Sveiki webmeistari!

WebMarketing.lv blogs

Ir radies vēl viens jauns blogs Latvijas blogosfērā – WebMarketing.lv

WebMarketing.lv ir neatkarīgs blogs par Interneta mārketingu, Interneta biznesu un visām ar to saistītām interesantajām lietām. Laika gaitā būs raksti par visām Interneta mārketinga sastāvdaļām, par interesantiem, bet galvenais noderīgiem projektiem. Tāpat arī ziņosim par dažādiem jaunumiem.

Kādu laiku jau uzskatu, ka Latvijas blogosfēra ir pārpildīta ar blogiem “in general” un ir īstais laiks veidot specifiskus nišas blogus.

Jā, arī mēs mēģināsim būt universāli, taču tas būs noteiktos rāmjos. Varētu teikt, ka mēs būsim pirmā nopietnā Interneta mārketinga bloga Latvijā, Sanda Vīksnas bloga līdzinieks.

Atšķirība tāda, ka WebMarketing.lv ir multiautoru blogs. Bloga galvenais dzinējs būšu es, Aigars, bet man palīdzēs arī Andis, Sandis un Kristaps. Ar laiku, ceru, ka arī vēl kāds Interneta mārketinga aktīvists. Katrs no mums ir ar sava veida pieredzi Interneta mārketingā un esmu pārliecināts, ka spēsim dot Jums ļoti vērtīgu informāciju.

Blogu lasīt aicinu ikvienu, lielu vai mazu, tievu vai resnu, īsu vai garu, ikvienu, kam ir interese par Interneta mārketinga un biznesa attīstību.

Kā bieži vien mēdz uzsvērt mans kolēģis Sandis, tad, kā zināms, bizness var būt dažāds – gan mazais bizness, gan vidējais, gan lielais bizness. Mēs galvenokārt orientēsimies uz mazo un vidējo Interneta biznesu. Taču būs noderīgas lietas jebkuram interesentam. Vēl jo vairāk tāpēc, ka Latvijā uzņēmumi ļoti retos gadījumos Internetu veiksmīgi izmanto kā papildus mārketinga rīku savā uzņēmuma mārketinga politikā. Pārsvarā tas tomēr notiek reti un bieži vien arī neveiksmīgi.

Lai vieglāk sekotu līdzi jaunākiem rakstiem blogā, izmantojiet RSS plūsmu, kas ir pieejama atsevišķi gan rakstiem, gan komentāriem.

Nobeigumā – man personīgi intensīva rakstīšana un blogošana kā tāda ir jauna pieredze, tāpēc sākumā lūdzu esiet iecietīgi un saprotoši. :)

Lai mums visiem izdodas!

Aigars - pēdējie 5 raksti

Line Break

Autors: Aigars (210 Raksti)

Mans lauciņš ir affiliate mārketings/partermārketings. No tā izriet, ka labi orientējos dažādos interneta mārketinga jautājumos.18 komentāri rakstam “Sveiki webmeistari!”

 1. Kristaps saka:

  Nu ko tad, lai blogs aiziet, un ceram uz ilgu dzīvi :)

 2. jā, lai dzīvo sveiks! :))

 3. Andis saka:

  Apsveicu Aigar!

  Lai viss iecerētais izdodas :-)

  Nu re – gluži kā Jaunā Gada uzruna!

 4. Paldies, Andi! ;)

 5. Māris saka:

  man tāds klaji atklāts jautājums, vai kādam no Jums ir reāla pieredze latvijas interneta mārketingā. Es nerunāju par vienkārši teoriju, bet reāla pieredze pakalpojumu sniegšanā internetā?

  nepārprtoties, es nerunāju arī par visādām naudina.lv un tādiem pakalpojumiem…

  pagaidām šis blogs ir ar lielu rietumnieciskuma mārketinga piegaršu, kas visai attainosies negatīvā attieksmē

 6. Māris saka:

  negatīvā vai pilnīgi ignorējošā attieksmē no citiem blogeriem.

