pat nav par ko strīdēties.

  Man nav vajadzīgs darbs, par ko draugiem pie alus pastāstīt, man ir vajadzīgs darbs, kas man sniedz gandarījumu un brīvību. Darbs, par kuru man ir jāatskaitās tikai sev, darbs, kuru es pats veidoju. Šīs lietas nav salīdzināmās kategorijās.

  Vai tad Tu domā, ka es pamestu kompāniju, kurā nostrādāju 8 gadus, lai pievērstos kaut kam sliktam un nenopietnam?

  Affiliate mārketings ir tikai viena no daudzajām iespējām, ar ko var nodarboties Internetā. Iespēju taču ir milzīgi daudz. Interneta bizness jau sen ir daudz izdevīgāks par offline biznesu. Un, ja Rīgas maza kurpju veikala īpašnieks pelna vairāk nekā Tu savā darbā, tad tas nozīmē, ka kurpju e-veikala īpašnieks nopelnīs vēl vairāk. Tikai atšķirība tāda, ka Rīgas kurpju veikalā iepirksies tikai rīdzinieki vai tūristi, bet ar e-veikalu var pārdot kaut vai visai pasaulei, sēžot tajā pašā Rīgā.

  Mans secinājums – Tu neizproti Interneta biznesa iespējas, un par to man tikai atliek brīnīties, kā vēl joprojām tādi šķietami progresīvi cilvēki kā Tu nevar beidzot saprast, ka online ir tieši tāds pats bizness ar visiem tiem pašiem pieprasījuma un piedāvājuma likumiem kā offline. Tikai rīki ir citi.

 9. Andis saka:

  Vienā vārdā – destruktīva kritika no Māra puses, bez vēlmes iedziļināties lietas būtībā.

  Klau, neesi domājis par iešanu politikā? :-) Nu tas joks…

  Bet ja par cipariem – tie jau var būt gan lieli gan mazi, gan kompānijai kura izmanto affiliates kā traffic channel, gan pašiem partneriem. Tur jau pārāk daudz mainīgo lai te tā spriestu par visu kopumā.

  Pats ar affiliate marketing neko neesmu daudz nopelnījis, bet tas tāpēc, ka jau no paša sākuma sāku ar savu produktu.

  Bet tomēr domāju, ka affiliate marketings ir pati vienkāršākā lieta ar ko sākt! Ar šodienas zināšanām, oi! ko tik nevarētu sadarīt! Bez jebkādiem resursiem! Viss kas ir vajadzīgs, Get Response vai līdzīgs auto responders un aidā!

 10. Māris saka:

  Tad nu es gaidu rakstus par to kā nopelnīt ar affiliate! :)

 11. Sandis saka:

  Māris – speciāls mini raksts tev, pieņemot ka tu zini pamatus seo.

  1) atrodam tirgu ar aktīviem online darboņiem
  2) atrodam produktu caur affiliate networkiem vai programām
  3) savedam kopā (piemēram, vieta varētu būt tava jaukajā lapa, kas ir SEO optimizēta, un aumaļām sūta trafiku pa tēmu)

  Tagad piemērs:
  1) aptaukojušies cilvēki
  2) novājēšanas pamacības, produkti, tabletes
  3) tavā lapā (nombre-diet-products.com) plaša produktu analīze, rekomendācijas, forums etc

  Tarā!

  Es tikko tev uzbūru biznesa plānu ka nu tik turies :)

 12. :))) saka:

  nombre.lv tev laikam patīk jokot vai arī tu aff uztver kā kko neiespējamu, vai arī esi dīvainis :D
  1. tev nav sveš kas ir seo, spriežu pēc tavas lapeles
  2. māki izveidot web lapu, tā izskatās ..
  3. esi kaut nedaudz iepazinies Affiliate marketingu
  omg rekur es redzu tevu pirmo sale :D

