Meillistes parakstīšanās formas

Turpinot par email mārketinga tēmu, šodien parunāsim par meillistes parakstīšanās formām. Kādas formas mēdz būt, kādas labāk izmantot un, ko vajadzētu ievērot.

Meillistes Parakstīšanās Formas

Pastāv vairāki meillistes parakstīšanās formu veidi, kopumā pārsvarā tiek lietotas 5 dažādas formas:

 • In-line

Šī ir klasiskā, visbiežāk lietotā parakstīšanās forma, kas iekļaujas mājas lapas, portāla vai bloga saturā starp visu pārējo tekstu vai kādā atsevišķā statiskā modulī. Sekojošos attēlos nav attēlota ideāla pieteikšanās formas, tā ir simboliska, tikai uzskatāmībai (nekalpo kā paraugs).

Meillistes pieteikšanās forma

Mailing list pieteikšanās forma

 • Pop-up

Šī meillistes pieteikšanās forma atveras atsevišķā logā, atverot konkrēto mājas lapu, virs galvenās lapas.

Mailing list pieteikšanās forma

 • Pop-under

Arī tāpat kā pop-up forma, atveras atsevišķā logā, taču nevis virs, bet zem galvenās lapas. Tātad tā ir neredzama, kamēr lietotājs neatver šo formu.

 • Exit pop-up

Vēl viena pop-up formas modifikācija, šoreiz šī forma atveras tikai tad, kad apmeklētājs pamet konkrēto mājas lapu. Aizverot logu, atveras meillistes pieteikšanās forma.

 • Hover

Atverot mājas lapu,  pāri visai lapai pārklājas meillistes parakstīšanās forma. Parasti to nevar atbloķēt. Ir dažādas iespējas, kā šo formu integrēt mājas lapā – parādās uzreiz, parādās pēc kāda laika, parādās pakāpeniski, ar dažādu aizseguma pakāpi utt.

Ja email mārketinga realizācijā tiek lietots kāds serviss (es lietoju un rekomendēju Aweber), tad visi labākie, prestižākie servisi piedāvā visu formu izveides tūļus iekš servisa konta.

Kādu formu lietot labāk?

Rodas jautājums – kādu formu ir labāk lietot? Atbilde ir vienkārša, iedomājies sevi apmeklētāja vietā un pajautā citiem, kas viņus kaitina visvairāk, apmeklējot mājas lapas Internetā. Bieži vien sekos atbilde – pop-up, visas tās “izlecošās” reklāmas, kuras nevar novākt, papildus lapas, logi utt.

Tā tas ir un tāpēc pēdējā laikā lielākoties tiek izmantotas tikai in-line formas. Jā, pop-up ir agresīva un tādā gadījumā forma vienmēr tiks pamanīta, bet vai ir vērts riskēt ar apmeklētāja pacietību un savu reputāciju, ja var apmeklētāju pavisam viegli aizvadīt un iesildīt ar labu landing page, kas galu galā beidzas ar loģisku formas aizpildi? Neaizmirsīsim par pop-up bloķēšanas iespējām.

Silti iesaku neizmantot Hover tipa formas – tās ir pārāk agresīvas un es uzskatu, ka ir vairs tikai vēsture.

Kur izvietot in-line formu?

Tas ir atkarīgs no projekta specifikas. Ja ir tikai viena pati pārdošanas lapa, tad pieteikšanās formas ir jāizvieto vairākās vietās tekstā. Tas ir atkarīgs no vairākiem faktoriem, galvenokārt, lapas garuma. Taču tas ir atsevišķs stāsts, Copywriting māksla.

Blogos, mājas lapās, kurās katra lapa ir landing page, ir arī vēlams, lai pieteikšanās forma ir visās lapās. Teiksim, statiskā modulī lapas sānu malā. Katrā ziņā formai ir jābūt labi pamanāmai un ekrāna redzamajā daļā, lai apmeklētājam nav “jāskrullē” lapa uz leju, lai ieraudzītu pieteikšanās formu.

Kādu informāciju jāievieto pieteikšanās formā?

Pats svarīgākais, kas jāatceras – nedrīkst pieprasīt no apmeklētāja, potenciālā klienta pārlieku piepūli formas aizpildīšanā. Konvertācijas procents (skatījumi pret aizpildi) strauji kritīs, ja aizpildīšanas process būs pārāk sarežģīts.