  (nejauši nospiedās enters)

 7. Māris saka:

  Nepārprotiet tikai manu skarbo komentāru, bet ir latvijas interneta mārketinga iespējas un kopumā pasaules – angliski runājošās. Tās ir divas pasaules :)

  bet šā vai tā, lai veicas, ceru, ka spēsiet sniegt noderīgu informāciju lasītājiem ar uzskatāmiem piemēriem

 8. Māri, tādu komentāru es gaidīju… tāpēc man ir arī uzreiz atbilde –

  agri vai vēlu lietām ir jāmainās! Šis ir eksperiments un mēs apzinamies Latvijas blogeru attieksmi pret šo visu. Vismaz es apzinos. Taču… Latvijas blogeri ir tikai maza daļa no www resursu lietotājiem un tas vēl nenozīmē, ka arī citiem lietotājiem nebūs interesanti.

  Ja Latvijas Interneta mārketings ir savādāks par pasaules Interneta mārketingu, tad mēs būsim tie, kas to centīsies mainīt, jo tas ir tikai mīts.

  Mēs nezinam, cik populārs vai nepopulārs šis blogs būs – to mēs redzēsim. Vai mūs ignorēs vai nē, to laiks rādīs. Mēs šeit neesam, lai tagad pelnītu, mēs esam, lai informētu, jo katram no mums ir savi projekti neLatvijā un šī ir tikai vietne, kur pulcēties tādiem kā mēs..

 9. Māris saka:

  Protams, redzēsim.
  Es papildus tusējos pa vienu ārzemju resursu (tādi noteikti ir daudz), kur tieši par šādām tēmām raksta, affiliate marketings. Drošvien arī “how to make good sales page” etc… saturs šeit būs.
  bet ir ļoti grūti to attiecināt uz Latviju :)

 10. Andis saka:

  Manuprāt arī Latvijā var izmantot ļoti daudz “interneta mārketinga rīku”, kas darbojas pasaules tirgū. Atšķirība ir tā, ka Latvijā daudzas lietas būs vēl efektivākas, jo šeit cilvēki vēl nav notrulināti pret daudz ko (opt-in, e-mail etc.)

  Es pats Latvijā NEKO nedaru un ceru, ka nekad nebūs tāda vajadzība :-) Jo nu tirgus šeit ir reti riebīgs, lai neteiktu vairāk. BET, ko es redzu visapkārt – daudziem LV strādājošiem webmasteriem (kā viņus šeit dēvē, lai arī normālā pasaulē trīs lietas – dizains/kods/marketings tike nodalīts) derētu izlasīt vismaz pāris grāmatas, apmeklēt kādu semināru vai vismaz paskatīties kādus bezmaksas video iekš YouTube.

  Par atbildīgo uzņēmumu darbinieku kompetenci ir atsevišķs stāsts. Par kādu ekonomiku, par kādu eksporta pieagumu var iet runa, ja populāru uzņēmumu “mārketinga nodaļas” darbinieki līmē ielūgumus gada ballei, bet nekad nav dzirdējuši par Alibaba.com vai Wholesale Directories??? Nerunājot par websaitiem, kuros mājas lapā, pa visu ekrānu plīvo trīs karodziņi – LV, ENG, RUS.

  Bet nu darba Interneta Mārketinga jomā šeit netrūktu :-) Sākot no tādiem milžiem kā “Latvijas Pasts” beidzot ar nelieliem uzņēmumiem – piemēram, lauku viesu mājām – vēl tāls ceļš ejams, lai sasniegtu kaut vai vidēju ASV līmeni.

  Lielākā nelaime manā skatījumā – uzskats, ka websaits ir kā uzņēmuma vizītkarte! Tas arī uzliek vāku visam citam….

 11. Māri, protams, ka nebūs šeit stuff “How to Make million in 7 days”…, jo mēs paši neesam miljonāri :))

  Taču bloga tematika virzīta uz to, kā var nopelnīt Internetā, kādi resursi jāizmanto, kādas iespējas nevajadzētu palaist garām. Un vēl vairāk, varbūt pat nevis nopelnīt, bet, piemēram, savam projektam piesaistīt trafiku. Kas ir aktuāls, kam būtu jāpievērš uzmanību utt. utt.

  Tajā pašā laikā nepretendējam uz vienīgo pareizo viedokli – tie būs tikai mūsu katra atsevišķi personiskie viedokļi.

