Latvijā nav SEO, ir GO

Bieži vien, runājot ar pašmāju cilvēkiem par meklētāju optimizācijas lietām, pieķeru sevi pie domas, ka pats termins SEO īstenībā ir izplūdis. Bieži vien nākas precizēt, ka SEO ir mājas lapas optimizācija meklētāju servisiem, t.i. vienam pašam Google meklētājam.

Kāpēc tad gan nelietot terminu GO Google Optimizācija?

Pilnīgi visos aspektos GO tas pats SEO vien ir, gluži vienkārši Latvijas apstākļos abi šie termini ir viens un tas pats. Galvenā priekšrocība – termins latviešu valodā. Vēl viena priekšocība – izvazātais SEO iegūtu svaigu veidolu.

Jo redzi, ASV, no kurienes plūst visi ūdeņi, par tādu lietu neviens neaizdomājas – viņiem bez Google tiek spēcīgi lietoti arī citi meklētāji – Yahoo, Bing. Un tie tiek lietoti pat ļoti daudz. Tāpēc termins SEO ir ļoti atbilstošs.

Paņemsim vēl vienu piemēru – Krieviju. Tur bez Google ir krievu mīlulis, nacionālais varonis Yandex, vēl ir Rambler, Aport. Arī termins SEO ir precīzi atbilstošs.

Kas pie mums, Latvijā? Google tirgus daļa Latvijā ir vairāk nekā 95%. Tas būtu smieklīgi, ja kāds teiktu, ka es optimizēju savu mājas lapu, kas paredzēta Latvijas mērķauditorijai, Yahoo vai Bing meklēšanas dzinējam. Wtf, priekš kam Tu to dari?

Tātad, ja gribi saņemt apmeklētājus bez maksas no meklētājiem, tad Latvijas ietvaros Tu nodarbojies nevis ar Search Engine Optimization, bet gan ar Google Optimization jeb latviski ‘Google Optimizāciju‘.

Ja Tu strādā gan uz Latvijas latviešiem, gan krieviem, tad gan Tev ir jānodarbojas ar SEO, jo jāpadomā arī par Yandex, iespējams, Rambler.

Iespējamais dialogs:

Klients/pasūtītājs: “Man nepieciešama mājas lapas GO

Kompānija/izpildītājs: “SEO?”

Klients/pasūtītājs: “Nē, pagaidām pietiks ar GO..”

Aigars - pēdējie 5 raksti

Line Break

Autors: Aigars (210 Raksti)

Mans lauciņš ir affiliate mārketings/partermārketings. No tā izriet, ka labi orientējos dažādos interneta mārketinga jautājumos.12 komentāri rakstam “Latvijā nav SEO, ir GO”

 1. Laba ideja terminoloģijas komisijai :)

 2. Mārtiņš saka:

  Pa lielam jau veicot GO arī cietos meklētājos būs rezultāts. Citiem tās nianses pat mazāk nepieciešamas

 3. Egils saka:

  Man labpatīk domāt, ka SEO vairs nav tikai apmeklētāja piesaiste mājas lapai, bet arī lietojamības optimizācija (no reālā apmeklētāja viedokļa). Tad jāmeklē visaptverošāks termins…

  Mājas Lapas Optimizācija un viss :)

  Tur pat var piemest klāt usability.

 4. Aigars saka:

  Egil, tas jau ir cits jautājums, plašāks. Te vairāk par to, ka, ja mājas lapas īpašnieks orientējas tikai uz Latvijas auditoriju latviešu valodā, tad viņam jāveic GO, kas ir tas pats SEO Latvijas apstākļos.

 5. Ernests saka:

  Var jau būt, ka taisnība. GO vai GEO mums piestāv labāk par SEO. Tomēr! Vai nav prognozējama citu meklētāju tirgus daļas palielināšanās? Ja nu Apple tomēr sadomā un viņiem izdodas pakonkurēt ar Binga palīdzību vareno Gogoli un aifonos un aitačos, un aipados tas ir tas atbalstītais? Tad būs GO un BO :)

 6. Aigars saka:

  nu, nedomāju, ka tas tik drīz mainīsies. Un Latvijā neparedzu tuvākā nākotnē masveida aifonu, aipadu utt. lietošanu. Vēl jau jautājums vai Bing konkurēs ar Google…

  Bet Latvijas vidējais iedzīvotājs ir konservatīvs un tomēr tik viegli savus pieradumus nemaina

 7. 08 saka:

  Veicot go, tas pats seo vien sanāks, un citos meklētājos ir daudz vieglāk tikt augšā!

 8. Sandy saka:

  Soreiz zetons Aigaram, par labo ideju! Perfecto!

  Egilam ari labs – Mājas Lapas Optimizācija un – MLO (gluzhi vai NLO)

 9. Ronijs saka:

  yahoo un bing lv lapas nav verts vispar optimizet, ja ari kads lietotu tos mekleetajus latvijaa, tad tikuntaa tur lv lapas neraadaas, pat ierakstot latvieshu vardu “bizness” abos mekletajos tikuntaa izlec anglju lapas

 10. deni2s saka:

  Bet yandexam gan ir vērts optimizēt krievvalodīgās lapas, jo yandex ir krievijā populārākais meklētājs un Latvijā tas arī ir aktuāli.

 11. Aigars saka:

  jā, starp citu, vai ir dati, cik daudz krievvalodīgie Latvijā lieto Google, cik Yandex, man ir aizdomas, ka Yandex vairāk

 12. kasparsf saka:

  Cik es pazīstu krievus Latvijā viņi lieto yandex, bet krievijā un baltkrievijā, ja vajag atrast kautko Latvijā vai citur pasaulē tad vairumā lieto googli.

Ieraksti komentāru