Google Adwords Konsultants – Kas Tas Tāds?

Šā raksta mērķis ir vispārīgi izklāstīt Google reklāmas (Adwords) un skaidri nospraust līniju starp Google un konsultantu. Nākamajā rakstā lasi: Google Adwords konsultanti Latvijā un pasaulē.

Ikvienam ir iespēja pašam ar savām zināšanām piereģistrēties Google reklamēšanās sistēmā Adwords un reklamēt savus produktus un pakalpojumus. Taču ir cilvēki, kas šajā sistēmā strādā gadiem un var palīdzēt izveidot Adwords kontu, panākot labākus rezultātus. Vairumā gadījumu šādi cilvēki ar savu darbu ne tikai atvieglos visu reģistrācijas un izveidošanas procesu, bet arī panāks, ka Jūsu reklāmas izmaksas ir zemākas, un tajā pašā laikā daudz ienesīgākas (lielāka rentabilitāte).

Šis raksts ir par šiem cilvēkiem – Google Adwords konsultantiem.

Ja pavisam par pašiem pamatiem, tad lasiet: Kas ir PPC Mārketings.

Statistika

Ir svarīgi saprast, ka Google maksas klikšķi ir ne tikai svarīgs apmeklētāju plūsmas avots, bet arī lielisks tirgus analīzes rīks. Apskatot savus klientus, secinu, ka vidēji ~38% apmeklētāji katram klientam nāk no Google reklāmām, kas vidēji vienam klientam ir 4500 apmeklētāji mēnesī, kas ik dienas ar saviem vaicājumiem Google sniedz ļoti vērtīgu informāciju par pieprasījumu, kam nepieciešams piedāvājums.

Pats galvenais, ka šī ir mērķēta un ieinteresēta auditorija, jo viņi jau meklē konkrētu produktu vai pakalpojumu, kas nozīmē, ka pastāv lielāka iespēja tos pārvērst par klientiem.

Personīgi es visas savas biznesa idejas pārbaudu ar Google reklāmām! Tikai pēc tam, kad ir iegūti pozitīvi rezultāti, meklēju citus apmeklētības avotus (tieši tā es iesaku darīt arī saviem klientiem).

Google reklāmas apmeklētājs!

Tas ir mērķēts apmeklētājs. Reklāma tiek rādīta tikai tiem Google lietotājiem, kas meklē +/- ar uzņēmuma preci/pakalpojumu saistītas lietas. Grūti vai pat neiespējami ir atrast vēl labāku apmeklētāju, kas internetā meklē konkrētu piedāvājumu, piemēram, ‘vācu valodas kursi’.

Pamatu pamatos, viss ir vienkārši – izveidojam Adwords kontu (0), saliekam atslēgvārdus, kas ir saistīti ar mūsu piedāvājumu (1), izveidojam reklāmu (2) un novirzām apmeklētāju uz mūsu mājas lapu (3). Taču pieredze rāda, ka kļūdas tiek pielaistas visos iespējamajos posmos, pat izveidojot Adwords kontu.

Riski, ja mēģina paši!

 • Lieli izdevumi pat dažu stundu laikā, jo Adwords sistēmā, izvēloties pēcapmaksu un nepareizi izveidojot reklāmas, var dažās stundās iztērēt tūkstošiem latu
 • Lielākas izmaksas par vienu klikšķi, nesekojot līdzi „kvalitātes rādītājam” (Quality Score)
 • Reklāmas parādīsies ļoti reti vai ar laiku vispār netiks rādītas, jo Google seko līdzi to kvalitātei un atbilstībai

Ieguvumi, ja izvēlas speciālista palīdzību!

 • Minimālas izmaksas par efektīvām reklāmām
 • Maksimāla sasniedzamība un kontrole apmeklētāju piesaistē, jo atkarībā no budžeta vai citām iespējām var būt vajadzība ierobežot klientu daudzumu vai arī tieši otrādi palielināt
 • Lieliska tirgus analīzes informācija, lai uzzinātu pieprasījumu gan konkrētajā brīdī, gan tendences laika gaitā
 • Reklāmu veiktspējas patstāvīga kontrole un optimizācijas, jo Google novērtē kvalitāti un piedāvā zemāku klikšķa cenu atbilstošākām reklāmām

Kas jāmaksā Googlei un kas jāmaksā konsultantam?

Daudzi klienti jauc un līdz galam nesaprot, par ko kam ir jāmaksā! Šeit pie vainas ir atsevišķu „kantorīšu” piedāvājums.

Viss ir pavisam vienkārši:

Google jāmaksā par klikšķi. Google ir populārākais interneta meklētājs, kas strādā dienu un nakti, lai tā lietotājiem būtu pēc iespējas kvalitatīvāki rezultāti. Ja Jūs meklējat „cūka”, tad tur arī jāparādās cūkai, tiešā vai pārnestā nozīmē.

