Kas ir SEO

kas ir seo

Esam nonākuši līdz Latvijā jau spēcīgi lietotajam terminam SEO. Blogā turpmāk otrdienās apskatīsim SEO pamatus, kas būtu jāzina katram, kas grib vismaz kādu daļu no apmeklētāju plūsmas saņemt no meklētāju servisiem.

Vispirms par to, cik svarīgs vai nesvarīgs, vajadzīgs vai nevajadzīgs ir SEO. Viss ir atkarīgs no web projekta mērķiem.

Ja organiskā apmeklētāju plūsma ir plānota kā viens no galvenajiem traffic avotiem, tad skaidrs, ka SEO ir jāpievērš ļoti liela uzmanība.

Savukārt, ja web projekts ir veidots ar mērķi, lai tas “aizietu tautās” ar word of mouth metodi vai arī tas nav meklētāju sistēmām draudzīgi veidots (java, iframes utt.), tad SEO vairs nav pirmā plānā.

Skaidrs ir tas, ka organiskā apmeklētāju plūsma ir labs veids, kā iegūt lielu apmeklējumu savai mājas lapai. Un patīkamākais, ka tas notiek bezmaksas. Tad kāpēc gan to neizmantot?

Turpinājumā vēlos izteikt savu viedokli par SEO mītiem Latvijas e-vidē.

 • daudziem ir pārliecība, ka “es esmu lielisks koderis, tātad SEO vien tāds sīkums ir”.

Jā, no vienas puses tā arī ir – vidējā Latvijas konkurencē pilnībā pietiek ar tīru mājas lapas kodu, lai ielauztos meklētāja TOP pozīcijās.

Tomēr tad, kad parādās konkurence, ar tīru kodu vien nepietiek. Vēlāk būs skaidrs kāpēc, taču galvenā ideja ir tā, ka bez lapas iekšējās optimizācijas ļoti liela loma ir arī mājas lapas ārējai optimizācijai.

Un SEO panākumi izpaliks, ja netiks prasmīgi veidots mājas lapas saturs.

 • nokļūt TOP pozīcijās ir vieglāk par vieglāku

Latvijā, mazā konkurencē, atslēgvārdam, ko meklē 100 cilvēki mēnesī jā – vieglāk par vieglāku. Pasaulē, lielā konkurencē, atslēgvārdam, ko meklē 10 000 cilvēki dienā Jūs nenokļūsiet TOP pozīcijās dažkārt pat vairāku gadu garumā.

Tāpēc tā teikt ir vienkārši nekorekti, nepieminot šos svarīgos rādītājus – atslēgvārda popularitāte, meklējumu skaits un konkurence.

 • SEO ir kaut kas pārmērīgi sarežģīts

Nē, pašos pamatos tas nav nekas sarežģīts. Optimizācija ir aptuveni tas pats, kas projekta vadība – jāseko visu darbību virzībai, jāievēro termiņi un viss jādara soli pa solim. Un neko nedrīkst aizmirst, jo jebkura darbība ir neatņemams ķēdes posms, bez kā nevar iztikt.

Taču advancētā līmenī SEO vairs tik vienkāršs neliekas, jo izmaiņas notiek gandrīz katru nedēļu un tas, ko Tu zini šodien, rīt jau būs pagātne.

Bet tagad par pašu SEO!

Kas ir SEO?

Pats termins SEO ir radies no trīs vārdiem – Search Engine Optimization, t.i. meklētāju servisu/dzinēju optimizācija. Tātad tas ir darbību kopums, kas ir vērsts uz to, lai konkrētu lapu optimizētu meklētāju servisiem ar mērķi iegūt labākas pozīcijas meklētāja rezultātos, ko sauc par SERP (Search Engine Result Pages).

SEO ir SEM (search engine marketing), manuprāt, nozīmīgākā sastāvdaļa.

SEO darbību kopums iekļauj sevī izmaiņu veikšanu mājas lapas kodā, struktūrā, saturā (iekšējā optimizācija), kā arī linku stratēģijas (ārējā optimizācija).

