Affiliate Mārketings Nav Brīnumnūjiņa

Kā jau prognozēju gada sākumā, šis gads Latvijā iesācies kā partnermārketinga buma gads. Jā, pasaulē jau runā par to, kā mainīsies affiliate mārketings un kā labāk to paveikt, kamēr Latvijā tas tikai ienāk. Tas viss priecē, taču parunāsim par sekojošo tēzi:

Affiliate mārketings nav brīnumnūjiņa, kas viena pati var uzlabot biznesu! Affiliate mārketings VAR KĻŪT par vēl vienu ieroci kopējā mārketinga ieroču arsenālā. Uzsvars uz ‘var kļūt’. Cik spēcīgu? Līdz pat 90% no visām pārdošanām.

Saprotiet mani pareizi, es vēlos, tas arī bija viens no maniem mērķiem, lai affiliate mārketings Latvijā attīstītos kā jebkurš cits interneta mārketinga modelis. Es arī atbalstu ikvienu attiecīgo iniciatīvu, taču ikvienai lietai ir savi priekšnoteikumi un izņēmums nav arī affiliate mārketings…

Affiliate mārketings ir ļoti cieši saistīts ar produktu/pakalpojumu. Patiesībā affiliate mārketings arī sākas no produkta vai pakalpojuma.

Lai sekmīgi realizētu partnerprogrammu, viens no svarīgākajiem produkta/pakalpojuma nosacījumiem – ir jābūt USP (Unique Selling Point), t.i. kaut kādai “odziņai”, kas atšķir šo produktu no visiem citiem piedāvājumiem tirgū.

Protams, produktam jābūt arī kvalitatīvam. Kvalitatīvs produkts nenozīmē tikai “atzīta un populāra zīmola produkts”. Papildus tam ir vairāku citu priekšnoteikumu kopums, starp kuriem, kā svarīgākos affiliate mārketingam izcelšu sekojošos.

Mājas lapa kā produkta vai pakalpojuma seja

Affiliate mārketierim ir svarīga viegli uztverama produkta vai pakalpojuma mājas lapa. Cik viegli ir tajā navigēt, atrast visu nepieciešamo informāciju. Ar cik klikšķiem var nonākt līdz produkta vai pakalpojuma iegādei un vai vispār var atrast to sasodīto pasūtījuma pogu. Vai mājas lapa nav pārāk smaga utt.

Nav pat tik svarīgs mājas lapas dizains, cik svarīgi ir, lai viss nevainojami “strādā uz pārdošanu”, lai lapa “uzrunātu” pircēju, t.i. pircējam nebūtu nekādu izredžu pazust informācijas plūsmā un viņš tā vietā, lai pasūtītu produktu online, neaizskrietu pie konkurenta, pie kura “viss ir daudz labāk un vieglāk”.

Produkta nolaišanās lapa (landing page) kā pārdošanas dzinējs

Ļoti svarīgs faktors jebkuram affiliate darbonim ir produkta nolaišanās lapa. Pirmkārt, partnerprogrammas īpašniekam ir jānodrošina partnerim unikālā saite katra atsevišķa produkta nolaišanās lapai.

Teiksim, strādājot ar tālruņiem, saitēm jābūt ne tikai uz kategorijas lapu ‘Mobilie tālruņi’, bet arī uz ‘Mobilie tālruņi -> Nokia -> N97″ (nekādas pretenzijas attiecībā uz jauno Dateks programmu, tur strādā Direct link opcija).

Nu un, protams, pati nolaišanās lapa. Tai jābūt tādai, kas pārdod:

 • produkta galvenās īpašības,
 • pircēja priekšrocības, to iegādājoties,
 • skaidra cena,
 • atlaides,
 • viegli atrodama, labi redzama online pasūtījuma poga,
 • ātrs un nesāpīgs produkta/pakalpojuma pasūtīšanas process (vienu brīdi bija arī pat Lattelecom programmas sāpe)

Tas viss ietekmē affiliate censoņa darbības rezultātus un viņš tam pievērš uzmanību līdz pat tādam līmenim vai sākt/turpināt strādāt ar šo programmu. Dažreiz pat affiliate censoņi darbojas kā tādi dzeņi-sanitāri, kas palīdz uzlabot pašu produktu.