Tā kā Google meklētājs ir tik ļoti populārs (Latvijā to lieto 97% interneta lietotāju) un kvalitatīvs, kā arī to apmeklē ļoti daudz lietotāju, tad Google to izmanto un ļauj ievietot reklāmu savā meklētājā. Tā kā Google ir progresīvs uzņēmums, tad tas neprasa maksu par parādītajām reizēm (impressions) kā vairums banera reklāmu, bet gan par apmeklētāju jeb klikšķi. Ja kāds uzklikšķina uz Jūsu reklāmu, Jūs par to arī samaksājat.

Pamatu pamatos Jūs maksājat Google kompānijai par reklāmas ievietošanu tās galvenajā un partneru mājas lapās! Un auditorija Google lapām ir milzīga, jo Latvijā vien katru dienu google.lv apmeklē pusmiljons reižu. Un Google reklāmtīklu izmanto daudzi – Google pelna vairāk nekā 20 miljardus gadā no Adwords reklāmām savā meklētājā un partnera lapās, kas ir ~99% no visiem Google ienākumiem.

Svarīgi arī saprast, ka katram biznesam ir sava mērķauditorija. Vienā gadījumā konkurence un pieprasījums ir liels un par Google klikšķiem var samaksāt pat 1000 vai 2000 USD/mēnesī (Latvijas mērķauditorija), citā gadījumā pilnīgi pietiek ar 100 vai pat 50 USD/mēnesī lielu budžetu.

Konsultantam jāmaksā par darbu. Konsultants ir tas cilvēks, kas māk un var Jums atvieglot darbu Google Adwords sistēmā.

Par piemēriem – uzņēmuma grāmatvedību Jūs varat veikt paši, tas nav aizliegts, taču vieglāk un labāk to uzticēt speciālistam; tiesā sevi varat aizstāvēt paši, taču labāk samaksāt un uzticēties speciālistam…

Konsultants ir savas jomas speciālists, kas iemācīs Jūs orientēties Google Adwords sistēmā vai arī veiks šo darbu Jūsu vietā.

Kas NAV Google Adwords konsultants?

Google Adwords konsultants nav:

 • Google vai Google.lv “vienīgais pārstāvis”, caur kuru iespējams ievietot reklāmu Google (tādi vienīgie pārstāvji neeksistē);
 • Cilvēks, kas vienkārši izveido reklāmu, lai uz atslēgvārdiem parādītos reklāma!

Kas ir Google Adwords konsultants?

Google Adwords konsultants:

 • Ir speciālists, kas pārzina Google Adwords sistēmu visās niansēs;
 • Ir vēlams ar Google sertifikātu: „Google Reklamēšanas Profesionālis”, kas apliecina, ka šim speciālistam ir pieredze un saprašana par Google Adwords darbību;
 • Māk iegūt, atrast izdevīgākus, lētākus un pēc skaita vairāk klikšķus no Google meklētāja sistēmas;
 • Ir kompetents arī citos jautājumos – mājas lapas optimizācija, sociālais mārketings, e-pasta mārketings utt.

Tieši šeit ir svarīgi saprast Google Adwords konsultanta nozīmīgumu. Šie speciālisti ir pavadījuši vairākus simtus vai tūkstošus stundu pie Google Adwords sistēmas un saprot par ko šeit ir runa. Viņi/as izveidos Jums reklāmu, kuram būs mazākas izmaksas, lielāka rentabilitāte, vairāk klikšķu utt.

Kopsavilkums

Ar šo rakstu nevēlos teikt, ka visiem jāskrien pie konsultanta (jo arī pats sniedzu šādus pakalpojumus). Katrs pats var iepazīties ar Google Adwords sistēmu un reklamēties Google meklētājā – http://adwords.google.lv/. Šis ir kā ievadraksts, lai ne pārāk pieredzējuši lietotāji saprastu par ko ir runa nākamajā rakstā (GoogleAdwords konsultanti Latvijā un pasaulē ). Visa sāpe ir par to, ka ir uzņēmumi Latvijā, kas atklāti MELO, stāstot klientiem, ka viņi ir no Google kompānijas un tikai caur viņiem var reklamēties Google meklētājā.

Egils - pēdējie 5 raksti

Line Break

Autors: Egils (14 Raksti)

Egils jau vairākus gadus nodarbojos ar klientu konsultēšanu Interneta Mārketinga jautājumos – Mani Pakalpojumi. Galvenais „jājamzirdziņš” ir Google Adwords Maksa Par Klikšķi reklāmas.14 komentāri rakstam “Google Adwords Konsultants – Kas Tas Tāds?”