  Un galu galā – vajadzētu taču priecāties, ka Latvijas blogosfērā kaut kas jauns parādās, kāpēc uzreiz tik asi, sak, komercijas pārstāvji, nelaimīgie… :))

 12. Māris saka:

  es vienkārši ikdienā saskaros ar daudz “mārketinga guru”, bet kad prasu konkrētas lietas, kā ROI vai ko tādu, visi rausta plecus.
  Pašam man nav tāda profesija, bet tā kā patīk, cenšos uzņēmumā kurā strādāju iedibināt normālas interneta mārketinga tradīcijas.

  par grāmatām runājot – es lasu tās – http://miniblogs.lv/piezimes/2008-gada-gramatas/ :)

 13. paldies, Spektrs!

 14. Sandis saka:

  Māris, kārteijo reizi jāskatās atkal uz IM ar dāžādu pieeju:

  IM mārketings ko Tu ikdienā piedāvā iespējams saistās ar LV webu izstrādi priekš uzņēmumiem utml. Vai projekts izdodas, vai nē – potenciāli Tevi tas ietekmē minimāli.

  NO OTRAS PUSES

  Bet padomā no otras puses, par sevi kā individuālu personu ar kaut kādu hobiju. Pieņemsim, ka Tev patīk analītika un visādi rīki (tools), Tu par tiem raksti, blogo utml angļu mēlē. Dienā ienāk pie tevis 2000 apmeklētāji, Tev ir adsense uztjūnēta uz 10% CTR vidēji jeb 200 kliki par 0.50 centiem = tas ir $100 dienā. Mēnesī $3000 USD. Hmm…

  Tev ir hostinga review lapa, tev ir adsense, kur nereti saņem 1-2$ par kliku, kā arī 10 top hostingi katrai valsti, kur nereti par seilu saņem $50-$100…

  Ar PPC reklamē kaut kādu clickbank produktu, par seilu saņem $15-20…

  Tev ir clothing websaits, tev ir supplements store, tev ir dating saits… gardening store, freebie konkursi… whatever.. bet ir un tas viss uzsaakt maksaja $10 domainam, + $5hostings/meen; proti start up costi ir tik pat cik 2x lidiņā iekost :)

  Proti, šādi un līdzīgi modeļi ir tas ko mēs (vai vismaz es) vēlētos rosināt latviešu prātos, arī tavā. Ne obligāti rīcībā, bet tīri apziņā un izpratnē. Kaut gan skatos tur tāds banneris rēgojas Tavā lapā uz m79, izskatās ka arī centies monetizēt. Tas ir labi, tas nozīmē ka būsi atbildīgāks par saturu un ražosi kvalitatīvāk, biežāk un noderīgāk.

  Vai mēs LV varam ko līdzīgu, tad jā – varam, mērogi ir mazāki, izvēle mazaka bet šis tas jau ir – tie paši textads kaut vai.

  Nu kaut kā tā :)

  p.s. Apsveicu Aigar ar launchu! Go for it! :)

 15. paldies, Kolēģi! ;)

 16. Ivars saka:

  Apsveicu Tevi Aigar! MALACIS! ;) Es esmu tikai iesācējs un visu vēl tikai mācos un vienu varu noteikti pateikt, ka tādi cilvēki kā Andy, Sandis, Roberts un Aigars ir mani GURU – tas ir ESAT ĪSTI MALAČI JO ATVĒRĀT MAN UN CERU DAUDZIEM CITIEM LATVIEŠIEM ACIS UZ INTERNETU KĀ BIZNESA PASAULI! Tā tik turēt!!! Vēlreiz Apsveicu tevi AIGAR!!!

 17. Paldies, Ivar. Jā, Internets jau sen ir biznesa pasaule un tā ir visprogresējošākā biznesa nozare un darīt tajā var neiedomājamas lietas. Un visiem pietiek vietas – gan tam, kam ir prasmes programmēšanā, gan tam,. kam padodas dizaina lietas, gan arī tam, kam nesanāk ne pirmais, ne otrais, toties viņam ir mārketinga prasmes.

Ieraksti komentāru