Affiliate Mārketinga Īsais Kurss Partneriem [1/20]

Ar šo rakstu iesākšu affiliate mārketinga jeb partnermārketinga īso kursu partneriem. Īsais kurss kopumā sastāvēs no 20 rakstiem. Katru nedēļu tiks publicēts viens raksts.

Visos rakstos īsumā par svarīgāko, kas ir jāzina, lai veiksmīgi varētu sevi realizēt affiliate mārketingā kā partneri (nevis uzņēmēju).

Tāpat pēc nepieciešamības par katru attiecīgo tēmu sniegšu saites uz nepieciešamajiem resursiem, avotiem. Atšķirībā no bezmaksas pieejamās e-grāmatas, ko katrs joprojām var lejupielādēt bez maksas (skatīt mājas lapas labajā pusē), šeit informācija būs kompaktāka, nedaudz savādāk sakārtota un arī praktiskāka.

Visam beigās, pēdējā rakstā izveidošu ļoti kompaktu kopsavilkumu, kas varētu būt tāda kā nosacīta ābece affiliate censonim.

Kas ir affiliate mārketings?

Affiliate mārketings ir ļoti laba iespēja gūt neierobežotus papildus vai pamatienākumus, virzot, reklamējot citu izstrādātus produktus vai servisus. Tātad Tev nav jāizveido/jāražo pašam savs produkts, ir “tikai” jāzina iespējas, ko piedāvā interneta vide, lai popularizētu kādu produktu, kam ir “iedarbināta” affiliate programma.

Affiliate mārketings ir aizsācies jau pagājušā gadsimta nogalē un, vienkāršā valodā runājot, ir tautas mārketings. Tautas mārketings tāpēc, ka affiliate mārketieru lielo masu veido privātpersonas, kas vēlas gūt papildus ienākumu plūsmu.

No uzņēmuma viedokļa tas ir vēl viens mārketinga kanāls, ar kura palīdzību izplatīt savus zīmolus, saražotos labumus. Lai gan tas nav derīgs jebkurā biznesa sfērā, tomēr veiksmīgi pielietots tas ir ar ļoti labu atdevi strādājošs kanāls, ko spilgti raksturo frāze “maksa tikai par padarīto”.

Uzņēmums maksā partneriem tikai tad, ja partneri ir izpildījuši noteiktos nosacījumus (piesaistījuši interesentu/pircēju, kas veic reģistrāciju/pirkumu). Kā zināms, tad tradicionālajos mārketinga kanālos uzņēmumi vispirms maksā, tad cer sagaidīt atdevi.

Kas var piedalīties affiliate mārketingā?

Affiliate mārketieris var būt jebkurš cilvēks bez nekādiem vecuma, dzimuma un citiem ierobežojumiem. Tas var būt gan 16-gadīgs skolnieks, gan vecmāmiņa 70 gadu vecumā – visu izšķir “slāpes”.

Un kapēc gan ne, ja vecmāmiņa raksta savu blogu par kulināriju, kas ir viņas dzīves lielākā aizraušanās, to lasa daudz lasītāju, kuri ir gatavi nopirkt gan vecmāmiņas ieteiktās pannas, gan kulinārijas grāmatas, gan visu citu ar šo tēmu saistīto!?

Kādas prasmes nepieciešamas darbībai affiliate mārketingā?

Mārketinga pamatzināšanas ir liela priekšrocība jebkuram affiliate mārketinga censonim – iesācējam. Ja Tu saproti, kā savā starpā mijiedarbojas piedāvājums ar pieprasījumu, uz ko un kā reaģē mērķauditorija, kas vispār tāda mērķauditorija ir, tad Tev atliek tikai apgūt praktiskas specifiskas affiliate mārketinga zināšanas, lai varētu startēt. Ja Tev šādu zināšanu nav, tad tas ir jākompensē.

Viens ir skaidrs – lai kļūtu par veiksmīgu affiliate mārketieri, nav jābūt programmētājam, koderim, ģēnijam vai vēl kaut kam īpašam. Tā vienkārši ir vēl viena nodarbošanās, kuru pie labas gribas var apgūt jebkurš saprātīgi domājošs cilvēks.

Cik daudz var nopelnīt?

Kā jau minēju, peļņas iespējas ir neierobežotas. Protams, sākumā nekādas lielās summas sapelnīt neizdosies, tomēr attīstot sevi, savus projektus, izvēloties atbilstošākās darbības nišas, ir visas iespējas izaugsmei.

Šobrīd pat Latvijā darbojoties, es saredzu peļņas iespējas, kas pārliecinoši apsteidz vidējās algas apmērus. Labs affiliate mārketieris var nopelnīt vairāk nekā 1000 Ls mēnesī, pat nezinot angļu valodu, darbojoties tikai un vienīgi Latvijas tirgū.

Tādas partnerprogrammas kā Lattelecom affiliate, SMScredit.lv partnerporgramma jau šobrīd sniedz ļoti lielas peļņas iespējas. Un arī tuvākā nākotnē ir sagaidāma industrijas pārliecinoša attīstība.

