Mājas lapas izveide

mājas lapas izveidošanaIdeja ir “uzģenerēta”, Interneta biznesa tirgus ir atrasts, mērķauditorija noteikta, produkts ar ta kā būtu. Nu ir jāsāk pārdot! Kā? Jāveido mājas lapa!

Un te nu viss ir atkarīgs no plāna apjomiem un iespējām.

Tu nevari plānot lielu, apjomīgu “megaprojektu”, ja Tev nav iespējas investēt oriģinālas, nopietnas un, kas svarīgi, drošas mājas lapas izveidē.

Mājas lapu ir jāveido speciālistam. Veikala īpašnieks pats savu veikalu neceļ – to dara celtnieki. Taču tas notiek pēc īpašnieka uzstādītām vadlīnijām.Tāpat ir arī Internetā – viens cilvēks nevar augstā kvalitātē izdarīt visus darbus.

Protams, ja pats esi spējīgs izveidot jebkādas sarežģītības projektu bez palīdzības no malas, tad lieliski. Taču šoreiz mēs orientēsimies uz situāciju, kad šādu prasmju nav un arī iespēju investēt nav.

Pirmais, ko gribu teikt, atkārtot – nekad neiesaku veidot nekāda apjoma komerciālus projektus uz bezmaksas hostingiem un bezmaksas domēniem. Piemēram, WordPress.com, Blogger.com vai uz kādas no Latvijā piedāvātajām blogu platformām. Šie bezmaksas pakalpojumi ir paredzēti nekomerciālai lietošanai, privātām vajadzībām.

Pirmkārt, Tev būs ļoti grūti tādā veidā kaut ko pārdot, bet arī, ja izdosies to paveikt, tad agri vai vēlu nožēlosi, ka rīkojies tieši tā. Jo nebūs iespējas pievienot papildus iespējas, mainīt kaut ko, attiecīgi attīstīt biznesu.

Un vēl, bezmaksas ir tikai siers peļu slazdā – ļaunākajā gadījumā Tev vienkārši var atņemt to, ko esi izdarījis.

Visvienkāršākais un demokrātiskākais risinājums ir WordPress blogs (nejaukt ar WordPress.com). Tas der nelieliem projektiem kā blogi, arī nišas lapām affiliate mārketinga produktu virzīšanā, nelieliem tematiskiem portāliem. Arī WebMarketing.lv blogs ir veidots uz WordPress platformas. Tam ir ļoti vienkāršs un viegli lietojams vadības panelis, arī liels izgatavotāja atbalsts, pateicoties produkta popularitātei. Regulāri tiek veikti atjauninājumi un uzlabojumi.

Šajā gadījumā izmaksas būs minimālas – hostinga pakalopjumu apmaksa (sākot no 5$ mēnesī) un domēna iegādes izdevumi (.com domēns pašreiz izmaksā aptuveni 10$). Bieži vien pērkot hostinga kontu uz gadu, viens domēns gadu pienākas bez maksas.

Ja ir vēlme darboties Latvijā, tad šie pakalpojumi izmaksās aptuveni divas reizes dārgāk.

Mazliet sarežģītāka ir Joomla platforma (Joomla aktivitātes notiek arī Latvijā). Taču arī šo vadības sistēmu katrs, kas līdz šim nav saskāries ar mājas lapu būvēšanu, samērā ātri var apgūt un pielietot savu ideju realizācijai. Joomla ir vairāk noderīga tad, ja ir plānota lietotājam draudzīga portāla izveide ar daudzām iespējām tajā.

Es pats savos projektos visvairāk izmantoju tieši Joomla. Ja konkrētā projektā man ir nepieciešams ne tikai vienkārši blogs, bet arī statiskas lapas ar dažādiem moduļiem, forums, linku un produktu katalogi un citas iespējas, tad tas ir labākais risinājums.

Pieminēšu, ka no programmēšanas vai kodiem es saprotu ļoti maz – katrā ziņā nekad neesmu to mācījies.

Arī Joomla gadījumā izmaksas ir tās pašas, kas WordPress piemērā.

Pašam nav nācies izmantot, bet labas atsauksmes esmu dzirdējis arī par tādām sistēmām kā Drupal, XSitePro 2.

Jāpiemin, ka papildus izmaksas jebkurā sistēmā var veidot mājas lapas dizaina adpatācija. Visvienkāršākais, protams, ir paņemt gatavu bezmaksas vai maksas templeitu (to iekš Google var atrast bezgalīgi daudz kā Worpdress, tā Joomla) un lietot to, taču vairumā gadījumu tomēr nākas piestrādāt pie mājas lapas galvenes vai vismaz logo. Šīs izmaksas ir atkarīgas no projekta nozīmīguma un tā, kā tas tiks pozicionēts. Nav vērts veidot dārgu dizainu nišas blogam, kuram nav paredzēts ļoti liels apmeklētāju skaits. Bet projektā, kurā tiek pārdots paša radīts produkts vai serviss jau nu gan vajadzētu investēt dizaina izstrādē.