Ideālā gadījumā ir jāpieprasa tikai vārds un e-pasta adrese. Ja var iztikt bez vārda (sekojošos e-pastus nepersonizēt), tad pat pietiek ar plika e-pasta adreses pieprasījumu.

Stop! Kādam noteikti radīsies jautājums –

Kas ir konvertācijas procents?

Tas ir procents, kas parāda, cik daudzi apmeklētāji, kas konkrēto formu ir redzējuši, arī reāli to aizpilda. Tas protams, galvenokārt parāda, cik kvalitatīva ir landing page un cik vērtīgs ir piedāvājums, tomēr šajā gadījumā arī pašai formai ir svars.

Piemēram, viena manis paša Affiliate projekta ietvaros izveidotai konkrētai pieteikuma formai (in-line forma) konvertācijas procents ir 16.3 %, kas ir labs rādītājs (pats gan tiecos sasniegt 20% rādītāju). Protams, šis rādītājs var būt arī augstāks (augstāka mērķauditorija, labāka landing page, labāks piedāvājums). Nav īsti labi, ja šis rādītājs ir zem 10% robežas.

meillistes pieteikuma formas statistika

Jāsaka, ka šī forma izvietota mājas lapā, kurā ir augsta lietotāju lojalitāte, tāpēc jāvērtē tieši S/UD rādītājs, kas ir Unikālo Attēlojumu nevis Jebkuru Attēlojumu attiecība pret Pieteikšanos. Jo regulārs apmeklētājs šo formu redz katru dienu.

Turpinot pat meillistes pieteikuma formas saturu, parādīšu divus pretējus piemērus, kā nevajadzētu un kā vajadzētu veidot formas.

Šādu meillistes pieteikšanās formu NELIETOT:

slikta meillistes pieteikšanās forma

Te grūti ko komentēt, vienā vārdā sakot – Sarežģīti!

Savukārt, šādu pieteikšanās formu vajadzētu lietot – tā piesaista apmeklētāju uzmanību un labi konvertējas:

laba meillistes pieteikšanās forma

Šīs formas autors ir mūsu pašu latviešu IM spečuks Andis (Andy, neņem ļaunā.. :) )

 1. Ir skaidri pateikts apmeklētāja Ieguvums – FREE access now (Bezmaksas un uzreiz!)
 2. Vienkārša pamācība par turpmāko rīcību
 3. Tikai vārds un e-pasta adrese, nekā lieka, kas var apgrūtināt apmeklētāju
 4. Nevis poga ar tekstu “O.K.” vai “Done“, bet gan ar motivējošu saukli.
 5. Svarīgākā atruna uzticības ieviešanai. Uzticības faktors šeit ir ļoti svarīgs. Detalizētāk to gan vajadzētu izklastīt Noteikumos.

Pēc parakstīšanās meillistei labāk ir novadīt klientu nevis uz tukšu lapu, bet gan uz Pateicības lapu, kurā tiek pateikts Paldies par pieteikumu. Šādā lapā var arī izvietot sava vai partnera produkta reklāmu.

Vai Tev ir kādi jautājumi?

Aigars - pēdējie 5 raksti

Line Break

Autors: Aigars (210 Raksti)

Mans lauciņš ir affiliate mārketings/partermārketings. No tā izriet, ka labi orientējos dažādos interneta mārketinga jautājumos.5 komentāri rakstam “Meillistes parakstīšanās formas”

 1. Andy saka:

  Kur autortiesības? :-)

  Vispār jau nevajag, jo pats nošpikoju un uztaisīju 1 pret 1 kopiju :-)))

 2. Aigars saka:

  neticu, ka špikoji :)

  nu labi, vismaz zini, kas ir labs materiāls, ko var nošpikot ;)

 3. senscore saka:

  O, man kā reiz e-books gatavs. Kā taisīt formu, tā rādās arī nebūs jāmeklē :D

 4. […] reizē runājām par meillistes pieteikšanās formām, to veidiem un iespējām. Šodien savukārt kā loģisks turpinājums ir pēc iespējas vairāk […]

 5. […] Pierakstīšanās anketu (“sign-up form”) ievietošana mājaslapā ir ļoti labs un ērts veids, kā tiešā veidā iegūt jaunus saņēmējus saviem sarakstiem. Tikai neaizmirstiet, ka anketai vajadzētu būt labi redzamai un atrasties katrā lapā. Vairāk par pierakstīšanās anketām varat izlasīt webmarketing.lv rakstā meillistes parakstīšanās formas. […]

Ieraksti komentāru