Black Hat SEO jeb Kas Nepatīk Googlei

black hat seoEsam gana daudz runājuši par SEO, vēl tik pāris nedēļas SEO pamatu raksti un tad laiku pa laikam atgriezīsimies pie SEO tēmas tikai ar jau kaut kādām interesantām, advancētākām lietām. Jo viss, kas ir bijis rakstīts līdz šim, patiesībā ir pamatu pamati.

Šodien par Black Hat SEO jeb ko nevajadzētu darīt, kas nepatīk Google vīriem. Šīs tehnikas ir “aizliegtas ar likumu” un visa atbildība par to pielietošanu ir jāuzņemas uz sevīm. Tās gan nav TOP tehnikas, bet gan vispopulārākās nelegālās vai nederīgās tehnikas, kas agri vai vēlu var beigties ar mājas lapas sodīšanu.

Nedaudz par Black Hat SEO – tā ir mājas lapu optimizācija ar meklētāju neatļautiem, neatbalstītiem paņēmieniem, ar nolūku paaugstināt konkrētās lapas reitingu meklētāju rezultātos (SERP). Parasto optimizāciju, atļauto bieži vien sauc par White Hat SEO.

Saprotamu iemeslu dēļ arī visu pārāk dziļi neanalizēsim. Tās tehnikas, kuras vairs nestrādā, apskatīsim nedaudz dziļāk, bet tās, kas joprojām dod rezultātu, tikai pieminēsim.

Neredzami teksti un linki

Ar nolūku piespamot lapas saturu ar atslēgvārdiem un linkiem, tie tiek veidoti neredzami, lapas fona krāsā. Vai nu atklāti (iezīmējot tekstu, slēptās daļas var redzēt) vai nu ar CSS faila palīdzību. Pirmajā gadījumā meklētāja roboti ļoti vienkārši atklāj šo viltību un tā neies cauri, ar CSS jau atklāt viltību ir sarežģītāk, taču nekad nevar zināt, kas notiks rīt.

Tāpat arī populāri kādreiz bija veidot mazus attēlus ar linkiem (1×1 izmērā), kas lapas apmeklētājam nav pamanāms, taču meklētaju roboti šiem linkiem seko.

Masveida reģistrācija dažādos katalogos

Arī šī ir jau veca taktika, par ko ja nesekos sods, tad pilnīgi noteikti tā nedos nekādu vērtību. Notiek tas vienkārši – jaunas lapas īpašnieks savu jaunuzcepto web projektu reģistrē pilnīgi visās iespējamās web vietnēs, katalogos, linku fermās utt. Un to dara, neskatoties ne uz ko – ne uz konkrētā kataloga PR, ne uz to, kā links tiek izvietots un kur un tamlīdzīgi.

Vai vēl trakāk – tas tiek darīts ar speciālu programmu palīdzību, kas spēj pievienot mājas lapu automātiski vairākiem desmitiem tūkstošu katalogu. Pat atpazīstot Captcha kodus.

Var apstiprināt (pats veicu eksperimentu), ka šāda tehnika nedod absolūti neko. Dažādas katalogu datu bāzes ir praktiski nevērtīgas, tajās ir ļoti maz vērtīgu web resursu ar augstāku PR par 1-2, kas nedod praktiski neko Google meklēšanas rezultātiem.

Piemēram, manā gadījumā no 15000 lielas katalogu bāzes tikai labi ja 100 katalogiem bija vērā ņemams Google PR (augstāks par PR4), absolūti lielākai daļai PR bija minimāls vai pat niecīgs. Un pliks links uz mājas lapu nav vērtīgs, tam ir jābūt ar svaru. Daudzi teiks, ka absolūti jaunai lapai tas varētu noderēt utt. Saku, ka nevar gan noderēt, labāk pacensties mājas lapu iedabūt vairākos desmitu prestižu katalogu ar augstu PR, pat ja tie ir maksas.

Atslēgvārdu spams

Šajā gadījumā atslēgvārdi tiek pārblīvēti, piemēram, keywords meta tegā, kas arī nedod nekādu rezultātu.

Piemēram, kā tas tiek darīt šajā konkrētā lapā

keyword spam

Pirmkārt, atslēgvārdu ir par daudz, otrkārt ir arī aboslūti tēmai neatbilstoši atslēgvārdi, kas visticamāk ir automātiski ģenerēti.

Lūk, ko par keywords meta tegu nozīmi Google meklēšanas rezultātos saka Google vīrs Matt Cutts:

<noframes> un <noscript> spams

Šeit jau nedaudz sarežģītāka pieeja, taču arī viena no bīstamākajām, par ko var sekot beztermiņa sods no meklētāja puses.