 1. Ga4a saka:

  es pat 2 kantorus zinu, kuri tā sevi reklamē…bet tas viss ir pupu mizas.. visu nosaka tava pieeja pie klienta, tava spēja pārliecināt, argumentēt un iesaistīt klientu respektīvi, tā ir māka pārdot pakalpojumu.

 2. Ģirts saka:

  Labs raksts.

 3. Dainis saka:

  Paldies, beidzot aizskāri svarīgu tēmu!

  Gribēju tikai piebilst, ka Google Adwords speciālistam vissvarīgākā papildus kompetence ir web analītika, kas īsti netika pieminēta, bet Google sertifikāti paši par sevi par konkrētām zināšanām nozarē nepavisam nav nekāds rādītājs.

 4. Aigars saka:

  Egils ir vareni pacenties, paldies, interesanti!

  Šie divi raksti varētu būt rokasgrāmatas vietā jebkuram uzņēmējam, kas grasās veikt AdWords reklāmas pasūtījumu ārpus uzņēmuma robežām.

 5. Egils saka:

  Paldies, paldies.

  Centos.
  Gribēju vienreiz par visām reizēm sakārtot savas domas un uzlikt visu uz papīra.

  Runājot par WebAnalytics. Tā jau šie divi raksti sanāca 9 lappušu garumā, vēl liekas papildus informācijas un sanāktu kursa darbs.

 6. Mārtiņš saka:

  Ga4a, pārdošana jebkurā jomā ir svarīga. Pat ja Tev ir super puper produkts, bet slikts pārdevējs bizness nekāds neies un tieši otrādi nekvalitatīvu produktu labs pārdevējs iesmērēs pat nesaspringstot un klients pat īsti nesapratīs priekš kam viņam to vajag.
  Diemžēl cik esmu novērojis Latvijā adwords konsultāciju jomā ar šo ir vairāk pēdējais variants, jo labu speciālistu var uz pirkstiem saskaitīt. Pats zinu kādus divus tikai, lai gan nākuši ar piedāvājumiem par šo pakalpojumu ir kaudzēm un dažreiz pat ir komiski skatīties kā mēģina nopārdot kaut ko no kā neko nesaprot. Vistraģiskākais gadījums manā uztverē ir interinfo, kas paši līdz galam pat nesaprot kā pārdot savu “ekskluzīvo” pakalpojumu, lai gan pieļauju ka ir diezgan daudz klienti kas nopērk arī šādu servisu, jo arī nesaprot ko īsti pērk. Šodien tieši paklausījos interinfo sales dāmu. Man patiesi žēl viņu bija, jo varēja redzēt ka nesaprot ko pārdod. Rezultātā 2/3 no sales sarunas bija pa telefonu ar viņu “tehnisko” speciālistu, kas nebija īpaši labāks, bet vismaz galīgas muļķības nesarunāja.

 7. Egils saka:

  Arī manā pieredzē Interinfo ir “izcēlies” ar savu piedāvājumu. Tādā veidā arī tiek kropļots tirgus…

 8. […] Egils nāca klajā ar interesantiem rakstiem par Adwords konsultantiem. Neformālā sarunā viņš atklāja arī to sāpi, kāpēc šie raksti tapa un man radās doma […]

 9. Mairis Skuja saka:

  Nu… Mēs visi (konsultanti vai kā citādi iesaistītie) varsam tikai draudzīgi papīkstēt, jo pati Google ir bijusi klāt pie tā, ka Interinfo ir iedotas oficiālā tālākpārdevēja (re-seller) tiesības.

  Un paskatoties uz šo no dažādiem aspektiem, ņemat vērā sekojošo:

  1) Google: Šeit var rasties jautājumi par pašu Google partnerattiecību kvalitāti, jo pirms iedot re-seller statusu vajadzēja uzstādīt zināmas prasības partnerim attiecībā uz “sales force” kvalifikāciju;

  2) Interinfo: Vai Jūs zinat, kas ir vadītājs šim pakalpojumam (projektam)? Kādas ir viņa kompetences? Es nezinu. Tas ir daudz no svara. Tāpēc man ir šaubas. Acīmredzot spilgta līdera nav (tas nav nekur komunicēts). Publiski un skaļi ir izskanējusi tikai pirmā PR relīze. Un šaubas ir nevis par biznesa kompetencēm (Uzņēmums!) vai pārdošanas spējām (Interinfo bāze!), bet tieši par Interinfo spējām pārdot KVALITATĪVU pakalpojumu.

