“Kapitāls” Trīs Raksti par Sociāliem Medijiem

Ļoti patika tas, ka Kapitāls deva iespēju ielūkoties vienlaicīgi trīs dažādos viedokļos par sociāliem medijiem. Vienā rakstā dominē skaitļi, otrā ir atrodami vērtīgi padomi, bet trešajā, wtf?, visu iepriekš rakstīto autors ņēma un nolīdzināja līdz ar zemi.

Par labāko rakstu droši var atzīt Ingara rakstu, jo tas gan izraisīja diskusijas, gan daudziem deva vielu pārdomām.

Manipulācijas ar skaitļiem par sociāliem tīkliem

Vienmēr, kad redzu tos smukos skaitļus par sociāliem tīkliem no mārketinga aspekta, pie sevis nodomāju, ka nav pareizi tā pārspīlēt un pārvērtēt sociālo tīklu nozīmi, jo:

  1. nekad netiek pateikts, cik liels īpatsvars no sociālo tīklu kontiem ir nevērtīgi un aiz tiem nestāv dzīvi cilvēki (ļoti daudz profilu tiek ģenerēts automātiski un pēc tam pārdots tālāk kā spama listes)
  2. nekad netiek pateikts, ka patiesībā absolūti lielākā daļa lietotāju atnāk uz sociālo tīklu tikai vienu reizi, kad reģistrējas
  3. nekad netiek pateikts, ka, piemēram, Lielbritānijā 7% Twitter lietotāju rada 79% satura
  4. nekad netiek pateiks, ka cilvēks, kurš seko, piemēram, 500 kontiem, pat fiziski nespēj visu izlasīt, kur nu vēl izklikšķināt pa piedāvātajām saitēm un saprast, atcerēties, kurš ko ir rakstījis
  5. utt.

Tad uz tiem smukiem cipariem jau ir savādāks skats, ne tik aizmiglots, reālāks (piedod, Gati, nekas personīgs).

Vai Draugiem.lv nav Sociālais Tīkls?

Kad runa ir par Latviju, tad es joprojām nevaru saprast, kāpēc liela daļa sociālo tīklu ekspertu ignorē draugiem.lv?

Pie velna, kāds vēl Twitter un Facebook, ja ir mūsu pašu draugiem.lv? Daudz spēcīgāks instruments ar daudz lielāku auditoriju. Jūs tiešām esiet pārliecināti, ka draugiem.lv lietotājiem nav naudas?

Tāpēc, ka nav tendence? Muļķīgi.

Tāpēc, ka tie ir latvieši, bet latviešiem pieņemts savējos neizcelt? Ticami.

Es vēl saprastu, ja vienmēr, kad tiek runāts par Facebook un Twitter, tiktu kaut vai tikai pieminēts arī draugiem.lv. Brīžiem rodas tāda sajūta, ka visu Latvijas uzņēmumu komercdarbība ir vērsta uz eksportu..

Sociālie tīkli ir vērtīgi

Ingara raksta nosaukums ir vienīgais, kam nepiekrītu un patiesībā jau rakstā tā atklāti nekur vairs arī tieši neparādās, ka sociālie tīkli ir nevērtīgi.

Es pats esmu salīdzinoši aktīvs sociālo tīklu lietotājs. Kopumā mana pārliecība ir, ka cilvēki uz sociāliem tīkliem nenāk ar domu pirkt, viņi grib no tā visa atpūsties, tieši tāpēc arī dodas uz turieni, lai runātu, izklaidētos.

Jā, ne tikai ar cilvēkiem, arī ar uzņēmumiem, bet no tā var vienkārši secināt, ka tiešā pārdošana sociālos tīklos nestrādā. Tur pat nevar būt divu domu. Netiešā pārdošana jā, bet tiešā nē.

Tātad sociālie tīkli var būt vērtīgi zīmola vadībā (tas ir pats svarīgākais), lietotāju atbalstā, informācijas nodošanā u.tmldz. jautājumos.

Sociālie tīkli sniedz milzum daudz iespēju tos integrēt dažādos citos kanālos. Esmu jau rakstījis, ka sociālie tīkli lieliski palīdz risināt SEO uzdevumus. Aktuāls jautājums ir arī, piemēram, sociālo tīklu integrācija e-pasta mārketingā. Zinu daudz veiksmīgus piemērus. Un šādu iespēju sociālos tīklos, kas var palīdzēt uzņēmuma mārketingam kopumā, ir ļoti daudz.

Es domāju, ka Ingars ar savu rakstu gribēja dīķī iemest akmeni, lai mēs tomēr padomātu par riskiem un nepārvērtētu sociālo tīklu iespējas. Viņam tas arī izdevās.

Lietojiet sociālos tīklus saprātīgi!

Aigars - pēdējie 5 raksti

Line Break

Autors: Aigars (210 Raksti)

Mans lauciņš ir affiliate mārketings/partermārketings. No tā izriet, ka labi orientējos dažādos interneta mārketinga jautājumos.2 komentāri rakstam ““Kapitāls” Trīs Raksti par Sociāliem Medijiem”

  1. […] This post was mentioned on Twitter by WebMarketing.lv, Media Alliance. Media Alliance said: @webmarketing_lv “Kapitāls” Trīs Raksti par Sociāliem Medijiem: Ļoti patika tas, ka Kapitāls deva iespēju ielūkoti… http://bit.ly/bhlDYY […]

  2. Draugiem ir pat ļoti laba platforma uzņēmumiem. Tiesa gan lielajiem, kuriem ir pa kabatai uzņēmuma lapu integrēt kampaņās. Citādi mazajiem ir samērā grūti sasniegt vērā ņemamus earned media apjomus, dēļ ierobežotām iespējām komunicēt salīdzinot ar Facebook.

Ieraksti komentāru