Tas tiek īstenots ar aptuveni šādiem risinājumiem:
<SCRIPT LANGUAGE=”javascript” SRC=”http://www.spamalapa.com/counter.js”
TYPE=”text/javascript”></SCRIPT>
<NOSCRIPT>
<a href=”http://www.spamalapa1.com”>auto nomas</a>
<a href=”http://www.spamalapa2.com/keywords.asp?keyword=leti+auto”>lēti auto</a>
<a href=”http://www.spamalapa3.com/keywords.asp?keyword=autonoma”>autonoma</a>
<a href=”http://www.spamalapa3.com/keywords.asp?keyword=nomat+opel”>nomāt opel</a>
<a href=”http://www.spamalapa.net/”>auto noma rīgā</a>
<a href=”http://www.spamalapa.biz/”>labākā auto noma</a>
</NOSCRIPT>

Un atkal jau, lapas apmeklētājs šādus linkus neredz, taču meklētāju robots gan to uzskata par spamu.

Bez tam vēl tiek izmantotas arī tādas lietas, kā:

 • URL redirekti/pāradresācija
 • lapas ar dubulto saturu (duplicate/mirror content)
 • linku fermas (kad vienā lapā ir vairāki simti, tūkstoši linku)
 • starplapas (doorway pages)

Pēdējā laikā visas augstākminētās tehnikas ir pārgājušas citās fāzēs, jo gluži vienkārši Google roboti tās ātri un vienkārši atmaskē.

Par populārākajām pēdējā laika metodēm var saukt:

 • dažādas linku shēmas (linku tīkli, maksas linki)
 • sociālo mediju spams (blogi, forumi, social bookmarking spams)
 • u.c. advancēti risinājumi kā vidžeti, skripti, kas parasti virzīti uz neredzamu linku ģenerēšanu, kas varētu paaugstināt Google PR

Katrā ziņā Black Hat SEO visu laiku iet pa priekšu meklētājiem, kuriem arvien no jauna nākas cīnīties ar to, ko darboņi ir izdomājuši un jaunu sadarījuši.

Tas vai lietot šīs tehnikas vai nē, paliek katra paša ziņā. Mans viedoklis ir, ka nav vērts ar šādām metodēm censties uzlabot rezultātus, ja to pašu efektu var panākt ar citām, pat ne SEO metodēm. Es gan neko jaunu nepateicu, Black Hat SEO bija, ir un būs.

Aigars - pēdējie 5 raksti

Line Break

Autors: Aigars (210 Raksti)

Mans lauciņš ir affiliate mārketings/partermārketings. No tā izriet, ka labi orientējos dažādos interneta mārketinga jautājumos.15 komentāri rakstam “Black Hat SEO jeb Kas Nepatīk Googlei”

 1. Es sev esmu atklājis Firefox addonu RefControl :D jauna rotaļlieta.

 2. Egils saka:

  Masveida reģistrācija dažādos katalogos – man sanāca sods testējot – no labas pozīcijas (#3) uz #120. Un nu jau gandrīz gadu nekas nemainās un nekādīgi šo sodu nevaru dabūt nost…

  Skaidrs ir viens, ja domā ilgtermiņā, nekādu Black Hat SEO.

  P.S. kādam ir pieredze. Ja es ar šādu “nosodītu” domēnu ar PR4 pāradresētu (forward) uz jaunu, vai man PR pāradresētos, taču sods nē?

 3. asdf saka:

  Masveida reģistrācija dažādos katalogos, kad vēl nezināju, kas vispār ir tāds seo tādu lietu izdarīju un nesodija, kā tas rezultātu ietekmēja nemācēšu pateikt:).
  Slēpu arī linkus pats nezinādams, ka tā nedrīkst, ar lapām viss kārtībā!
  Atslēgvārdu spams= nez kā bija senāk, bet uz doto brīdi tas vispār neko nedod…
  Jēga no tām 1×1 bildēm ja var uztaisīt tās bildes 10×10?