Visas šīs darbības ir vērstas uz to, lai meklētāju servisu roboti, “nolasot” (indeksējot) web lapu, uztvertu atslēgvārdu atbilstību un nozīmību šīs lapas saturam. Attiecīgi, jo vairāk robotam tiks “iestāstīts” par attiecīgā atslēgvārda atbilstību (relevance), jo augstāk meklētāja rezultātos konkrētā web lapa nokļūs.

Svarīgi atcerēties, ka netiek vērtēta visa mājas lapas kopumā, bet gan tikai konkrēta viena lapa starp visām.

Un te nu mēs nonākam līdz jautājumam, kas vispār ir search engine un kā tas darbojas. Par to runāsim nākamajā bloga SEO ierakstā.

Aigars - pēdējie 5 raksti

Line Break

Autors: Aigars (210 Raksti)

Mans lauciņš ir affiliate mārketings/partermārketings. No tā izriet, ka labi orientējos dažādos interneta mārketinga jautājumos.16 komentāri rakstam “Kas ir SEO”

 1. Jautātājs saka:

  Hehe … tuliit saaksies! ;)))

  Runaajot par to fiichu ka SEO ir bezmaksas pasaakums … Nu tauta ienaaksies bez maksaashanas, bet pati SEO optimizeeshana (offpage) iipashi ja konkurence ir liela biku un ne tikai biku maksaas.

 2. Aigars saka:

  nekas nesāksies – vasara, visi piknikos, desiņas cep :)

  ja runājam par tēmu, tad, protams, biju domājis tieši traffic ieguvi kā bezmaksas pasākumu. Lielas konkurences apstākļos optimizācija maksā lielu naudu, piekrītu.

 3. Sandis saka:

  SEO ir bezmaksas – ja tu esi skolnieks vai mazais uznjemums, kam nav naudas lai algotu kompanijas kas biditu vinju PR toties ir laika resursi, piemeram, lai radiitu saturu, un biditu savu PR, registretos direktorijas, rasktiitu rasktus, darbotos forumos utml :) vardsakot, dari tik cik vari, un tad ieguusti apmekletajus (pircejus)

 4. mardo saka:

  Šo tieši es gaidīju no Webmarketing.lv !

 5. wede saka:

  mardo kapec tav lapa neiet ?

 6. mardo saka:

  Mainu hostu un ir radušās problēmas!

 7. Spektrs saka:

  Kādā veidā robots meklē web lpp. atslēgvārdus? Kā robots veic web lapu izlasi, tikai pēc atslēgvārdiem? Kur tie atslēgvārdi ir jāuzrāda, lai robots tos ieraudzītu?

 8. Aigars saka:

  visu to pa lielam izskatīsim ;)

 9. Sandis saka:

  Te man gribas pishku paspljaudiities un teikt – pacel savas slinkas pakaljas un parokamies pa googli pashi vienreiz! tiesham taakaa beerni, viss ar karoti jaaielej

 10. […] nedēļā blogā sāku tēmu “SEO pamati” ar rakstu “Kas ir SEO“. Šodien turpinu un parunāsim par meklētāju dzinējiem. Kā meklētāji iedalās un kā […]

 11. Spektrs saka:

  Sandi, biju domājusi, ka Jūsu bloga autoru mērķis ir sniegt arī atbildes uz praktiska veida jautājumiem, bet droši vien šaubījos. Atvainojiet SEO speci, vairs nejutāšu. Un pacelšu savu slinko… un paskatīšos googlā pati.
  Visu labu, lai Jums veicas!

 12. Sandis saka:

  Runa nav par speciem, runa ir par to ka anglju melee ir 23042039 gramatas materiaali utml, kas vienaa dienas laikaa sniegs atbildes uz visiem jautaajumiem :)

 13. […] Rezultātā links ar Anchor tekstu būs sekojošs – seo […]

 14. mehaanika saka:

  […] kā korekti jāizmanto šī platforma). Un tad sekoja man ļoti interesējošā tēma – „SEO – mājas lapas optimizācija”, ko semināra dalībniekiem izklāstīja gan teorētiski, gan […]

 15. Ravstein saka:

  Kad bus turpinajums?

 16. […] ir tikai daži interneta resursi, kas piedāvā iegūt vērtīgu un noderīgu informāciju par mājas lapas optimizāciju (SEO). Interneta resursi, kas raksta un izglīto interesentus par interneta mārketingu un tā nozīmi […]

Ieraksti komentāru