 13. Spektrs saka:

  Domājot par Māra teikto no vienas puses var pievienoties šai domai, bet no otras… Sliecos domāt, ka tie, kuri šo sfēru nepārvalda, tad no malas var lūkoties diezgan skeptiski. Ja raugās tīri no psihologiskā aspekta, tad esmu nākusi pie secinājuma, ka par cik katrs no mums ir radīts individuali un ar īpašu domāšanas veidu, tad arī katra lietotāja specifiskajai domāšanai vajadzētu atrast savu nodarbes sfēru, ja nepatīk un nav pie sirds offtiliate, tad atrodas kas cits, ar ko tieši dotais indivīds var nopelnīt tūkstošus, kur pretī affiliate piekritējam ir kārtīgi jāpacenšas. Vai nu gluži otrādi.

 14. Sandis saka:

  Aizmirsu pajautāt, Mārim, cik tu pelni? ;)

 15. Sandis saka:

  Spekts, imho te ir cita problēma, kas mums jāmēģina risināt – proti pareizas informācijas trūkums un izpratne par to kā sistēma darbojas kopumā, kā arī modeļi no kuriem būtu jaizvairās. Rodas sajūta, ka vienam otram interneta mārketings ir tukšs gaiss vai nerealitāte.

  Neatradu uz sitienu pēdējos datus, bet 2007. gadā (uj ku sen jau), UK vien affiliates palīdzēja apgrozīt 3 miljardus mārciņu caur internetu.

  p.s. Affiliates – latviski starpnieki/brokeri/aģenti/partneri (heiii, šitais tagad gan liekas pazīstami vai ne) :) labi, te laikam būs jasaņemas mums ar Aigaru un jauztaisa raksts par tēmu mazliet plašāk.

 16. var pilnīgi noteikti to darīt salīdzināmās kategorijās – online ar offline. Principā affiliate ir tas pats, kas offline māklers. Nu princips ir līdzīgs.

  Māklers atrod dzīvokļa pārdevēju, ar savu kanālu palīzību meklē dzīvokļa pircēju, patur sev komisijas maksu, jo sev ir arī jāsedz izdevumi un jāgūst peļņa. Online attiecīgi affiliate reklamē ražotāja produktu, bet pašā darījumā nekādi nav iesaistīts. Toties saņem komisijas maksu par to, ka reklamēja produktu un piesaistīja klientu – tātad veica darbu ražotāja labā.

  Ir cita problēma – daudziem affiliate mārketings saistās tikai ar info produktu pārdošanu. Bet tā tas nav – affiliate programmas ir jebkurā e-tirdzniecības un e-pakalpojumu sfērā

  par šo tēmu, pašiem pamatiem noteikti vēl var rakstīt un rakstīt un noteikti tas arī ir jādara, lai skaidrība rastos.

 17. Māris saka:

  Džeki džeki, varbūt nedaudz esmu kļūdījies, un varētu paņemt pāris vārdus atpakaļ :)
  labi puikas, krch, man patīk Google Analytics, man ir seo draudzīgs domēns nopirkts, kontentu es varu ražot – rakstīt par Google Analytics (vai vispār par web statistiku kopumā).
  Respektīvi iedomājaties situāciju, ka es saprotu tikai web statistiku un par to esmu gatavs rakstīt, kā es varu nopelnīt ar affiliate? Kādas affiliate sistēmas Jūs man ieteiktu?

  P.S. domēns, hostings, blogs uzlikts – viss man jau ir labu laiku…

 18. Spektrs saka:

  Izskatās, ka Jūs esat mani pārpratuši. Protams, informācijas trūkums viennozīmīgi dara savu, viss kas ir par affilate, tad tas ir angliski. Latvijas tauta tā jau ir nogurusi visu saistošo un speciālizēto informāciju lasīt krieviski, kur nu vēl angliski. Par Jūsu specifisko jomu var uzzināt kopējos vilcienos latviski šeit, gribas kaut ko vairāk, bet latviski, to gan Jūs pareizi esat sapratuši.
  Bet otrs moments, es runāju par to, ka visi nevar nodarboties ar affilate, kādam tas padodas ,bet citam nē. Iedomājaties, ja visi tagad iesaistīsies affilate darījumos, tad kas notiks? Kurš ārstēs pacientus? Kurš strādās par policistu, kurš par tramvaja vadītāju un t.t. Globālā mērogā, bet nu tas tā…