 4. Aigars saka:

  nu es jau tāpēc arī atklāju dziļāk tikai to, kas nestrādā :D tas, kas tagad “strādā”, tās ir dažnedažādākās viltības ar linkiem – nezcik lapas, nezcik domēni, vēl nezcikāk linki

  ar katalogiem man arī liekas, ka toreiz pēc eksperimenta norāvu sodu, drīzāk gan par vienādu title, taču tas man bija patiešām tikai eksperiments, atdevi tas neietekmēja

 5. Ronijs saka:

  Tagad ljoti labi darbojas linku virpulis uz mazas konkurences keywordiem. Itkaa jau ari skaitaas blackhat. Bilde – http://screensnapr.com/u/9prdpy.png

 6. Sandis saka:

  Labs veids kā definēt black hat ir: Linku spams (ir/nav), Satura kvalitāte (mākslīgi ģenerēts/orģināls), user experience (sakaini redirekti un popupi/ sakarīga normāla lapa);

  Linkwheels ir diezgan patālu no balchat; varētu teikt ka parasti vāji norealizēts white hat ;) jeb man patīk to saukt par indirect rankings;

 7. laimisk saka:

  Lasu tavus rakstus, zini , interesanti, bet ja Tev vissvisāda viltības zināmas un apejošie SEO knifi pilna lapa, Kapēc ??? Jā, kapēc tev lapai no google ir PageRank 3, Vajadzēja nu vismaz 5-6
  Mana necila lapa nav i gadu veca , bet tas pats 3..
  Bez apvainojumiem, jo es no SEO trikiem vispār neko nerubīju….
  Vai nevari pateikt, ko nozīmē technorati manai vienai lapai http://en.kllproject.lv/ šādi vērtējumi Authority: 17
  Rank: 206,128 lapa ir jauniņa nu kadi 7mēneši , bet google rank ir 2 ???

 8. Aigars saka:

  laimisk, bet kā Tu domā, cik veca ir šī lapa? 8 mēneši…

  kam man tas PR ir vajadzīgs šim projektam Latvijā? Jo redz, man WebMarketing.lv ir hobijs un es nekad necentīšos bāzt visās malās linkus, lai paaugstinātu lapas PR un tā tālāk.

  Lapa jau tagad ļoti labi kotējas google.lv no rakstiem vien, puse apmeklētaju plūsmas nāk tieši no meklētājiem un tendence ir pieaugt.

  WebMarketing.lv manā prioritāšu skalā ir aptiuveni vietā 4 vai 5. Man ir daudz kas vēl cits darāms.

 9. laimisk saka:

  Un kā ar manu Jautajumu ? Vai nevari pateikt, ko nozīmē technorati manai vienai lapai http://en.kllproject.lv/ šādi vērtējumi Authority: 17
  Rank: 206,128 lapa ir jauniņa nu kadi 7mēneši , bet google rank ir 2 ???

 10. Aigars saka:

  es Technorati reitingu nevērtēju augsti, ja godīgi. Nekādas sakarības starp to un Gogole rank nemeklē, tādas vienkārši nav. Neesmu petījis Technorati reitinga rādītaju nozīmi, gan jau viņi to pie sevis ir kaut kur detalizēti izskaidrojuši.

  Bet kopumā – Technorati, tāpat kā Alexa reitingiem lielu vērību nepiegriez, tie vēl neko neizsaka

 11. laimisk saka:

  Skaidrs , paldies un veiksmi !

 12. Sandis saka:

  Aigaram taisnība – Alexa/Technorati utml ir diezgan subjektīvi, drīzāk tendenciozi rādītāji.

  Par Technoratiem ir tā ka viņi nesen paziņoja par algoritmu maiņu, bet agrāk ja nemaldos authority nozīmēja cik uz tevi ir linkojušies pēdējo 6 mēnešu laikā. Kas ir kā indikators vai nu tam ka esi, autoratīvs resurs vai ka raksti par aktuālām / kontraversām tēmām.

  Par to PageRank – latvijā varbūt ir pāris tūkstoši labākajā gadijumā, kas ir šī bloga auditorija, un labi ja tikai pāris simtiem, no viņiem ir savas mājas lapas utml, kas varētu linkoties uz šejieni. Un tā kā šājā nišā lielas konkurences nav, pietiek ar labu saturu lai rankotos.

 13. Māris saka:

  Vai progu XRUMER arii var pieskaitiit pie Blackhat? Kāds ir ar to darbojies? Kādi rezultāti?

 14. Vairo saka:

  Egīl, par to Masveida reģistrāciju , cik lielā apmērā to to domā? Esmu vairāk kārt mēģinājis apmēram 750 katalogus utml, pieņemsim 30 dienu laikā. Nekad neesmu iebraucis auzās, bet nu liekas, ka tu biji mēģinājis 2k + variantu?

  Vai kāds tev tur tas cipars tieši bija aptuveni, jautāju tīri intereses pēc, jo negribētos piedzīvot, ko līdzīgu.

  Paldies,

  Vairo

 15. […] ietaupīt meklētāja Google lietotātāja laiku un izvairīties no neatbilstoša satura lapām (Black Hat SEO). Google ziņo arī to, ka šinī priekšskatīšanas režīmā būs redzama lapas daļa, kurā […]

Ieraksti komentāru