Lapas Karte jeb Sitemap

sitemapLapas karte jeb pierastākais angļu valodas termins sitemap ir tāds kā mājas lapas skelets, kas visiem, gan apmeklētājiem (ja Tu to vēlies), gan meklētāju dzinējiem parāda web projekta struktūru.

Bieži vien mājas lapas kartes nozīme netiek novērtēta. Jā, ne jau visiem projektiem tā spēcīgi kaut ko uzlabo. Teiksim, blogiem, kuriem ir vienkārša navigācija, maz kategoriju, meklētāji ļoti vienkārši atradīs visas iespējamās lapas. Taču sarežģītiem projektiem sitemap var lieti noderēt, lai parādītu Google, ka, lūk, tur un tur man vēl ir lapas.

Attiecīgi, pateicoties lapas kartei, meklētajs indeksēs lapas, kuras varbūt šobrīd vēl nebūtu indeksējis un nebūtu to darījis nekad.

Katrā ziņā ignorēt sitemap izveidi nevar, kā to dara liela daļa web izstrādātāju.

Sitemap izskatās kā linku kopums, kurā katrs links norāda uz konkrētu lapu. Piemēram, šim blogam ir šāda lapas karte jeb sitemap.

Tātad, WordPress blogam lapas karti var izveidot ar spraudni XML Sitemap Generator.  Spraudņa mājas lapā ir detalizēta informācija par lietojamību, ir pieejams arī atbalsta forums, tāpēc ar tā uzstādīšanu un noregulēšanu problēmām nevajadzētu rasties.

Katrā ziņā ir lielas iespējas nokonfigurēt spraudni attiecīgi pēc savām prasībām un katru reizi, kad saturs tiks atjaunots, spraudnis pats automātiski noinformēs meklētāju servisus par šiem jauninājumiem. Tas pat ir ļoti ērti.

Es vienmēr lapas karti arī pievienoju savā Google Webmasters kontā.

WebMarketing.lv bloga lapas karte nav tā labākā, jo XML lapas karte ir visvienkāršākā sitemap forma, kurai nav ne atslēgvārdu Anchor tekstā, kas būtu svarīgi no SEO viedokļa, ne pārskatāmas struktūras, kas būtu svarīgi no lietotāju viedokļa.

Kā labāku piemēru tādā gadījumā var rādīt, piemēram, šo lapas karti, kura ir ar atslēgvārdiem bagātiem linku nosaukumiem. Viss ir atkarīgs no web projekta mērķa, kādu lapas karti ir vēlme veidot.

Tam pašam WordPress blogam SEO draudzīgāka būs Dagon Sitemap Generator plugin.

Joomla mājas lapām iesaku lietot Xmap komponentu, kas veido gan XML, gan smukas HTML lapas kartes, ko nav kauns rādīt arī apmeklētājiem.

Patiesībā jebkāda veida mājas lapām online ir piejami daudz dažādu sitemaps ģenerētājtūļu, ir tikai jāmeklē.

Vēl var iepazīties ar informāciju, ko sniedz Google sitemaps sakarā.

Aigars - pēdējie 5 raksti

Line Break

Autors: Aigars (210 Raksti)

Mans lauciņš ir affiliate mārketings/partermārketings. No tā izriet, ka labi orientējos dažādos interneta mārketinga jautājumos.Ieraksti komentāru