 19. Māri, pirmkārt jau jāizvērtē/jāapzinās savs speciālista līmenis tajā Analytics. Pie velna, kamēr Tu domā, amerikānis jau e-book pārdod! Saproti mani? Latvieši ir kūtra tauta, kamēr izkustas, kamēr nolemj, kamēr 7 reizes izmēra pirms griež… un tas amerikānis, tici man, zina daudz mazāk par Tevi….

  ar to gribu teikt, ka varbūt nemaz nevajag Tev pelnīt arī affiliate, bet pārdot savu informāciju. Tava mājas lapa var būt kā kanāls, kā mājvieta, kurā Tu nostiprini attiecības ar klientiem, kur Tu ieblogo, kur Tu pierādi sevi un kur Tu arī iesildi potenciālo pircēju.

  Latvijā tas šobrīd un vismaz tuvākā nākotnē nebūs iespējams, bet ir iespēja izmantot tās iespējas, ko sniedz globālie mērogi.

 20. Māris saka:

  un pelnīt no adsense (vai kāda cita līdzīga) 50x50px reklāmas?

 21. pārdod savu smadzeņu potenciālu, ja jūties pietiekoši spēcīgs. Izveido servisu! Iedod viņiem papildus vērtību – gan bezmaksas, gan maksas. Sadabū kādu programmētāju un taisi nelielus softus, extensions, plugins, nezinu ko vēl uz ātru roku ieteikt. Tos tegus, par ko Tu raksti, ne kurš katrs mācēs izveidot – automatizē to.

 22. Sandis saka:

  Par LV tirgu būtu mazliet sarežģītāk ar Adsense, bet ja paskatās angliskā mēlē runājošo daļu, tad TUR ir gan AdSense gan pakalpojumi, gan literatūra, gan trainings. Kaut vai amazon grāmatas tirgo ;)

 23. Kriss saka:

  Iespējams, Jūsu sajūsma par affiliate mārketingu noplaks, kad līgumā ieraudzīsiet punktu ar sekojošu tekstu: * ATBILDĪBAS IEROBEŽOJUMS. Kompānija NEKĀDĀ GADĪJUMĀ NEBŪS ATBILDĪGA JŪSU PRIEKŠĀ PAR ZAUDĒTU PEĻŅU VAI KĀDIEM CITIEM SEKOJOŠIEM, ĪPAŠIEM, NEJAUŠIEM VAI NETIEŠIEM KAITĒJUMIEM, LAI KĀ TIE BŪTU IZRAISĪTI, KĀ ARĪ PAR JEBKĀDU ATBILDĪBAS TEORIJU (TAI SKAITĀ, BET NE TIKAI, NOLAIDĪBU), KAS RADUSIES ŠĪ LĪGUMA DĒĻ VAI SAISTĪBĀ AR TO, NEATKARĪGI NO TĀ, VAI Kompānija IR BRĪDINĀJUSI PAR ŠĀDU KAITĒJUMU IESPĒJAMĪBU. JŪS ATZĪSTAT, KA ŠAJĀ PARTNERU LĪGUMĀ NOTEIKTĀS KOMISIJAS MAKSAS DAĻĒJI IR PAMATOTAS UZ ŠIEM IEROBEŽOJUMIEM, UN KA ŠIE IEROBEŽOJUMI BŪS SPĒKĀ NEATKARĪGI NO JEBKĀDA TIESISKĀS AIZSARDZĪBAS LĪDZEKĻA PAMATA MĒRĶA NEIZPILDES.

  Tātad tulkojiet paši: nojuka sistēma, komisijas neieskaitījās, mēs nenesam nekādu atbildību..

  Un šāda veida punkts ir teju vai visās affiliate programmās.

Ieraksti komentāru