Domēns, domēna nosaukums

domēnsEsmu pārliecināts, ka visi zina kas ir domēns, domēna vārds, domēna nosaukums, mājas lapas nosaukums, bet ja nu tomēr… Andis Refer.lv mājas lapā to ir lieliski izskaidrojis.

Es vairāk gribētu pievērsties vienam citam aspektam – domēna nosaukuma izvēlei.

Saistībā ar domēna nosaukumu visbiežāk rodas diskusijas par to, vai tam ir jābūt SEO (search engine optimization) draudzīgam vai tomēr pirmkārt domēna nosaukumam ir jābūt labskanīgam un tikai tad SEO draudzīgam. Vai arī vispār SEO šajā lietā nejaukt.

Gadījumā, ja mājas lapa ir veidota ar nolūku piesaistīt konkrētu mērķauditoriju konkrētā nišas tirgū, lai teiksim pārdotu kādu affiliate produktu un tiek darīts viss, lai projekts būtu maksimāli SEO draudzīgs, tad jā, mājas lapas nosaukumam pilnīgi noteikti būtu jābūt SEO draudzīgam. Tas nozīmē, ka galvenajam nišas atslēgvārdam ir jābūt iekļautam mājas lapas nosaukumā. Un vēlams sākumā. Ideālā gadījumā, protams, mājas lapas nosaukums ir identisks ar galveno atslēgvārdu. Tādējādi tas būs vēl viens pluss mājas lapas panākumiem meklētāju rezultātos (SERP).

Īpašu uzmanību jāpievērš gadījumā, ja ir vēlme veidot SEO draudzīgu vairāku vārdu domēna nosaukumupar to ir rakstījis deni2s. Vienvārdsakot – vārdi ir jāatdala ar domuzīmi. Nevis BuyDellLaptop.com, bet buy-dell-laptop.com.

Cits aspekts – domēna nosaukuma saistība ar tēmu mājas lapā ir aizskarts manis raksta sākumā minētajā Anda rakstā. Ja Jānis Meistars tirgo mēbeles, tad domēna nosaukums janismeistars.lv nebūs labs – diemžēl tādi gadījumi ir sastopami bieži. Pirmkārt tas nav SEO draudzīgs domēna nosaukums. Otrkārt, tas nav pat arī tēmai atbilstošs domēna nosaukums.

Bet vai vienmēr domēna nosaukumam ir jābūt SEO draudzīgam? Nē!

Piemēram, ja tiek veidots jauns brends/zīmols, tad cik liela nozīme var būt šim faktoram? Te daudz nozīmīgāka detaļa ir nosaukuma labskanīgums. Tam ir jābūt arī viegli iegaumējamam, stilīgam, oriģinālam. Paskatamies uz praktiski jebkuru populāro mājas lapu pasaulē – ļoti maz ir tādu domēnu nosaukumu, kas ir veidoti kā SEO draudzīgi. Pārliecinoši dominē “brendīgi” domēnu nosaukumi un netiek ņemta vērā SEO perspektīva.

Tomēr bieži vien var saskatīt, sajust domēna nosaukuma saistību ar nozari, kurā darbojas projekts. Tā jau ir augstākā pilotāža. Piemēram, es uzskatu, ka Twitter.com ir daudz veiksmīgāks domēna nosaukums nekā microblogging.com. Jā, otrais vairāk atbilst tēmai, ir maksimāli SEO draudzīgs, taču pirmais rada daudz labākas sajūtas un vienkārši ir “krutāks”.

Aigars - pēdējie 5 raksti

Line Break

Autors: Aigars (210 Raksti)

Mans lauciņš ir affiliate mārketings/partermārketings. No tā izriet, ka labi orientējos dažādos interneta mārketinga jautājumos.16 komentāri rakstam “Domēns, domēna nosaukums”

 1. Sandis saka:

  Ja janismeistars.lv nav labs, kads butu labs?

 2. :))) saka:

  laikam jau janis-meistars.lv :)

 3. Ivars saka:

  varbūt JānisMēbele.lv :D jokojos ;) , protams ka vārda Jānis tur nemaz nav jābūt, jo Jāņus varbūt meklēs tikai Jāņu Dienā…:)

 4. Aigars saka:

  piedāvāju bernu-mebeles.lv, ja tiek tirgotas bērnu mēbeles, piemēram ;)

 5. :))) saka:

  nu bet ja piemēram janis mēbeļu meistars pēkšņi kļūst populārs :D ?

