Izlaušanās no “mācību cietuma”

macibu-cietumsBlogā jau esam runājuši par informācijas pārpilnības problēmu. Pēc būtības ļoti tuva ir arī cita problēma. Es to esmu nosaucis par “mācību cietumu”.

Es par to varu runāt ļoti droši, jo pats esmu pārdzīvojis šo problēmu/slimību.

Kā tas sākas? Jebkurš cilvēks, kas vēlas pats ar saviem spēkiem uzsākt Internetā biznesu, vispirms apņemas kaut ko iemācīties. Diemžēl vai par laimi, Interneta projekta realizēšanai nepietiks ar vienas grāmatas izlasīšanu.

Ir jāiemācās tehniskās lietas – mājas lapas uzbūve, dažādi papildinājumi, moduļi, skripti. Kad tas ir apgūts, tad jāmācās satura veidošanas triki, SEO pamati, pēc tam apmeklētāju plūsmas piesaistes metodes, reklāma Internetā, tad vēl klientu lojalitāte, email mārketings utt. utt.

Beigu beigās mācību process izvēršas vienā lielā mācību murgā.

Var mācīties, mācīties un vienalga visu laiku nepamet sajūta, ka tas nekad tā arī nebeigsies. Un zini, kas ir pats interesantākais? Tā tas patiešām arī ir! Tas nekad nebeigsies! Jo mācīties var visu mūžu un arī tad nebūs apgūts viss.

Zināmā momentā cilvēks nonāk šajā “mācību cietumā”, praktiski tā pat var izveidoties atkarība un tajā momentā ir ļoti svarīgi saprast, ka ir jārīkojas. Ir jāuzstāda mērķis, mērķi un ir jāveic darbības to sasniegšanai. Nekas nenotiks, kamēr netiks uzsākta reāla darbība!

Šādā brīdī ir vienkārši jāpārtrauc lasīt e-pastus, meklēt video iekš Youtube, lai vēl kaut ko jaunu iemācītos un pa vidu vēl iegādāties neskaitāmus jaunus informācijas produktus Internetā. Tādējādi, nemanot paiet visa diena un rezultātā tiek secināts, ka šodien atkal nekas netika izdarīts. Tādā brīdī ir viegli pateikt sev “Nu nekas, rīt izdarīšu…”, taču nekas nemainīsies līdz brīdim, kad netiks izmainīti ieradumi.

Filtrējiet, segmentējiet epastus, jaunākos video iekš Youtube skatieties tikai tad, ja tas ir saistīts ar pašreizējo darbību, meklējot kādu problēmas risinājumu (piemēram kāds Google video). Visu pārējo dariet pēc darba dienas beigām, brīvā laikā.

Jo visam ir savs laiks – ir savs laiks darbam un ir savs laiks atpūtai.

Tāpat tas ir jāattiecina uz mācīšanos. Es, piemēram, dienā ieplānoju 1-2 stundas jaunas informācijas apguvē atkarībā no vielas nozīmīguma un apjoma. Tas ir kompromiss.

Atceries – par mācīšanos neviens naudu nemaksās, naudu var nopelnīt tikai strādājot! Ir ļoti svarīgi informāciju izdot uz āru, izmest no sevis ārā. Šī izmestā informācija strādās Jūsu labā – vai tas būtu bloga ieraksts vai epasts meillistei.Vai arī jauns web projekts.

Nobeigumā tikai vēlos uzsvērt – informācija pati par sevi naudu nepelnīs. Tikai šīs informācijas pielietošana dzīvē radīs ienākumus!

Aigars - pēdējie 5 raksti

Line Break

Autors: Aigars (210 Raksti)

Mans lauciņš ir affiliate mārketings/partermārketings. No tā izriet, ka labi orientējos dažādos interneta mārketinga jautājumos.Ieraksti komentāru