Google jaunums – vairāk atslēgvārdu!

zinasPagājušā nedēļā Google nāca klajā ar vēl vienu oficiālu un interesantu jaunumu, ko jau daudzi bija pamanījuši iepriekš – izmaiņas meklētāja rezultātos.

Bet par visu pēc kārtas. Tātad, pirmais jaunievedums Google meklēšanas rezultātos:

 • Turpmāk meklētājs būs “tik gudrs”, ka uz konkrētu lietotāja ievadīto meklējumu/atslēgvārdu rezultātos papildus mājas lapām, kas ir optimizētas tikai un vienīgi uz šo atslēgvārdu, meklētāja augšējā un apakšējā daļā uzrādīsies arī atslēgvārdi, kas ir saistīti ar konkrēto tēmu.

Piemērs:

Es ievadu Google meklētājā atslēgvārdu “ceļojumi”. Rezultātos man parādās lapas, kuras ir vislabāk optimizētas uz atslēgvārdu “ceļojumi”. Taču papildus ir nākušas klāt interesantas iespējas.

Virs visiem rezultātiem parādās arī saistītās meklēšanas – divi jauni atslēgvārdi “tūrisma firmas” un “pēdējā brīža piedāvājumi”

celojumi-google-augsha

Skaidrs, ka šo atslēgvārdu izvietojuma pozīcija ir tik laba, ka šie atslēgvārdi saņems daudzus, jo daudzus klikšķus. Tas savukārt nozīmē, ka visi šie atslēgvārdi ir jau jāskatās kā kopums pirms mājas lapas SEO darbību veikšanas.

Citiem vārdiem runājot, mājas lapas, kas būs optimizētas ne tikai uz atslēgvārdu “ceļojumi”, bet arī uz atslēgvārdiem “tūrisma firmas” un “pēdējā brīža piedāvājumi”, būs lielāki ieguvēji.

SEO speciālistiem vēl viens darbiņš klāt atslēgvārdu analīzes procesā.

Papildus, tā paša atslēgvārda “ceļojumi” meklēšanas rezultātu lapas apakšējā daļā uzrādās arī citi atslēgvārdi.

celojumi-google-apaksha1

Šeit jau ir krietni vairāk atslēgvārdu, taču to izvietojums un daudzums jau ir krietni sliktākā pozīcijā. Protams, būtu jāizvērtē arī šie atslēgvārdi.

Patiesībā, domāju, ka atslēgvārdu analīzē visiem šiem atslēgvārdiem būtu “jāparādās”, taču gan jau katrs vēl atradīs kādu neizmantoto iespēju.

Ievadi arī Tu sava projekta atslegvārdus un pārbaudi, vai neesi palaidis garām kādu iespēju!

 • otrs jaunums – paplašināti apraksti meklējumu rezultātos.

pagarinati-google-aprakstiJo garāku atslēgvārdu ievadi meklētājā, jo lielāka iespēja, ka saņemsi rezultātus ar pagarinātiem aprakstiem. Šī jauninājuma mērķis ir sniegt lietotājiem dziļāku ieskatu resursā.

Kādas ir Tavas pārdomas par šiem Google meklētāja jauninājumiem, it sevišķi par pirmo?

Aigars - pēdējie 5 raksti

Line Break

Autors: Aigars (210 Raksti)

Mans lauciņš ir affiliate mārketings/partermārketings. No tā izriet, ka labi orientējos dažādos interneta mārketinga jautājumos.6 komentāri rakstam “Google jaunums – vairāk atslēgvārdu!”

 1. Ronijs saka:

  Izraadaas ne visiem atslegvardiem raadaas tie papildus linki. ari vairak gribetos zinat vai cilveki pamana tos linkus. varbut CTR ir galigi shvaks.

 2. Aigars saka:

  njā, tas būtu labi – parakties un uzzināt, kādi ir tie kritēriji, kad parādās tie papildus meklējumi, vai tie mainās un kāpēc tieši šie parādās, ne citi. Es esmu pārliecināts, ka augšejie linki strādā ļoti labi, par apakšējiem man ir skepse.

 3. Sandis saka:

  Ja google tos ieviesh latvieshu valodai pec vairaku meneshu testeshanas .com versijaa, tad secinajums ir viens – tas strada un uzlabo user experience. Par to ka sakumaa liek, tas ir patiikams jaunums, un noteikti tie varedu paradiities kaa ljoti izdeviigi atsleegvardi.

 4. Kristaps saka:

  Par tām saistītajām meklēšanām – domāju, ka tie parādās pie populāriem keywordiem, es to biju pamanījis, meklējot “spēles” – un jau diezgan sen, interesanti, ka Google tikai tagad par to paziņo.

  Otra lieta gan ir jaunums.

 5. Aigars saka:

  starp citu tas otrais jaunums absolūti nestrādā – lieta tāda, ka neviens mājas lapas attīstītājs nav to ņēmis vērā :)

  Visi jau kā parasti – Description tegu lieto ar apziņu, ka Google tikai divas rindiņas izleks. Rezultātā Google pati no teksta izrauj kaut kādas frāzes un putra vien sanāk. Tā ir, kad nevienu nebrīdina, bet rada :)

 6. Spektrs saka:

  Nu lai nebūtu putra, tad varbūt aktualizēt tiki 3 atslēgvārdus- Ceļojumi, firma, biļešu cena?!

Ieraksti komentāru