Bet mēs jau aizskārām brenda tēmu – par to vēl blogā runāsim.

Taču visiem šiem atvērtā koda CMS (content management systems) ir arī nepatīkami blakusfaktori – pat viens, kļūdaini izsrādāts trešās puses papildinājums var stipri samazināt mājas lapas drošību. Tāpēc ir svarīgi atjaunināt uz jaunākām versijām gan pašus mājas lapas dzinējus, gan arī visus papildinājumus, pluginus un moduļus.

Aigars - pēdējie 5 raksti

Line Break

Autors: Aigars (210 Raksti)

Mans lauciņš ir affiliate mārketings/partermārketings. No tā izriet, ka labi orientējos dažādos interneta mārketinga jautājumos.24 komentāri rakstam “Mājas lapas izveide”

 1. doctors saka:

  Un ja grib nežēlīgi taupīt uz domainu .info ir par 1.19$ uz gadu :)

 2. Aigars saka:

  protams, domēnu paplašinājumi ir dažnedažādākie. Tomēr ir skaidrs, ka Google vairāk mīl .com domēnus. Tie arī ir vispopulārākie. Es pats kādu reizi, kad jātiek kādā .net vai .org lapā, bieži vien vispirms ierakstu domēnu ar .com :))

 3. doctors saka:

  To gan nezināju, turpmāk ņemsim vērā :)

 4. skrachs saka:

  Nu jā, rakstot kādu adresi, automātiski aiziet .com :D
  Bet ja SEO nav svarīgs un tiešām gribas ietaupīt var jau ņemt info domēnus. bieži vien tos var dabūt pat par 99 centiem.
  Piemēram proxy lapām der info domēni ;)

 5. Ivars saka:

  Labs raksts Aigar, jā man arī pašam visvairāk patīk Worpdress un Joomla(lai gan sākumā darbojos ar Macromedia Dreamweaver 8) Katrā ir sava laba niša, kuru jāpielieto atkarībā no nepieciešamās vajadzības. Tas pats ir ar domēnu, ja svarīgi ir virzīt kādu produktu uz priekšu, tad com, ja tik paspēlēties tad info(pats par sevi jau com skan daudz nopietnāk), lai gan tur jau jāskatās arī pēc finansiālā stāvokļa, jo citiem pat 1$ ir liela nauda(tad protams info)

 6. Aigars saka:

  nu principā jau šie risinājumi arī ir izejot no minimālām izmaksām. Nu, izņemot pieminēto XSite Pro2.

  ja es gribu lielu komerciālu portālu, tad ar joomla nepietiks – vajadzēs meklēt speciālistus, kas to visu “saskrūvē” un pieskata.

 7. Ivars saka:

  Tas tiesa, lai uzturēt lielu komerciālu portālu neiztikt bez speču galvām(vienam neizvilkt), ja mēģināsi pats ar visu tikt galā, tad būs smadzeņu karsonis un portāls kā pliks makaka:D

 8. blogers saka:

  wordpresam pret spamu ir tāda lieta kā Akismet noteikti pazīstat – prikols tāds ka neko ļaunu viņam neesmu darījis, bet kad gribu iemest comentu kādā no wp būvētām lapām (ja ielieku tieši to lapas adresi , kur var ievietot url) komentārs neparādās, ja citu tad parādās. tātad ja tas akismet noker vienā lapā tipa kā spamu tad viņš bloķē visās ? un tas ir uz visiem laikiem :| ?

 9. Aigars saka:

  Tev tā ir arī ar šo blogu?

 10. blogers saka:

  neesmu meiģinājis, bet varu derēt ka jā, ja iekš bloga ir tas akisments, vel ķipa tāds prikols ka google uzrāda neatrastas lapas – Not found, kādas nemaz nav bijušas man :), lapa jauna noteikti bija regota nesen =/

 11. Aigars saka:

  interesanti, to var papētīt.