  3) Tirgus: Tūkstošiem MVU (SME) segmenta uzņēmumu nezin, kas ir AdWords vai pat ja zin- neapjauš tā iespējas. Lai Interinfo audzina / paplašina tirgu, nekas mums vai Egilam vai Sprennem netraucē piegādāt kvalitatīvākus pakalpojumus. Retorisks jautājums: Kas ir labāk? Iet pie klienta, kas ir “balta lapa” vai iet pie klienta un piegādāt kvalitatīvāku pakalpojumu?

  M.

 10. Mārtiņš saka:

  Mairi, par pirmo un otro piekrītu, te patiešām Eloram jāpajautā kas par sviestu, kapēc šie tā blamējas, lai gan viņš maz ko par to varēs komentēt, tikai mazpieredzējis reps. Pie tam reseller progai mainīti nosacījumi diezgan nesen, jo sākumā bija obligāts nosacījums 500 klienti, uz ko kvalificējās tikai lielvalstu korporatīvās SEM aģentūras, bet tad laikam izvēlējās iedot šo iespēju arī mazākām valstiņām un mīkstināja šo nosacījumu. infomedia laikam savu uzņēmumu reģistru pasniedza kā klientu bāzi, lai gan info novecojusi tajā. Pie manis bija atnākuši un kā beigās uzzināju domāja, ka esmu microlink pārstāvis no Skanstes ielas 13, lai gan tikšanās adrese dzirnavu ielā un e-pasta domēns pat nesamulsināja.
  Par trešo gan nepiekrītu, ja Tev atnestu piem. iphone un stāstītu ka ar to var smuki riekstus skaldīt, bet pat neieslēgs un neparādīs kā lietot, tad klientam priekšstats rodas pilnīgi nepareizs un nākamajam iphone pārdevējam uzreiz parādīs durvis, jo būs pārliecība ka riekstu skaldīšanai labāk noder rolex pulkstenis. :P Tad jau labāk balta lapa, jo nebūs sākumā jāpārliecina ka riekstus skalda ar citiem rīkiem, bet iphone drīzāk derīgs naglu dzīšanai :)

 11. artist saka:

  gribēju mazu komentāru un savu pieredzi ar Adwordiem par iepriekš minēto kompāniju.
  Arī manam uzņēmumam, pēdējā laikā, ir nepieciešamība reklamēties ar PPC – Maksa par klikšķi palīdzību.
  Par cik nebija nekādas pieredzes un zināšanu, noslēdzu līgumu ar Infomedia firmu par Ls 200 uz gadu vienam atslēgas vārdam, kā rezultātā nokļuvu kopējā statistikas bāzē, kur tādā veidā šīs firmas censoņi apiet Adwordus un manam uzņēmumam bloķē iespēju tieši atrasties Google Adwords meklētājā. Statistikas un meklējumus vispār neredzēju.
  Vienā vārdā – pamatīgs iekritiens un peļu slazds.
  Tad pie manis atnāca pieminētās “Interinfo” konsultants un precīzi izskaidroja kas un kā notiek Googlē. Tā rezultātā, jau otro mēnesi – mans uzņēmums ir labās pozīcijās meklētājā, labs CTR, laba kvalitāte atslēgas vārdiem, mainām dienas budžetus, strādājam ar reklāmas tekstu un mainām atslēgas vārdus. Tūlīt mainīsim sezonalitātes preces, utt. Vārdu sakot – esmu apmierināts.
  Vēl, kas- ik pa laikam saņemu uz e-pastu piedāvājumus par piem. 5 Ls atrasties Google Adwordu top pozīcijās. Agrāk būtu tam piekritis, bet šobrīd zinu, ka šī nozare attīstās, un līdzīgi kā kādreiz nekustamajos, arī šajā var vērot visādus šmuguļus, lai pievilinātu klietus.

  Vēl viena interesanta lieta, šeit lasīju un nekur neieraudzīju – kampaņas laikā, ja nauda netiek izklikšķināta, pieminētā Interinfo kompānija, atlikušo naudu atgriež klientam kontā.
  Rezumē – Paldies par šo mājas lapu un iespēju iegūt info un apmainīties viedokļiem par internet mārketingu!

 12. Focus Group saka:

  Esmu pārliecināts un ticu, ka kvalitatīvus AdWords pakalpojumus spēs sniegt tikai mazās kompānijas, kas vairāk cenšas, nekā lielie, nenosakāmie “brīnumdari”.

 13. Polikovs saka:

  Paldies! Ļoti interesants raksts.

  Man liekas, ka ļoti noderīgs būtu visiem pieejams un neatkarīgs LV Google konsultantu reitings/saraksts ar atvērtu atsauksmju sadaļu.

  Lai veicas!

 14. Anna saka:

  Veiksmi! Super raksts!

Ieraksti komentāru