Promo materiāli

Par saitēm jau izteicos, šeit vairāk par iemīļotajiem baneriem.

Nav svarīgi, kādus banerus kompānija lieto reklāmai lokālajos portālos, bet ja tiek gatavoti baneri affiliate censoņiem, tad tiem jābūt ar CTA elementiem. Tam nav jābūt obligāti tekstam “Pasūti Šeit” un tamlīdzīgi, tas var būt arī kreatīvs CTA elements, kas prasīt prasās, lai uz to spiestu. Brutāls produkta attēls ar saukli vai cenu nestrādā.

Komisijas maksājums

Lai pārāk neiedziļinātos visos sīkumos un niansēs, pateikšu īsi – komisijas maksājumam ir jābūt adekvātam. Ne lielam, ne mazam, bet adekvātam. Komisijas maksājums ir ļoti svarīga lieta, kas ir rūpīgi jāpārdomā jau pašā programmas sākumposmā.

No vienas puses, nekad nedrīkst domāt kā ietaupīt uz affiliate censoņu rēķina, drīzāk, kā vēl vairāk viņus motivēt.

No otras puses, komisijas maksājums arī nevar būt pārāk liels, jo vēlāk samazināt to būs divtik sāpīgi. Affiliate censonis labāk pieņems mazāku komisiju labam produktam nekā lielu komisiju sliktākam produktam.

Tie ir tikai daži ietekmējošie faktori, taču visvarīgākie partnermārketinga censoņiem.

Un ja nav šī kvalitatīvā produkta vai pakalpojuma (nav svarīgi, kādā nišā), tad affiliate mārketings nevar palīdzēt risināt plānotos biznesa uzdevumus. Vismaz ilgtermiņā pilnīgi noteikti nē.

Labs piemērs? Jā, protams, tas pats Lattelecom. Izpētiet Lattelecom produktu nolaišanās lapas, kā tās strādā uz patērētāja uztveri, kā tās uzrunā potenciālo pircēju, veiksmīgi “iesaiņo” pašu produktu.

Es nevēlos teikt, ka partnerprogrammu var realizēt tikai spēcīgi zīmoli. To var paveikt jebkurš, kam ir kvalitatīvs un/vai unikāls produkts. Un nav arī svarīgs produkta lielums – tas var būt mazas nišas produkts, tikpat labi arī plaša patēriņa produkts.

Vēos uzsvērt, ka šis ir vispārīgs raksts, kurā nav nekādu zemtekstu par jaunajām partnerprogrammām (par tām parunāsim atsevišķi). Tas ir drīzāk domu apkopojums, kas radies dažādu diskusiju par affiliate mārketingu rezultātā. Un vēl kā tāds brīdinājuma šāviens…

Aigars - pēdējie 5 raksti

Line Break

Autors: Aigars (210 Raksti)

Mans lauciņš ir affiliate mārketings/partermārketings. No tā izriet, ka labi orientējos dažādos interneta mārketinga jautājumos.10 komentāri rakstam “Affiliate Mārketings Nav Brīnumnūjiņa”

 1. Agris saka:

  Labs ievads :)
  Protams, es atkal visu sapratu ne tā, kā to vajadzējas saprast lasītājam vulgaris :D
  P.S. Skatos esi sācis banerus taisīt (gan jau zini par ko ir runa). Izskatās tiešām labi ;)
  P.S.S. Par tēmu runājot, es gan skatos, cik reāli var nopelnīt ar konkrēto programmu (tas saistībā ar komisijām). Komisija var būt 50%, bet kāda jēga, ja tirgus mazs (piemēram, pārdod vienu produktu pusgadā), vai arī pārāk maza (kā Dataleks).
  Lattelecom tas ir ļoti labā balansā (izņemot VTV, domāju, ka tur bija jābūt dažādām komisijām par pliku dekoderu un par ilgtermiņa līgumu…)
  Aizrunājos…

 2. Aigars saka:

  komisija nekad nevar būt galvenais noteicošais faktors. Tādu pašu partnerprogrammu varētu uztaisīt arī Izzi, piemēram, un uzlokt komisiju 50 Ls par seilu. Domā, rezultāts būs labāks? Jā, pareizi… ;)

 3. 08 saka:

  Viņi tak nepelna no dekoderiem un nav ne vainas tām komisījām, es pat teiktu tās ir ļoti dāsnas + nomaksā nodokļus! Forši ne? Redzēsim vai kāds vispār spēs ko līdzīgu izveidot!

