Google Pieņems Darbā Latvieti (darbs Īrijā)

Google beidzot grasās pieņemt darbā latvieti

Sarunā ar Google pārstāvi no Īrijas noskaidroju, ka Google ir gatavi pieņemt darbā Īrijā latvieti (nepieciešamas latviešu valodas zināšanas). Galvenais pienākums būtu kontakts ar Latvijas reklāmas devējiem (Adwords) un citu servisu izmantotājiem (piem., Analytics).

Īrijā šobrīd strādā vairāki igauņi (ar vienu no viņiem arī sanāk visbiežāk kontaktēties).

Sludinājuma teksts: Advertising Operations Associate (Multiple Languages Available) – EU Headquarters

Kāpēc Googlem vajag latvieti?

Tāpēc, ka Latvijā ir potenciāls Google reklāmās (Adwords), tomēr liela daļa vēl joprojām nesaprot kāda ir atšķirība starp ‘sponsorētajām norādēm’’ (Adwords) un ‘bezmaksas rezultātiem’ (kas sasniedzami ar mājas lapas optimizāciju – SEO). Ir nepieciešams kāds, kas latviešu valodā no Google puses šī lietas varētu pastāstīt un izklāstīt mūsu sabiedrībai, uzņēmējiem.

Ja pareizi saprotu, tad šis cilvēks varēs laiku pa laikam atbraukt uz Latviju un kādā konferencē izklāstīt kas ir kas, un precīzāk tikt galā ar samilzušām problēmām (problēmas piemērs – “kantorīši”).

Ko iegūsim mēs – Letiņi?

Daudziem no Latvijas, kas tērē lielas naudas summas iekš Google Adwords ir vajadzīgs kvalitatīvs un ātrs atbalsts no Google. Skaidrs, ka šis cilvēks nemēģinās apmācīt katru, kas vēlas 50 EUR iztērēt iekš Google Adwords, tam ir domāti PPC konsultanti. Tomēr, ja kāds ir gatavs iztērēt 5 000 EUR/mēnesī, tad šāds cilvēks varētu pat palīdzēt izveidot visas kampaņas un izvēlēties atslēgvārdus. Taču te vēl vairākiem kritērijiem jāizpildās, lai Google palīdzētu kampaņas veidošanā…

Par pašu potenciālo Google darbinieku

Google prasības:

Responsibilities:

●               Provide outstanding customer service and sales support to Google’s advertisers, publishers, and/or users.

●               Manage customer inquiries by phone, e-mail, and/or live chat.

●               Collaborate with Specialists, Engineers, and Product team members on new feature development.

●               Implement creative ways to improve our client relationships and increase revenue by upselling and promoting other Google products.

●               Provide strategic advice and help solve technical issues by working closely in a consultative role with key clients.

Requirements:

●               BA/BSc degree or equivalent with a strong academic record.

●               Fluency in written and spoken English; fluency in the language of the market you will be supporting or more additional languages.

●               Demonstrable experience in customer support, account management (direct and/or offline), marketing (product direct and/or offline), marketing project management, or consulting.

●               Proven ability to manage multiple projects at a time while paying strict attention to detail.

EEA work authorisation is required for roles supporting EEA markets.

Mans komentārs

Vēl gadu atpakaļ es domāju, ka es pats šādam piedāvājumam būtu pieteicies un gan jau kaut kādā veidā savu ģimeni pierunājis doties līdz, taču šobrīd tik daudz lietas iesāktas, ka šāds piedāvājums neliekas pietiekami izaicinošs. Bet es ļoti priecāšos par to cilvēku, kas varēs apstiprināt/noraidīt visādus mītus par un ap Google latviešu mēlē.

Ja kāds nopietni apsver dzīvot un strādāt Īrijā, lai veidotu savu karjeru iekš Google, tad šī ir īstā iespēja.

Zinu, ka darba sludinājums ir ievietots arī CV Market datu bāzē, taču tur šis sludinājums aizved tālāk uz pašu Google lapu.

Ja tu tagad izlasīji un saprati, ka atbilsti prasībām un nopietni apsver šādu piedāvājumu, padod man ziņu uz [email protected]. Google pārstāvis personīgi palūdza, lai izveidoju šādu rakstu un nepieciešamības gadījumā CV varu nosūtīt pa taisno šim kontaktam, lai visu procesu saīsinātu. Tomēr nav nekādas problēmas pieteikties pa tiešo šajā adresē:

Advertising Operations Associate (Multiple Languages Available) – EU Headquarters

Egils - pēdējie 5 raksti

Line Break

Autors: Egils (14 Raksti)

Egils jau vairākus gadus nodarbojos ar klientu konsultēšanu Interneta Mārketinga jautājumos – Mani Pakalpojumi. Galvenais „jājamzirdziņš” ir Google Adwords Maksa Par Klikšķi reklāmas.27 komentāri rakstam “Google Pieņems Darbā Latvieti (darbs Īrijā)”

 1. Aigars saka:

  Lieliska ziņa un laba iespēja reizē!

 2. cepis saka:

  Tātad jābūt Īrijas latvietim, lai darītu šo darbu :)

 3. […] This post was mentioned on Twitter by WebMarketing.lv, Ivo Mednis. Ivo Mednis said: RT @webmarketing_lv: Latvietim ir iespēja strādāt Google, brīva vakance http://ow.ly/2bM2q Lūdzu RT! […]

 4. termilv saka:

  Lieliska iespēja, ja dzīvo vai vēlies dzīvot Īrijā.

