Nāvi Spamam jeb Kas ir Mailigen.lv un Primemail.lv?

Re kā ir sanācis – pavisam nesen vēl izteicu prognozes, ka šogad Latvijā radīsies pirmais jaunākās paaudzes email mārketinga serviss, bet tagad jau var runāt uzreiz par diviem (!) tādiem servisiem.

Katru servisu atsevišķi mēs vēl patestēsim, novērtēsim, salīdzināsim gan savā starpā, gan arī ar pasaules vadošajiem industrijas pārstāvjiem, lai gūtu detalizētu ieskatu plusos un mīnusos.

Mailigen.lv un Primemail.lv ir jaunākās paaudzes e-pasta mārketinga servisi. Jā, protams, daudzi arī līdz šim itin labi iztika bez šādiem servisiem, vienkārši sūtot e-pasta ziņojumus visiem savā datu bāzē esošiem e-pasta adresātiem. Bet jaunākās paaudzes e-pasta mārketinga serviss sevī ietver daudz vairāk nekā vienkāršu e-pastu sūtīšanu.

Jāatkārtojas, ka e-pasta mārketings vēl joprojām ir viens no spēcīgākajiem interneta mārketinga veidiem. Tā atdevi neviens speciālists pat negrasās vēl apšaubīt, jo industrijas vidējie rādītāji runā paši par sevi – aptuveni 20% ziņojuma atvēršanas īpatsvars vienai konkrētai kvalitatīva e-pasta mārketinga kampaņai ir ļoti iespaidīgs rādītājs.

E-pasta mārketings mūsdienās nav iedomājams bez tādām lietām kā:

 • double opt-in
 • vienkārša e-pasta ziņojumu saņemšanas pieteikuma formu izveide
 • vismaz 98% e-pasta ziņojumu piegāde stundas laikā
 • spama indeksa mērītājs
 • iespēja sūtīt kā tūlītējus, tā ieplānotus e-pasta ziņojumus
 • neierobežotu autoatbildētāju izveide
 • iespēja segmentēt adresātus, izsūtot konkrētu ziņojumu (nosūtīt vienai vai vairākām listēm, nedublējot ziņojumu visās listēs esošam cilvēkam)
 • Iespēja izveidot neierobežotu daudzumu sekojošo ziņojumu
 • detalizēta atskaišu sistēma (piegāde, atvēršanas īpatsvars, klikšķu īpatsvars un daudz kas cits)
 • un vēl un vēl…

Jā, varbūt arī dažos uzņēmumos tas notika arī šādā līmenī, bet pārsvarā viss aprobežojās ar pliku e-pasta ziņojumu izsūtīšanu vairākiem desmitiem tūkstošu adresātu bez nekādas izpratnes par to, cik daudzi ziņojumu saņēma, cik atvēra, cik uzklikšķināja ziņojumā ievietotajā saitē utt. Tātad tika veikts nepilnīgs e-pasta mārketings, ko pat īsti nevar nosaukt par e-pasta mārketingu.

Protams, galvenais pluss šādiem servisiem Latvijā ir tas, ka tie ir latviešu valodā. Līdz šim jau tas viss angļu valodā ir bijis pieejams (daudzi lieto gan Aweber, gan Getresponse u.c.), taču šie servisi lielākajā daļā sabiedrības neizraisīja pārāk lielu uzticību (sak, mazums, kas tur tai internetā angļu valodā ir). Par to liecina arī mani novērojumi – vairāki pat it kā progresīvi cilvēki, piemēram, Mailigen.lv uztvēra kā jaunu “spamrīku”, kā kaut ko negatīvu, kas, protams, ir absurds novērtējums.

Taču tas arī liecina par to, ka ir nepieciešams nopietns izglītošanas darbs. Un kas gan vēl to veiks, ja ne abi minētie jaunie servisi. Es ļoti gaidīšu kvalitatīvus e-pasta mārketinga info resursus latviešu valodā – video lekcijas, lejupielādējamus .pdf, ziņu vēstules, kurās kvalitatīvi Latvijas sabiedrība/uzņēmēji tiks izglītoti par kvalitatīvu e-pasta mārketingu.

Tas tikai liks piepildīties vēl vienai manai prognozei – pēc iespējas ātrāk likumdošanā veikt izmaiņas, kas paredzētu bargus sodus par to spamu, kas šobrīd masveidā piegružo mūsu e-pastus, paliekot nesodīti.

Lai veicas abiem servisiem!

Aigars - pēdējie 5 raksti

Line Break

Autors: Aigars (210 Raksti)

Mans lauciņš ir affiliate mārketings/partermārketings. No tā izriet, ka labi orientējos dažādos interneta mārketinga jautājumos.9 komentāri rakstam “Nāvi Spamam jeb Kas ir Mailigen.lv un Primemail.lv?”

 1. Mailigen saka:

  Vēl pāragri par abām sistēmām spriest jo primemail vēl nav publiski pieejams, bet labprāt izvērtētu viņu sistēmu. Mailigen katru dienu turpina papildināt savu iespēju klāstu un pakalpojuma kvalitāti.
  Galvenais ir šādām sistēmām supports, ar to ir jārēķinās jebkuram nopietnam uzņēmumam jo notiek ļoti cieša sadarbība ar klientu.

  Labprāt pedalīsimies jebkādos testos un kā arī lietotāju izglītošanas aktivitātēs.!!!!

 2. Agris saka:

  Tiešais e-pasta mārketings ir arī mans jaunatklājums. Aigar, kāpēc ātrāk man neatvēri acis? :D
  Gaidīsim nākamo prognožu piepildīšanos :)

 3. […] This post was mentioned on Twitter by WebMarketing.lv, Zinātne&Tehnoloģijas, Ernests Vaga, Lasi.lv pop. raksti, Agris Saulgriezis and others. Agris Saulgriezis said: RT @webmarketing_lv Nāvi Spamam jeb Kas ir Mailigen.lv un Primemail.lv? http://lasi.lv/0mlor […]

 4. Girts saka:

  Nezinu gan, cik daudzi izvēlēsies maksāt par latviešu val.

  Mailingen (0 – 500 abonenti) mēnesī = 7,99

  MailChimp (0 – 500 abonenti) mēnesī = 0

 5. Agris saka:

  Ģirt,
  Protams, ja tikai 6 e-pasti jānosūta mēnesī, tad varbūt.
  Taču domāju, ka salīdzinājums nevietā ar limit un no limit pakalpojumu…
  Turklāt, tā kā pakalpojums priekš daudziem LV ir jauns, tad, ja būs pieprasījums, tiks pamainīts arī piedāvājums.
  Bet nu, tās tikai manas domas.

 6. Girts saka:

  Šis mans salīdzinājums vairāk bija domāts attiecībā uz to, ka e-pasta saņēmējs jau nejūt nekādu atšķirību vai vēstule sūtīta no servisa, kas ir angļu val. vai latviešu val.

  Protams, esmu pārliecināts, ka būs pieprasījums un arī ļoti priecājos, ka beidzot LV sāk parādīties šāda veida servisi

 7. Maris saka:

  Nezinu nevienu no paziņām, kas vērtu vaļā spamus. Izņemot manu vecomāti, kura neko nenopirks.

  Runāju tikai par spama pastiem.

 8. Mailigen saka:

  Aigar, liels paldies par prezentāciju mūsu Mailigen twītupa pasākuma.

  Bija daudz noderīgas informācijas, ceru, ka arī mūsu klientiem un affiliate partneriem ar tavu palīdzību būs iespēja uzlabot savus rezultātus.

 9. Edgars saka:

  Šis ir kas jauns!

Ieraksti komentāru