 4. Aivars saka:

  Vispār vajadzētu LV to visu pasākumu sākt tā aktīvi kustināt.Sākt izskaust spamu un arvien vairāk sākt izglītot cilvēkus un ieviest dzīvē partneru programmas un citas vērtīgas peļņas iespējas.Sākam cīņu par kvalitāti:)

 5. Aigars saka:

  es domāju, ka tieši tā tas arī notiks, Aivar. Es esmu pārliecināts, ka tā notiks. Es zinu, ka tā notiks.

 6. deni2s saka:

  Sorry par offtopic: Aigar, vai saņēmi ziņu, kuru nosūtīju dažas dienas atpakaļ? Neesmu saņēmis nekādu atbildi, tāpēc jautāju.

 7. Kristaps saka:

  Man jautājums par ārzemju affiliate programmām. Kā ir ar naudas izmaksu. Viņi daudzi prasa norādīt VAT numuru un dažreiz pat kompānijas nosaukumu. Vai tādam obligāti ir jābūt vai viņi var naudu izmaksāt arī privātpersonām?

  Gribēju arī pateikties par grāmatu – izlasīju vienā piegājienā. Ļoti labā un vienkāršā valodā viss izskadrots. Stipri informativāka un vienkāršāk saprotama nekā ārzemju speciālistu.

 8. Aigars saka:

  Paldies par labiem vārdiem, Kristap!

  Tikai ļoti retos gadījumos ir problēmas ar izmaksām privātpersonām. Pārsvarā nekādu problēmu nav un izmaksas bez aizķeršanās tiek veiktas privātpersonu kontos ;)

 9. Aija saka:

  Sveiciens vīriešiem! :) Sāku skaitīt un domāt cik tad es darbojos un cenšos :))pelnīt internetā, tad sanāk kādi 3-4 gadi. Joprojām pelnu ( bet absolūti neko vairs veselu gadu nedaru )vidēji 600$- 700$/mēn. iestartējusi pirms 2 gadiem pa Eiropu un Krieviju ASV tikla mārketinga kompāniju… Šobrīd hobija pēc trešo mēnesi rakstu 2 blogus ( .lv un .ru ), bet affiliate esmu arī trenējusies un šo to pat nopelnījusi :)) gan ar krievu, gan ar angliskajām programmām – tas ilga nedaudz,jo nespēju pavilkt VISU uzreiz… Bet zinu vienu un (sirds par to domājot sit straujāk, kā man patīk affiliate!!! ) ka joprojām affiliate mani nenormāli aizrauj un interesē un,ka tai lauciņā būšu vēl!

  Jā,es bieži domāju – kāpēc viena vai otra lv online vai pat offline kompānija nevarētu startēt sevi ar affiliate…Bet zināt, Aigar un Aivar…man tāda nojauta,ka Latvijā neviens īpaši necenšas un ( gribētos zināt vai tik nav tā, ka neļauj… ) attīstīt tādu iespēju cilvēkiem pelnīt…Kā nekā man ir pieredze tīkla mārketingā 10 gadu garumā un es te velku paralēles… Kā domājat jūs? ;)

 10. Aigars saka:

  es domāju, ka mēs vienkārši līdz tam neesam izauguši, latvieši domā ļoti “stereotipiski”, pie mums viss ir atrunāts, sadalīts un nostādīts.

  Affiliate mārketinga gadījumā, piemēram, nav tāda starpnieka kā aģentūra, kas pelna uz uzņēmumu rēķina. Citiem atkal zīmola politika neļauj īstenot affiliate programmu, citi baidās, citi vienkārši nezina.

Ieraksti komentāru