 5. Focus Group saka:

  Tas ir labs žests no Google puses, taču nav tas AdWords raķešzinātne, lai neuzticētos godprātīgiem pašmāju PPC speciem. Svarīgi būtu saknē izskaust PPC šarlatānus kas kropļo tirgu un maldina klientus ar paziņojumiem par “Līgumu ar Google”.

 6. Gugols saka:

  Lūk, viens programmētājs no LV arī ir ticis intervēts – http://bit.ly/UPvP8

  Kad skatījos dokumentālo filmu par Google, arī LV karodziņu redzēju uz viena darba galda, bet varbūt kļūdos. ;)

 7. Ronijs saka:

  Gan jau Irijaa kads atradiisies, tur jau daudz Latvieshu :D

 8. Vairo saka:

  Nu re arī Letiņu beidzot savajadzējās! Būtu jau labi ja būtu kāds ar ko pakonsultēties vēlāk.

  Lai veicās visiem kas piesakās, šī ir lieliska iespēja.

 9. Ga4a saka:

  Es atkal iedomājos no cita skatupunkta, cik daudz saskaitāmajiem jāizpildās, pirmkārt jābūt SEO vai PPC speciālistam, otrkārt jābūt mazliet apslimušam ar šīm lietām, bez tam ir jādzīvo Īrijā. Ja tā padomā misija ir gandrīz neizpildāma, jo tie kas dzīvo Īrijā, parasti ravē burkānus, tie kas ir SEO NEO un PPC spečuki, naudu taisa tāpat, bet nu karjera Googlē ooo tas skan smalki:)

 10. Sandy saka:

  This sounds pretty good! Facebook un Google patreiz ir top online kompanijas, kuras simpatize un ir offisi Irijaa.

  Interesanti – cik liels ir $ ko shie piedavaa.

  Japiesakas kadam ne? Go go go!

 11. Egils saka:

  To Ga4a… nu nekas nav teikts, ka jābūt SEM speciālistam. Jābūt kaut iesaistītam online biznesā + mārketingā. Un par Īriju – elementāri var uz turieni pārvākties. Gan jau Google zinās, kā nokārtot visas formalitātes…

 12. Egils saka:

  Atradu vēl šādu rakstu.

  Pašam pat gribās strādāt Google.

  http://blogoscoped.com/archive/2010-07-05-n61.html

 13. Renārs saka:

  Bez pieredzes, Google arī vērtē pretendenta izglītību, kādu augstskolu absolvējis, vidējo atzīmi, utt., ir jābūt teicamniekam.

  Būtu interesanti uzzināt, kuru tad Google pieņems darbā.

  to Sandy: pameklējot internetā Google atalgojumus, tieši Eiropas HQ, Dublinā šāda amata veicējam alga ir līdz 3k eur/mēnesī+bonusi. http://www.glassdoor.com/Salary/Google-Ireland-Salaries-EI_IE9079.0,6_IL.7,14_IN70.htm
  Kā arī var apskatīties darba intervijās uzdotos jautājumus.

 14. Egils saka:

  BTW – izrādās šamie meklē vairākus darbiniekus no Latvijas…

  Līdz ar to as ir tā vērts, lai mēģinātu.

 15. Guigo saka:

  karoče man tur čoms kkad pieteicās uz vakanci, pēc viņa stāstītā atlase bija nežēlīga un prasības drakoniskas, tā ka ieteiktu nesacerēties Latvijas PPC speciālistiem ;)

  bet nu, kāds gan jau dabūs to darbu :)

 16. Zigmārs Ancveirs saka:

  Personīgi pazīstu vienu meiteni, kas strādā Googlē pie AdSense. Nu jau kādi gadi 2 viņa tur plosās. Domāju, ka no topika jāņem ārā vārds “beidzot”.

 17. cepis saka:

  Jā, bet kāpēc Google neuzmočīt savu, kautvai nelielu pārstāvniecību Latvijā?

 18. Aigars saka:

  cik es saprotu no Google politikas, tad viņi cenšas personālu turēt pie sevis. Iedomājies, te Latvijā sāks pašdarbību zaļš gurķis un izveidos tādu Google paštēlu, kāds viņam sanāks :) Tas tomēr arī nav augstākā līmeņa menedžmenta amats

 19. artist saka:

  Mazliet painteresējos par pārstāvniecības iespējām in LV. Atradu šo info.
  Google jau ir spērusi soli, jo šāds statuss Latvijā nav redzēts.

  http://www.interinfo.lv/presesrelize/preses_relize/latviski.html

 20. Aigars saka:

  artist, tas ir sasodīti pārsaldināts PR raksts, nekas vairāk

 21. Sandmans saka:

  Aha, paradiet kaut vienu liigumu konkretu kur ir Google parasktijies, vai arii kur ir kaut kas no Googles PR par sho notikumu? :)

 22. Jānis saka:

  Man šodien bija telefona intervija šajā sakarā! Slikta dzirdamība no viņu puses, bet nu dzirdot jautājumu atkārtoti varēja saprast, kas tiek jautāts. Pagaidām sajūtas 50 uz 50…

 23. Aigars saka:

  Lieliski, Jāni, ziņo par patīkamu rezultātu, ja kas! ;)

 24. No0ne saka:

  Hah, Aigar, uzmini, kas tika sajaa postenii! Neviens cits kaa PP bijusais administrators :)

 25. Aigars saka:

  pp? Tu par sevi? :)

 26. No0ne saka:

  Ne par sevi, bet par vienu, ar ko kopā tas tika uzsākts :)

 27. Dimons saka:

  Jauka vakance ,.

Ieraksti komentāru