Ar ko sākt?

Pavisam vienkārši – ja Tu vēl neko nezini par affiliate mārketingu, bet, kā saka, gribēšana un varēšana ir, tad seko šai rakstu sērijai. Ja vēl neesi to izdarījis, tad arī lejupielādē manu bezmaksas e-grāmatu par affiliate mārketingu.

Nākamajā rakstā par affiliate mārketiera domāšanu, tās pamatprincipiem.

Aigars - pēdējie 5 raksti

Line Break

Autors: Aigars (210 Raksti)

Mans lauciņš ir affiliate mārketings/partermārketings. No tā izriet, ka labi orientējos dažādos interneta mārketinga jautājumos.12 komentāri rakstam “Affiliate Mārketinga Īsais Kurss Partneriem [1/20]”

 1. […] This post was mentioned on Twitter by WebMarketing.lv, Media Alliance. Media Alliance said: @webmarketing_lv Affiliate Mārketinga Īsais Kurss Partneriem [1/20]: Ar šo rakstu iesākšu affiliate mārketinga jeb… http://bit.ly/9UyqUq […]

 2. :) saka:

  Nedaudz darvas lielajā medus ķērnē. Šodien smscredit programmā reģīstrēti 91 partneri, kuri nopelnījuši 681 Ls, tātad vidēji katrs 7,48 Ls. Protams, kāds vairāk, kās mazāk, bet nu neizskatās, ka šeit kāds tūkstošus pelnītu.

 3. 08 saka:

  Tas jau nekas :) Jautājums vai tur kāds no viņiem ir nopietni piegājis tai lietai?

 4. Girts saka:

  08 – Spriežot pēc googles ir kāds nopietni pieķēries, gan Adwordam, gan arī atsevišķi aff. lapu izveidei.

  Žēl, ka smsc nemaksā par atkārtotiem pasūtījumiem (kaut vai kaut kādus %)

 5. Edgars saka:

  Girts – Cik nu nopietni. Izskatās pēc ātra, pavirša darbiņa.
  Cerams, ka tuvākajā laikā situācija mainīsies.

 6. 08 saka:

  Adwordā jau tikai pašas kredīta kompānijas ir. Pats nevienu no partneru lapām neesmu redzējis. Cik skatījos, Tur pats smscredit vairākas ir iepludinājis.

  Ja nemaksātu par jauniem reģistrētiem lietotajiem, 100% tur tās summa nebūtu tik liela, kā arī partneri būtu stipri mazāk :)

 7. kakjis saka:

  Kaut kā teksts par vieglo iespēju uzkruķīt LV tirgū 1000Ls likās kā lēts triks, lai celtu apmeklētāju plūsmu webmarketing.lv

  nu nevajadzēja tik pavirši aizskart naudas tēmu, nevajadzēja… padomā, cik cilvēki tagad provēs kaut ko darīt tavu tekstu nevis savu spēju, zināšanu un varēšanas mudināti? :S

 8. Egils saka:

  To Kakjis:

  Tur tak nav rakstīts, ka 1000Ls ir viegli, bet gan, ka to var labs affiliate marketeris.

 9. Agris saka:

  Es nesaprotu, kā te ir nokļuvuši TvNet komentētāji :roll:
  Nu, tak, ja nevar nopelnīt, nevar. Tā vien liekas, ka netic, bet gaida, kad nu ar karotīti kāds ieliks mutē 1000 ls.
  Ja pusgada laikā ir rezultāts, tad jau ir o.k. Labākam meistaram jau pēc 3 mēneši būs pirmā peļņa (neskaitot AdWords)

 10. kakjis saka:

  “Labs affiliate mārketieris var nopelnīt vairāk nekā 1000 Ls mēnesī, pat nezinot angļu valodu, darbojoties tikai un vienīgi Latvijas tirgū.”

  Dajoš piemērus, tie ir ticamāki nekā populistiski tekstiņi. Es nesaku, lai kāds tagad savus ienākumus publicē, bet kaut vai lai kāds nosauc tos blogus/portālus/whatever, kas viņam pieder LV – par to, cik tur var nopelnīt, aptuveni var izdomāt…

  Tikai nevajag tagad lekt virsū ar ieņirgšanu par naivumu un tml. Ja ir drosme, lai parāda kādu pozitīvu webmārketinga virtuvi bez $ cipariem, citādi visi tikai krugom-da okala raksta, ieskaitot pašu Aigaru, bet vot kad būs raksts, kurā būs izanalizēts kāds reāls piemērs? :)

  Peace! :)

 11. Aigars saka:

  tas 1k ir no pieredzes. Tā ir manis paša tikai Lattelecomn affiliate projekta pieredze, secinājums pēc šis pieredzes. Mailigen pasākuma prezentācijā rādijām ari reālus ciparus.

 12. Janis saka:

  Nu nez cik nenopietni, atradu piemēram šādu lapeli http://www.atrskredits.tk . domāju diezgan vienkārši, gaumīgi un visnotaļ efektīvi!

Ieraksti komentāru