 12. […] sevišķi daudz nesaprot (katram tomēr savs darbs jāveic..), tad visvienkāršākā izeja ir – mājas lapas izveidē izmantot labāko, kas jau ir radīts. Es pats savos projektos līdz šim esmu izmantojis Worpdress […]

 13. Jānis saka:

  Hmm, mēģinu izveidot nelielu mājas lapu ar vienkāršu navigāciju un papildnavigācijas iespēju dažām lapām. Kā arī gribu, lai būtu iespējams izvēlēties valodas. Šobrīd esmu ticis līdz WordPress lietošanai un sākotnēji izskatās ļoti labi.
  Varbūt kādam ir pieredze vai arī viņš vienkārši zin atbildi:
  1. Vai ir tādas WordPress tēmas, kurās jau būtu paredzēta valodu izvēles iespēja?
  2. Vai WordPress ir īstā platforma, ar kuru amatierim mēģināt izveidot šādu mājas lapu?

 14. Aigars saka:

  Jāni,

  1. Meklē nevis tēmas, bet gan multivalodu spraudni. Te lūk, viens ir – http://wordpress.org/extend/plugins/xlanguage/

  2. jā

 15. Mada saka:

  Iesaku izveidot savu bezmaksas mājas lapu anazana sistēmā http://www.anazana.com arī ar savu domenu. Ieeja sistēmā tikai ar ielūgumiem. Ja ir vajadzīgs ielūgums, rakstiet [email protected] Mada +26140085

 16. Dmitrijs saka:

  Cenu konstruktors, ar kura palīdzību var pašam saskaitīt, cik tad lapa ar visu moduļu integrāciju maksās:

  http://www.klientufabrika.lv/lv/piedavajumi/majas_lapu_izstrade/cenu_konstruktors

  Tāds rīks praktiski nekur nav atrodams pat ārzemēs…

 17. maija saka:

  ◦the Content is not spam, is not machine- or randomly-generated, and does not contain unethical or unwanted commercial content designed to drive traffic to third party sites or boost the search engine rankings of third party sites..

  Tātad wordpress.com blogu sistēma var uzskatīt jūsu affiliate projektu kā apmeklētāju plūsmas platformu kādam komerciālam projektam?
  Citos gadījumos, manuprāt, neviens tur brēku neceļ, kad blogu izveidoju, lai prezentētu vecāsmātes adītos svīterīšus un dūraiņus pārdošanai

 18. Aigars saka:

  ar WordPress ir bijis keiss, kad kādam cītīgam censonim nācās pazaudēt uzreiz vairākus savus blogus, kas nesa mēnesī ap 10k $ peļņu, jo viņa konts tika bloķēts.

  Protams, tāpat vien to WordPress nedara, gan jau censonis bija spēcīgi saspamojis kaut kur un spama upuri bija šo nosūdzējuši, tomēr fakts paliek fakts.

  Tāpēc labāk affiliate projektiem ir izmantot WordPress.org nevis WordPress.com (vai arī nespamot!)

 19. Andrejs saka:

  Ja tomēr neizdodas dabūt visu gatavu ar WordPress vai citām CMS, tad labs variants ir – Megasoft.lv. Oriģināli un augstas kvalitātes mājas lapas, turklāt, ar garantiju.

 20. Forex saka:

  Vai kāds var ieteikt programmu ar ko var taisīt noformējumu digitālajiem produktiem? Protams, klientam tiek izsūtīts tikai links no kurienes novilkt nopirkto programmu, bet vajadzētu uztaisīt pievilcīgu noformējumu it kā priekš CD, kastītēm vai grāmatām. Skatos ka netā šādiem produktiem ir tipveida noformējums, tāpēc acīmredzot ir tipveid aprogrammas ar ko tos izveidot!

  Iesakiet kurš zina tādas progas!?

 21. Aigars saka:

  nē, parasti dizaineri seko vadlīnijām, tāpēc liekas, ka visi tie dizaini vienādi. Nē, labāk ir dizainu pasūtīt dizainerim nevis izmantot kaut kādu tipveida programmu.

 22. Ernests saka:

  Parasti vāciņu veidošanai neizmanto programmas, bet gan Photoshop Actionscripts, t.i. ir jāielādē tikai attēls, un palaizot Actionscript tiek automātiski ģenerētas darbības..

  PS Actionsctipt var iegādāties internetā, bet ja labi pacenšas, tad var arī bezmaksas atrast. Te daži maksas varianti:
  http://coveractionpro.com/
  http://www.photoshopactionscripts.com/

 23. Mārtiņš saka:

  Tagad arī parādījies jauns rīks, kas ir vēl vieglāk lietojams par visiem iepriekšminētajiem un mājaslapas var viegli pārtaisīt arī dizaina ziņā. Iesaku pamēģināt http://majaslapam.lv/
  Pieejams arī bezmaksas plāns. Ar maksas plānu var vienkārši izveidot arī interneta veikalu, plašāks apraksts http://mhostings.lv/majas-lapas-izveide/

 24. Ainārs saka:

  Ir kur tiekties!

Ieraksti komentāru