5 raksturīgākās rakstu veidošanas kļūdas

rakstu veidošanas kļūdasInterneta resursu satura veidošanā parasti tiek pieļautas 5 raksturīgākās kļūdas. Pārbaudi vai arī Tu neesi starp tiem, kas tās pieļauj! Arī man dažreiz “noraujas” 2. un 4.punkts, cenšos pilnveidoties… :)

1. Koncentrēšanās uz sevi nevis uz patērētāju

Vārdi “Es esmu labākais, kas dara….”, “Es esmu ieguvis neskaitāmas balvas, atzinības…”, “Es vislabāk varu zināt to, ka…” u.tmldz. ir tas, no kā būtu obligāti jāizvairās. Iedomājies sevi lasītāja vietā – kā Tu to uztvertu? Tā vietā daudz vērtīgāk būtu koncentrēties uz lietotāja problēmām un to iespējamiem risinājumiem. Jāpanāk, lai lietotājs jūt, ka rakstā ir aizskartas viņa vajadzības nevis tikai cildināta paša rakstītāja varenība.

2. Vāja virsraksta lietošana

Virsraksts ir tas, ko lasītājs redz pirmo – bieži vien tieši no virsraksta kvalitātes izšķiras vai lasītājs turpinās lasīt rakstu vai nē. Virsrakstam ir jābūt pietiekoši agresīvam, intriģējošam, interesantam un uzmanību saistošam nevis garlaicīgam un neinteresantam. Teiksim virsraksta “Kompānijas Y risinājums problēmas x novēršanā” vietā daudz veiksmīgāks virsraksts būtu “Beidzot ir atrasts problēmas x risinājums!”

3. Netiek lietoti uzskaitījumi

Uzskaitījumi (punkti, ķekši vai cipari) padara rakstu vieglāku, jautrāku un pārskatāmāku. Tieši šādas zīmes piesaista lasītāja uzmanību, kad viņš pirms lasīšanas “izskenē” rakstu. Un tieši šādi uzskaitījumi bieži vien ieinteresē lasītāju izlasīt visu rakstu, kā tas ir sekojošā piemērā. Tātad uzskaitījumi palīdz:

 • rakstam kļūt caurskatāmākam
 • padara vieglāku galveno atslēgvārdu uztveršanas procesu
 • lasītājam izlasīt visu rakstu
 • ir lielāka konvertācija, ja tiek pārdots produkts

4. Žargonu lietošana

Žargonu vietā labāk būtu lietot spēcīgus salīdzinājumus, vārdu savienojumus. Jā, žargoni skan iespaidīgāk, taču tie nemaz nepalīdz pārdošanā. Rakstiem tomēr ir jābūt dabiskiem, nesamākslotiem.

5. Apakšvirsrakstu nelietošana, teksta nesadalīšana

Nedrīkst tekstu veidot tā, ka lasītājs nogurst no tā lasīšanas. Rindkopas nedrīkst veidot parāk garas, lieto atstarpes, apakšvirsrakstus, lai ir vieglāka teksta uztvere. Arī apakšvirsrakstiem ir jābūt spēcīgiem, uzmanību saistošiem.

Aigars - pēdējie 5 raksti

Line Break

Autors: Aigars (210 Raksti)

Mans lauciņš ir affiliate mārketings/partermārketings. No tā izriet, ka labi orientējos dažādos interneta mārketinga jautājumos.5 komentāri rakstam “5 raksturīgākās rakstu veidošanas kļūdas”

 1. latgamer saka:

  pie 3. un 5. man vajadzēs piestrādāt… =D

 2. Sandis saka:

  Vareetu piemineet vel parak garas rindokopas. Ieteicams 3-5 rindas un tad jauna rindkopa.

  Kaa arii Call to action raksta beigaas!

  “Piesakies uz celjojumu jau shodien!”

  “Registreejies uz seminaaru un sanjem bonusu!”

  “Spied te lai uzzinaatu 3 veidus kaa pazaudeet svaru 3 nedelju laikaa! ”

  nu taa, latviskojumi dazhi:)

 3. Aigars saka:

  rindkopas pieder pie 5.punkta.

  Vēl varētu būt tas, ka garos rakstos nav beigās secinājuma, kopsavilkuma ;)

 4. Maris saka:

  .. 5 raksturīgākās pieļautās kļūdas, bet ne visi svarīgākie komponenti labu tekstu veidošanā:)

 5. UY saka:

  Kam interesē pelnīt ar rakstu veidošanu, skatīt mājaslapā http://www.jello.lv/?RAFID=17

Ieraksti komentāru