 6. Aigars saka:

  jap, precīzi – var būt variants, ka jau līdz mājas lapas izveidošanai vārds Jānis Meistars visiem asociējas ar mēbelēm, jo tas ir lielākais mēbeļu speciālists valstī, staigājošs zīmols.

 7. Sandis saka:

  Bet nu reāli ar to arī visi iegrābjas – taisa brandus utml, kaut gan uz doto mirkli, sevišķī jau latvijā, brands ir sekundārs, ir jāņem trafiks un customeri, lai tas 500-1000ls mājas lapas projekts atmaksātos. (re: mazais/vidējais bizness);

 8. […] pilnībā pietiks ar vienkāršu WordPress blogu.  Taču sākumā ir jāizvēlas un jāiegādājas domēns (piemēram, http://www.godaddy.com) un jānokārto hostinga konts (piemēram, […]

 9. Alre saka:

  jautājums.
  Vai domēna, zonai (.com; .net; .info; .me; .lv….) šājā sakarā ir kāda nozīme?
  Ko tie nozīmē es zinu. Es tiem īpaši nepievēršu uzmanību, tikai tad ja vajag adresi pierakstīt vai kādam nosaukt.

 10. Aigars saka:

  .com ir visiem pa prātam, ja Tev domēns būs .net vai .info, tad jau uz Tevi skatīsies šķībi. Tā tas ir. Latvijā protams solīdi ir būt ar .lv domēnu.

 11. Agris saka:

  Kā vērtē Latvijā domēnus ar garumzīmēm?
  Piemāram, teatris.lv vai teātris.lv, kurš būtu labāks priekš Google?

 12. Aigars saka:

  no SEO viedokļa tas nav izšķirošais. Pilnībā pietiekoši ir ar teatris.lv, pie tam pie domēniem ar garumzīmēm lielākā daļa cilveku vēl nav pieraduši

 13. Agris saka:

  Bet kā Tu domā, ja vienāds content un atslēgvārds teātris. Būtu kāda starpība Google pozīcijās? Saprotu, ka nav pieraduši, bet pats zini, ka lielākā daļa traffika ir no Google… Tas, ka 10% ievadītu http://www.teatris.lv par to nav runa…

 14. Aigars saka:

  maz testu ir šajā ziņā, bet esmu pārliecināts, ka nav izķirošas nozīmes. Domēna vārds ir tikai niecīga daļa no Google pozīciju uzlabošanas arsenāla

 15. Agris saka:

  O.K. Tad paskaidrošu precīzāk, ko domāju. Lv ir, piemēram, apdrošināšanas niša vai kreditēšana diezgan aizņemta ar lielām kompānijām, vienkārši gribēju saprast vai atslēgvārdu apdrošināšana, kreditēšana varētu nooptimizēt un ielīst ar domēnu apdrošināšana.lv vai kreditēšana.lv. Saprotu, ka teiksi, ka šos atslēgvārdiem var nooptimizēt arī kaut vai uz aizvermuti.lv, bet ne par to ir stāsts :p
  Bet tad salīdzinot, ko tad Google saka par apdrošināšana.lv? Ir vispār kāds saits LV ar garumzīmēm (es domāju, kurš darbojas, nevis izbeigušies domēna vārdi nic.lv :D).
  Vienkārši interesanti arī būtu paskatīties uz to lapu caur Google prizmu…

 16. Aigars saka:

  protams, ja domēna vārds maksimāli atbilst meklējamam atslēgvārdam, tad tas no Google viedokļa IR LABĀK. Tas ir viennozīmīgi, taču, atkārtoju, tas nav izšķirošais. Tev ir arī jāsaprot, kā apmeklētāji varētu to uztvert. Piemēram, vai pirmo reizi nonākot no Google, vini pēc tam atkārtota apmeklējuma gadījunmā neievadīs domēnu bez garumzīmēm un nenonāks konkurenta lapā? utt. utt.

  Tas, ka domēns ar garumzīmēm Googlei tomēr patīk, var redzēt šajā piemērā:

  http://www.google.lv/#hl=lv&source=hp&q=darbs+%C4%81rzem%C4%93s&btnG=Google+mekl%C4%93%C5%A1ana&meta=&aq=f&oq=darbs+%C4%81rzem%C4%93s&fp=c014ac823ea2530b

Ieraksti komentāru